Skrzynia biegów - wymiana/naprawa

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

swinkz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr sty 14, 2009 09:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: swinkz » wt kwie 14, 2009 10:33

lukas87 pisze:wiesz co Swinkz, dzisiaj dostalem wiadomosc od chlopaczka z forum, ktory sie ZNA na mechanice, oto jego wiadomosc:


"Masz skrzynie na linki, jest to skrzynia typu 02J, jest wymienna z kazda skrzynia tego samego typu. Skrzynie maja rozne oznaczenia literowe (trzy litery) i po tym mozna poznac jakie przelozenia ma skrzynia. Proponuje poszukac oryginalnej skrzyni, a jak jest to problematyczne to skrzynie z audi A3, Leona, Octawi, TT, pamietaj ze to musi byc skrzynia 02J i najlepiej zeby chodzila z silnikiem 1.8T bo wtedy jest szansa ze beda takie same lub podobne przelozenia dostosowane do przebiegu momentu obrotowego tego silnika. Beda tez pasowac skrzynie z tdi ale beda dluzsze.
Ostatecznie mozna wlozyc tez skrzynie 02A, czyli z G60 lub mkIII GTI, sama skrzynia bedzie pasowac, do zmiany mechanizm zmiany biegow, jedna lapa skrzyni do zrobienia. Ja bym sie w to nie pchal bo po pierwsze trzeba rzezbic a po drugie te skrzynie sa poprostu starsze i bardziej wyeksplatowane.
Skrzynie z VRa nie beda pasowac."

No, takze tak to wyglada. Jak bede wiedzial cos wiecej na pewno sie jeszcze odezwe i pomoge.

Dzieki wielkie!

Choc zaczyna mnie zastanawiac to czy to oby napewno skrzynia biegow (czy cala musi byc wymieniona) ? Wiekszosc z objawow mowi ze to sam synchronizator... czy moze tak byc? przypomne ze problemem jest to iz: Gdy silnik jest gorący (Problem nie wystepuje na zimnym silniku) sa problemy z wrzuceniem 1szego biegu / zgrzyta jakby zebatki zle na siebie zachodzily... dodam, że oleju nie brakuje :)

Pozdrawiam,
wojtek



Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » wt kwie 14, 2009 11:01

a może coś masz ze sprzęgłem nie tak nie zauważyłeś żadnych dziwnych objawów jego działania



swinkz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr sty 14, 2009 09:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: swinkz » wt kwie 14, 2009 11:13

bibi466 pisze:a może coś masz ze sprzęgłem nie tak nie zauważyłeś żadnych dziwnych objawów jego działania
Hmm... pare osob bawilo sie moim sprzeglem i mowili ze jest okej... jedyne co zauwazylem to to: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=228302

ale lapie niezle i zuzyte nie jest...



lukas87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pt lip 04, 2008 17:37

Post autor: lukas87 » wt kwie 14, 2009 19:10

swinkz, a jak ustawisz skrzynie biegow na luz to slychac jakby cos szumialo, a znowu jak wrzucisz na bieg to szum ustaje?



swinkz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr sty 14, 2009 09:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: swinkz » śr kwie 15, 2009 07:33

lukas87 pisze:swinkz, a jak ustawisz skrzynie biegow na luz to slychac jakby cos szumialo, a znowu jak wrzucisz na bieg to szum ustaje?
Nie. I wlasnie o to chodzi ze gdyby nie to ze czasem sa problemy z wrzuceniem 1 bo cos zgrzytnie to bym powiedzial ze jest wszystko ok.



lukas87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pt lip 04, 2008 17:37

Post autor: lukas87 » śr kwie 15, 2009 10:59

aha:), nie to chyba tylko synchronizator, ale w razie czego jesli by to byla jednak skrzynia podam Ci liste aut, z ktorych mozna wsadzic skrzynie biegow (widomosci od uzytkownika forum Bugalon)

1. Passat B3 (każdy po roku 89 za wyjątkiem diesli bez doładowania)
2. Passat B4 - każdy
3. Golf 2 G60
4. Golf 3 GTI 2.0 16V
5. Corrado - każde
6. Seat toledo 2.0 16V (po roku 95)
7. Seat Leon 1.8T i TDI
8. Skoda octavia 1.8T i TDI
9. Golf mk4 1.8T i TDI a także słabsze wersje ale od silnika 1.8 w górę

Jeśli chcesz wsadzać skrzynie od aut starszych będzie potrzebne dostosowanie linek zmiany biegów do wybieraka (punkty 1-5) chyba ze skrzynie wezmiesz razem z linkami sterującymi i kasetą w komplecie.

Jeśli będziesz brał skrzynie od TDI pamiętaj o tym, że biegi będą baaardzo długie (4 bieg 200-210 na godzinę). Zalecam jednak skrzynie od benzyniaków.

ok, mam jednak nadzieje, ze nie bedziesz potrzebowal tej listy:) pozdr Luki



swinkz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr sty 14, 2009 09:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: swinkz » śr kwie 15, 2009 11:26

lukas87 pisze:aha:), nie to chyba tylko synchronizator ... ... ... pozdr Luki
Wlasnie tez tak slyszalem ale gosc jeden powiedzial mi ze z robota synchronizatora bedzie kosztowalo i lepiej uzywana skrzynie kupic... to prawda ze ta robota jest taka droga?

BTW: dzieki za info - pomoglo w diagnozie napewno naprowadzajac na wlasciwy trop / liste - jesli bedzie trzeba napewno z niej skorzystam :) (powiedz tylko czy z a4 takich samuch silnikow tez pasuja skrzynie?) / i zainteresowanie - tego chyba nie musze wyjasniac :)



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » śr kwie 15, 2009 12:30

Podepnę się pod temat:
W tej chwili moja bora stoi wybebeszona, skrzynia padła. Model mojej : DUU.
Znalazłem niedaleko siebie skrzynie używaną, VW pod silnik 1.6 Sprzedawca nie był w stanie określić na szybko, jaki symbol jest na tej skrzyni jego, ale zapewniał że pasuje na bank. Z tego co wiem, to jest do tego silnika kilka skrzyń, niby bliźniaczych. Moja to ta najbardziej awaryjna. Czy jak ta nowa/używana będzie o innym oznaczeniu, ale pod ten silnik, to wszystko będzie pasowało bez problemu? Mocowania, przełożenia, sterowanie, sprzęgło..
Temat dla mnie jest palący, jutro mam po nią jechać, a po południu mają ją wkładać do auta.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » śr kwie 15, 2009 17:52

Tu masz konwesję literowo-cyfrową skrzyń biegów:
http://volkswagen.msk.ru/ w dziale skrzynie, jest plik pdf z tabelą
DUU to skrzynia 02K, inne modele: DUW, DUS, DUV, DRZ, DSB, EAY, EAZ, EJH, ERT (1.6 16V BCB to moja)


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » pt kwie 17, 2009 08:51

Coś te tabele nie wchodzą, linki wygasły, aktywne linki tylko do fotoporad. Skrzynia zamienna już kupiona, inna niż stara, zobaczymy czy podejdzie.. dziś będzie mechanik próbował ją włożyć.



natkawal76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 02, 2018 16:13
Auto: Volkswagen Golf

Re: Skrzynia biegów - wymiana/naprawa

Post autor: natkawal76 » pt mar 02, 2018 16:14

Witam można zawsze naprawić lub wymienić. Polecam bardzo fajnego mechanika http://autoraffi.pl zna się na rzeczy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości