Dziwny dźwięk przy skręcie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

critt89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob cze 10, 2017 12:53

Dziwny dźwięk przy skręcie

Post autor: critt89 » wt gru 12, 2017 16:55

Witam wszystkich.
Mam problem ze swoim mkIV. Podczas skrętu w lewo i jednoczesnym dodawaniu gazu, z okolic prawego koła wydobywa się dźwięk przypominający np dźwięk silnika kiedy za szybko wrzucimy wyższy bieg. Jest to takie basowe terkotanie nasilające się kiedy biorę ostrzej zakręt w lewo i jednocześnie przyspieszam (np. wyjeżdżając z podporządkowanej w lewo lub na rondzie). Im bardziej skręcone koła tym dźwięk się nasila oraz im niższe obroty i próbuje przyspieszyć, to bardziej buczy. Wydaje mi się również , że auto jest mniej zrywne kiedy ruszam skręcając w lewo, daje to takie odczucie jakby prawe koło zaczynało buksować. Problem ostatnio się nasilił, bo wcześniej było to słychać przy prawie max zakręconych kołach. Na codzień jeżdżę delikatnie i raczej staram się nie ruszać ostro, ale to dzieje się przy zwyczajnych manewrach i stało się już uporczywe. Przy skręcaniu w prawo wszystko jest dobrze, płynnie i auto odpowiednio przyspiesza.
Poproszę o jakieś sugestię.

Pozdrawiam.



Szurek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 10, 2017 22:11

Dziwny dźwięk przy skręcie

Post autor: Szurek » wt gru 12, 2017 20:40

Witam,
Miałem podobną historię w mk6 kombi 1,4 2011. Przy skręcie w lewo na małej prędkości lub podczas ruszania na skręconych kołach było słyszalne jakby obcieranie. U mnie okazało sie, że to opona. Znajomy spryskał bok opony "Plakiem" do nabłyszczania plastików i na jakiś czas pomogło. Może podobnie jest u Ciebie. Po wymianie opon na nowe (moje miały 6 la, bieżnik jeszcze ok ale boki wyglądały średnio) dźwięki znikły.
Sprawdź może akurat.

Pozdrawiam



critt89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob cze 10, 2017 12:53

Re: Dziwny dźwięk przy skręcie

Post autor: critt89 » wt gru 12, 2017 22:23

Zmieniałem opony na zimówki niedawno, to samo było niestety na letnich... Także to nie opony... Hamulce z przodu też robiłem jakieś 2 miesiące temu, wymieniłem też drażek kierowniczy lewy, końcówki drążków, sworznie wahaczy, tuleje wahaczy - po tym wszystkim oczywiście zbieżność i objawy są ciągle te same. Byłem się jeszcze dzisiaj przejechać i zauważyłem, ze im bardziej dociąża się prawe koło to tym mocniej slychać ten dźwięk. Skręcałem np w lewo i jadąc ze stałym naciskiem na gaz koło natrafiło lekkie koleiny i w momencie bujnięcia autem było slychać ten terkot... Może to łączniki stabilizatora? Lub amorek? Piasta? Ogólnie kiedyś pytałem mechanika o ten problem, to oczywiście nic nie znalazł, na ścieżce też zero luzów.



Szurek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 10, 2017 22:11

Dziwny dźwięk przy skręcie

Post autor: Szurek » wt gru 12, 2017 23:21

To na razie nic więcej nie pomogę, ale trzymam kciuki.



Kamil_N
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw lip 20, 2017 19:01

Dziwny dźwięk przy skręcie

Post autor: Kamil_N » śr gru 13, 2017 04:48

Mam to samo tylko przy skrecie w prawo, pojawilo się po ukreceniu przegubu wewnętrznego. Boję się że to może roznicowka.



critt89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob cze 10, 2017 12:53

Dziwny dźwięk przy skręcie

Post autor: critt89 » śr gru 13, 2017 11:54

Dźwięk ten wydaje mi się że słychać z okolic samego prawego koła, tym bardziej że skrzynka jest bardziej z lewej strony umieszczona, więc na pewno nie dobiega u mnie ten dźwięk ze skrzyni. Nie mam żadnych wibracji ani na kierce ani na wybieraku biegów.



Kamil_N
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw lip 20, 2017 19:01

Re: Dziwny dźwięk przy skręcie

Post autor: Kamil_N » pt cze 08, 2018 00:40

Po paru miesiącach bolączki przypadkiem sprawdzając ilość płynu do wspomagania zobaczyłem, że mam luźną śrubę na poduszce silnika - okazała się, że jest po prostu urwana i silnik chodził luźniej w zakręcie i coś rwało.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości