Drgania lewarka zmiany biegów, luz na wybieraku - porada.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Drgania lewarka zmiany biegów, luz na wybieraku - porada.

Post autor: Michał_1977 » pn mar 02, 2015 08:02

patryk28091991 pisze: Co można wymienić samodzielnie w samym lewarku żeby skasować luzy ?
Na dole masz szukajkę i dzieki niej znajdziesz bez problemu tematy dotyczące naprawy kasety wybierającej :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Prawdziwy_Albanczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 13:29
Lokalizacja: Gryfice, Zachodniopomorskie

Drgania lewarka zmiany biegów, luz na wybieraku - porada.

Post autor: Prawdziwy_Albanczyk » sob cze 20, 2015 09:47

Wszystko zrobione na "tip top" dzięki poradom kolegi (Michał_1977) dzięki wielkie :).
Ja, jako laik jeżeli chodzi o mechanikę zrobiłem to wszystko w ok.2 godz. Oczywiście beż wyciągania wybieraka ze skrzyni.



slacker7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt maja 12, 2015 15:02

Re: Drgania lewarka zmiany biegów, luz na wybieraku - porada

Post autor: slacker7 » śr lip 08, 2015 17:07

Po zebraniu opieprzu od Michała_1977, przenoszę treść mojego poprzedniego tematu tutaj...

Wybierak w moim Golfełku chyli się ku upadkowi i chcę go wymienić, jednak mam spory problem w znalezieniu tego elementu. Zwykle ludzie kręcą nosem, że jak mi to sprzedadzą, to potem nie sprzedadzą skrzyni i może być w tym racja. Ja jednak mam pytanie... W moim Golfie siedzi TDI z kodem AGR, czyli 90tka, ja mam dostęp do wybieraka ze 110tki. Numer ze swojego spisałem tylko z tej "łapy" i jest to 1J0 711 168G, innego nie idzie dostrzec, a wiem, że powinien być gdzieś na obudowie. Da radę, czy koniecznie muszę szukać takiego jak swój? No i jeszcze jedna kwestia, czy istnieją jakieś zestawy naprawcze do tej części? W jednym ze sklepów mówią, że zestawu nie mają, ale poradzili mi wyciągnąć to tałatajstwo ze skrzyni, przynieść i że dobiorą części. Co robić?


1998 VW Golf mk. 4 TDI BYŁO
2001 Audi A4 B5 1.8T JEST

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Drgania lewarka zmiany biegów, luz na wybieraku - porada.

Post autor: Michał_1977 » pt lip 10, 2015 07:13

slacker7, zestawy naprawcze występują tylko takie jak podałem na zdjęciach str.1.
Jeśli szukasz nadal wybieraka,to musisz znaleźć z takim samym mocowaniem linek jak masz u siebie. Inne mocowanie linek = inny wybierak.
Zrób zdjęcie swojego i wrzuć tutaj,to może wspólnie coś wymyślimy :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

casylimi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob cze 27, 2009 17:15
Lokalizacja: DWR

Re: Drgania lewarka zmiany biegów, luz na wybieraku - porada

Post autor: casylimi » pn sie 03, 2015 10:51

Drodzy koledzy pojawił się problem po wymianie owego zabieraka- mianowicie ciężko ze zgrzytem wchodzą 1 i 2 bieg
Podpowiedzcie co podkręcić i podregulować.

Obrazek


Staram nie udzielać się po pijaku

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Drgania lewarka zmiany biegów, luz na wybieraku - porada.

Post autor: Michał_1977 » pn sie 31, 2015 04:54

casylimi, sorki,pewnie już dawno po sprawie,ale to kwestia wyregulowania cięgien.Opisałem to na 1 stronie :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Drgania lewarka zmiany biegów, luz na wybieraku - porada

Post autor: specWROC » śr sty 20, 2016 16:24

Michał_1977 pisze:Czytaj ze zrozumieniem :chytry:
Jak sprzęgło nie odpowietrzone poprawnie,to nie rozłącza i takie cuda się robią.
Chcesz powiedzieć,że zrobiłeś skrzynię,a kaseta przez to się zepsuła?
Też mam 1,9TDI i 6 gang....
Witam po czasie wracając do tematu faktycznie miałeś rację sprzęgło się zapowietrza rano mam pedał w połowie zakresu podnoszę go do góry i cały dzień mam spokój. Lecz zmiana z 1 na 2 odbywa się z takim plastikowym dźwiękiem i nie jest płynna. Dodatkowo drążek drga przy wyższych obrotach. A jeśli redukuje bieg 2 z 3 wchodzi ładnie. Ja mam motor ajm skrzynia drw i porównując z ojca asz skrzynia 5 drążek sztywno siedzi nie da się tak lekko gibać na boki nie ma takiego luzu. Mimo to zastanawiam się cały czas czy faktycznie przy samym drążku jakiś plastik nie jest u mnie wyrobiony.....

Zrobiłem sprzęgło komplet, regenerację skrzyni i sprawdziłem węże czy nie ma gdzieś ubytku płynu, wymieniłem pompę nad pedałem oraz ponownie wysprzęglik..dodatkowo odpowietrzyłem układ u dwóch różnych mechaników i zapowietrzanie rano występuje jak i lipne wchodzenie drugiego biegu. Czyli tak naprawdę kasy poszło a rezultat nie osiągnięty.

Nie potrafię określić czy mam coś uszkodzone przy samej skrzyni bo z tego co widzę wybieraki są różne, czy ktoś może ogarniał podobny problem z skrzynią drw?



Awatar użytkownika
KEFRZYSKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 23:47
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Drgania lewarka zmiany biegów, luz na wybieraku - porada

Post autor: KEFRZYSKI » ndz lip 10, 2016 16:05

Witam, mam cały czas problem z wybieraniem biegów, co ustawie je dobrze, to po przejechaniu paru km. zaczynają one ciężej wchodzić. Oczywiście też to czasami wraca do normy. Nie wiem czego to wina, dziś ręcznie szarpałem silnikiem i troszkę lata na boki, nie wiem czy to tego wina lub cos innego ? Auto to Golf mk3 vr6 po swapie.


Mój MK3 VR6 USA
viewtopic.php?f=88&t=561736&p=6644026#p6644026" onclick="window.open(this.href);return false;

lukasz61433
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw kwie 19, 2012 20:26

Drgania lewarka zmiany biegów, luz na wybieraku - porada.

Post autor: lukasz61433 » ndz lip 17, 2016 09:42

Witam. A nie wiecie jak to jest ze skrzynią o oznaczeniu EGR? Mam taki problem ze gdy przyspieszam na 3 i 4 biegu lewarek giba się na boki i powoli zaczynam słyszeć aż taki stukot podczas przyspieszania kiedy drży :(( Biegi wchodzą elegancko bez żadnych zacięć ani nic w tym stylu. Z góry dziękuję za pomoc :)



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Drgania lewarka zmiany biegów, luz na wybieraku - porada

Post autor: specWROC » czw paź 27, 2016 20:08

[vimeo]mam pytanie jak dostać się od spodu lewarka czy od kanału jest to do zrobienia??[/vimeo]
https://youtu.be/cMaHxJyuJ0c" onclick="window.open(this.href);return false;

Chodzi mi o wymianę tego elementu co na filmie, żeby drugi taki plastik zmienić na drugiej lince podobno trzeba wiercić dziurę z prawej strony kasety czy ktoś wymieniał te plastiki?za jakie przełożenia odpowiada linka przy nodze kierowcy?



artur481
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 18:14
Lokalizacja: Śląsk

Drgania lewarka zmiany biegów, luz na wybieraku - porada.

Post autor: artur481 » wt cze 27, 2017 14:37

Michał_1977, mógłbyś opisać jak po wymianie tych dwóch części wybieraka, wyregulować linki? jak ustawić lewarek?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Drgania lewarka zmiany biegów, luz na wybieraku - porada.

Post autor: Michał_1977 » wt cze 27, 2017 16:00

artur481 pisze:mógłbyś opisać jak po wymianie tych dwóch części wybieraka, wyregulować linki? jak ustawić lewarek?
To bardzo proste,ale trzeba poprosić o pomoc drugą osobę. Gdy masz poluzowane cięgna przy wybieraku skrzyni,ta druga osoba ostawia i trzyma stabilnie lewarek w pozycji neutralnej,tzn. centralnie na środku (możliwie jak najprecyzyjniej.
W tym momencie,Ty dokręcasz cięgna. Ma grać gitara.
Następnie jazda próbna,czy wszystkie biegi dobrze wchodzą :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

artur481
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 18:14
Lokalizacja: Śląsk

Drgania lewarka zmiany biegów, luz na wybieraku - porada.

Post autor: artur481 » wt cze 27, 2017 16:21

Michał_1977, wielkie dzięki :pub:



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Drgania lewarka zmiany biegów, luz na wybieraku - porada.

Post autor: Hubi14 » pn sie 28, 2017 18:07

Siemka, czy do skrzyni ERF (6b) można zastosować te porady i posiada ktoś może jakieś numery zestawów naprawczych tego wybieraka, bo lata mi lewarek jak żyd po pustym sklepie i ciężko wbić 1 oraz wsteczny... :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości