auto nie wysprzęgla wstecznego biegu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rafalix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 06, 2010 19:22
Lokalizacja: sosowiec

auto nie wysprzęgla wstecznego biegu

Post autor: rafalix » pn lip 26, 2010 12:24

witam jestem bardzo świeżym właścicielem mk4 jak i ogólnie kierowcą ,mianowicie auto nie wysprzęgla mi wstecznego biegu przy wrzucaniu następuje zgrzyt mechanicy u któych byłem proponują wymiane kompletnego sprzęgła zaś w aso mówią że siada skrzynia.Auto w ogóle nie ślizga mi na obrotach jedynie jeszcze pierwszy bieg ciężko wchodzi ale myśle że to jest normalne w tym auce, prosze o wasze opinie i pytania,z góry dziękuje

zakladaj tematy w odpowiednim dziale



Awatar użytkownika
piotreq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: sob lis 13, 2004 15:59
Lokalizacja: Płock

Post autor: piotreq » pn lip 26, 2010 15:08

Jezeli masz problemy z 1 i wstecznym to byc moze jest to kwestia regulacji ciegien przy skrzyni.

Mozliwy tez jest wariant ze sprzeglem - w jakim polozeniu pedalu samochod zaczyna sie toczyc?



Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Toledziak » pn lip 26, 2010 15:35

Podepnę się pod temat, czy jak czasem mi lewarek staje w połowie skoku biegu 1go i podobnie wsteczny czasem nie wskoczy do końca, tak jakby go coś blokuje to co może być przyczyną, też cięgna?? I co wtedy zrobić i jak??



rafalix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 06, 2010 19:22
Lokalizacja: sosowiec

auto nie wysprzęgla wstecznego biegu

Post autor: rafalix » ndz sie 01, 2010 18:53

witam jeszcze raz. Sprzęgło zaczyna mi brać mniej więcej 1,5/2 cm. od podłogi wydaje mi sie że jest to za nisko ? a jeżeli byłoby to sprzęgło to czy moge jeszcze troche na nim pojeździć ? PROSZE O ODPOWIEDŹ



kamlor
...
...
Posty: 220
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 08:32
Lokalizacja: Gołkowice (Śląsk)
Kontakt:

auto nie wysprzęgla wstecznego biegu

Post autor: kamlor » ndz sie 01, 2010 19:16

rafalix pisze:od podłogi wydaje mi sie że jest to za nisko
Jest w porządku. Nic z tym nie zrobisz, bo w mk4 jest samoregulator.
Jaki masz silnik? Proponuję regulacje cięgien na sam początek, nie ma co ładować się od razu w koszta.
Toledziak pisze:Podepnę się pod temat, czy jak czasem mi lewarek staje w połowie skoku biegu 1go i podobnie wsteczny czasem nie wskoczy do końca, tak jakby go coś blokuje to co może być przyczyną, też cięgna?? I co wtedy zrobić i jak??
Generalnie sprawa jest taka, że w mk4 jedynka w wielu, wielu przypadkach haczy. Można uzyskać pewien kompromis, ale rewelacji i tak nie będzie. Napisz, jaki masz silnik, bo benzynowe wybieraki nieco inaczej się reguluje niż te z diesla.



Awatar użytkownika
sali
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz lip 12, 2009 11:53
Lokalizacja: Stary Sącz
Kontakt:

auto nie wysprzęgla wstecznego biegu

Post autor: sali » wt sie 03, 2010 07:44

a ja mam ze wszystkie biegi mam ok ale problemy sa ze wstecznym jest tak że jak jade na wstecznym normalnie to ok ale gdy przyśpiesze to wyskakuje a pozatym wszystko ok



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

auto nie wysprzęgla wstecznego biegu

Post autor: Piasek » wt sie 03, 2010 09:03

Powodem takiego stanu rzeczy jest wyrobienie/uszkodzenie elementów: 9, 10, 11
Obrazek
Przykład innej skrzyni - ale o to chodzi...
Łapa (9) opiera się na kołku (11) który pokryty jest plastikiem w celu wyciszenia pracy i zminimalizowania tarcia. Z czasem jednak plastik się wyciera i łapa opierać sie zaczyna o metal. Efekt: metal natychmiast wybija w niej dziurę na wylot i łapa "spada" głębiej" co sprawia iż wysprzęglenie "w podłogę" to i tak za mało... Na początku objawia sie to zgrzytem przy wrzucaniu wstecznego, w miarę jednak wbijania się łapy coraz głębiej na kołek, pojawiają sie zgrzyty przy wrzucaniu 1,2,3... aż do momentu kiedy po prostu następuje całkowita blokada skrzyni biegów i brak możliwości wrzucenia jakiegokolwiek biegu. Sprężyna (10) pęka w momencie kiedy łapa już zbyt głęboko na kołek wchodzi.
Także to jest przyczyną owego stanu rzeczy. Sprzęgło możesz przy okazji skontrolować ale jeżeli nie masz chipowanej fury i nie pałujesz z dołu to będzie w doskonałej kondycji.
P.S. Te graty dostaniesz albo w IC czy Focie albo w ASO (ciut drożej) ale na tylko ciut. Ja do swojego za te 3 elementy zapłaciłem 110zł w ASO (IC miało łapę i kołek, ale nie miało sprężyny)


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
sali
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz lip 12, 2009 11:53
Lokalizacja: Stary Sącz
Kontakt:

auto nie wysprzęgla wstecznego biegu

Post autor: sali » śr sie 04, 2010 09:18

mam wszystkie biegi i wsteczny z wczesniejszej skrzyni co posypał sie w niej mechanizm róznicowy to jak co to wszystko przełożyc do tej



rafalix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 06, 2010 19:22
Lokalizacja: sosowiec

auto nie wysprzęgla wstecznego biegu

Post autor: rafalix » pt sie 06, 2010 19:11

Jaki masz silnik? Mój silnik to 1.9TDI 110 km AHF Dzięki Piasek myśle że to może być całkiem prawdopodobne



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości