Szumi łożysko skrzyni biegów..co to oznacza?;)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Misiek0101
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 21:06

Szumi łożysko skrzyni biegów..co to oznacza?;)

Post autor: Misiek0101 » pn sty 14, 2013 19:03

Witam!!
Mam pytanie, gdyż ostatnio podczas inspekcji klockow i zacisku od strony kierowcy ( powodem był zapach palacych klockow), zauwazylem ze ze skrzyni podczas obracania tarczy słychac silny szum. Czy powodem może być zużyte łożysko skrzyni? Czy to znak ze niebawem nadejdzie koniec mojej skrzyni?Jesli tak to jakie podjac kroki aby temu zapobiec i jak kosztowna moze okazac sie naprawa?Czy wogole jest sens jej przeprowadzania?
Bardzo proszę o pomoc!!;))
z góry dziekuje ;)
vw golf IV 1.4 16v rok 1998



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Szumi łożysko skrzyni biegów..co to oznacza?;)

Post autor: muszkatobiasz » pn sty 14, 2013 19:27

Sprawdzić poziom oleju jak za mało to dolać lub zmienić zawsze słychać skrzynie przy obracaniu ,jak w czasie jazdy jest cicho biegi wchodzą to tylko jeżdzić !
Ostatnio zmieniony pt paź 31, 2014 20:30 przez muszkatobiasz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Szumi łożysko skrzyni biegów..co to oznacza?;)

Post autor: cinek2004 » wt sty 15, 2013 10:25

Misiek0101, a jestes pewien, ze to ze skrzyni? Moze klocki trące o tarcze?



Misiek0101
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 21:06

Re: Szumi łożysko skrzyni biegów..co to oznacza?;)

Post autor: Misiek0101 » wt sty 15, 2013 13:25

cinek2004 pisze:Misiek0101, a jestes pewien, ze to ze skrzyni? Moze klocki trące o tarcze?
Początkowo też podejrzewalem klocki ale po zdjeciu koła ani nie ma śladu na tarczy jako by cos moglo o nia ocierac ani nie ma zadnych przebarwien...a tarcze mam około roczne firmy brembo ;)(tłoczek zacisku dziala bezblednie, uszczelki rowniez w dobrym stanie), wiec postanowilem odbić klocki i zakrecic sama tarcza..okazalo sie ze odglos dobiega ze skrzyni na 100%. Zaraz jade na podnosnik zobaczyc jak to wyglada w czasie jazdy, gdyz na zimówkach ciezko ten odglos zlokalizowac ze wzgledu na lekko szumiace Platiny ;)



Misiek0101
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 21:06

Re: Szumi łożysko skrzyni biegów..co to oznacza?;)

Post autor: Misiek0101 » wt sty 15, 2013 15:03

Witam..
własnie wróciłem z warsztatu...okazuje się, ze na podnośniku skrzynia huczy zarówno podczas jazdy na biegu jak i na zgaszonym silniku...stan oleju w skrzyni prawidłowy, olej wyglada jakby był niedawno wymieniany (jestem wlascicielem od 1,5 roku) i nie ma w nim kompletnie zadnych opiłków, nitów. Nie ma śladu scierania sie jakis elementow. Wydaje mi sie, ze kiedys bylo przy niej cos robione i jakies elementy mogla byc zle spasowane badz za luźne ;)

Teraz pytanie..czy ktoś kiedykolwiek regenerował skrzynie? jesli tak to jakie to są koszta? ;)

pozdrawiam



Awatar użytkownika
areczek0000000
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 628
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:12

Szumi łożysko skrzyni biegów..co to oznacza?;)

Post autor: areczek0000000 » wt sty 15, 2013 16:56

wymiana skrzyni.Regeneracja chyba,że sam to ogarniesz jest trochę roboty,zdemontować skrzynię i rozebrać,ale później ją trzeba złożyć i ma działać.Czy ty sobie poradzisz bo szpec wykasuje co do kosztów to ciężko powiedzieć.Trzeba ją rozebrać i wszystko posprawdzać. :bajer:


Miarą inteligencji człowieka jest odpowiednie rozumowanie
https://auto-doctorek.jimdo.com/

maxan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: sob sty 15, 2011 18:03
Lokalizacja: STG

Szumi łożysko skrzyni biegów..co to oznacza?;)

Post autor: maxan » wt sty 15, 2013 17:19

na pewno to skrzynia a nie czasem sprzegło? ja wczoraj wymienilem łożysko oporowei lape sprzegla bo byla polamana i chuk powinien ustać- nie wiem bo teraz auto mi nie chce zapalić ...wtf?


Golf 4 GTi 1.8 20V TURBO AGU
Obrazek

Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Szumi łożysko skrzyni biegów..co to oznacza?;)

Post autor: silent_rob » śr sty 16, 2013 09:07

1) łożysko oporowe sprawdzisz szybko dosyć - sprawdź czy hałas jest identyczny na wciśniętym i na puszczonym sprzęgle
2) za tarczą hamulcową masz blachę która osłania tarczę, czy czasem tarcza o tą blaszkę nie trze ?
3) wyciągnij przegub z piasty i zakręc tarczą posłuchaj czy to nie łożysko w piaście
4) na kontroli oleju w warsztacie opiłków nie będzie bo każda skrzynia ma w sobie na dole magnes który wyłapuje wszelkie opiłki
5) jeśli po wyjęciu przegubów z kół i kręceniu półosiami coś słychać w skrzyni ( przydałby się stetoskop warsztatowy) i po wykluczeniu łożyska oporowego , skrzynia raczej do demontażu możliwe że łożyskowanie przy dyfrze sie posypało :banghead: i będziesz miał dostęp do sprzęgła zobacz czy docisk nie posypał się lub nie jest zaolejona tarcza


Obrazek

Misiek0101
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 21:06

Re: Szumi łożysko skrzyni biegów..co to oznacza?;)

Post autor: Misiek0101 » śr sty 16, 2013 17:19

Wydaje mi sie ,że łożysko oporowe mozna wykluczyc bo dzwiek jest jednakowy na wcisnietym sprzęgle jak i na puszczonym. Dzwiek dobiega ze skrzyni..dzieki podnosnikowi mozna go bylo dokladnie zlokalizowac. Auto rozpedzone do ok 100km/h;) Rowniez na zdjetym kole (splawdzone tarcze,oslona tarczy oraz wymienione łożysko koła), krecac tarcza dzwiek jest plynny jakby cos tarło o siebie w skrzyni a o ile sie nie myle wtedy nie powinno wlasnie byl slychac lozyska oporowego....chyba ze sie myle?, nie wiem juz sam;)) heheh

Pozdrawiam



vegeto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt lip 28, 2006 21:18
Lokalizacja: Rybnik
Auto: Golf IV 1,9 101 ATD 2002
Lupo 2002 1.7 SDI AKU
Silnik: atd
Kontakt:

Szumi łożysko skrzyni biegów..co to oznacza?;)

Post autor: vegeto » pt paź 31, 2014 14:15

Mam podobny problem ale podczas wysokich predkosci mam lekki drżenie. Wyelimnowałem półosie, łożyska, piasty, przeguby zdjolem kielich(flanszę) z lewej półosi li czuje luz na łożyski gdzie wchodzi na frez do góry na dół. Łożysko to można usłyszeć u mnie przykładowo jadąc 100 i krecąć w lewo wtedy też słychać lewe łożysko w skrzyni tak myśle.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości