Dizura w skrzyni FOTO ciężki temat

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
k18t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: czw mar 11, 2010 23:51
Lokalizacja: Warszawa

Dizura w skrzyni FOTO ciężki temat

Post autor: k18t » pn gru 20, 2010 22:33

Zimny Chirurg pisze:
Na synchronizatorach nie ma łozysk. Tylko na ruchomych zębatkach na wałkach. Są to łozyska igiełkowe. Na wałku I/P masz łożyska kulowe. A na wałku o/p masz stożkowe i tak samo na dyfrze. Pewnie te ucierpiały najbardziej. Stwierdzając stan łozysk poszczególnych biegó niestety muszą być rozebrane wałki do czynników pierwszysch. Inaczej nie ma szans.

Pozdro

ZC
Aha, a co to jest wałek I/P i o/p?
Może ktoś polecić jakiś ciekawy link, albo książkę na temat budowy skrzyni biegów, chętnie sobie poczytam w wolnej chwili. W googlach pełno jest artykułów na ten temat ,ale nic konkretnego.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dizura w skrzyni FOTO ciężki temat

Post autor: sas_gti » wt gru 21, 2010 13:31

k18t z tego wnioskuję, że na stronie do której link dałem nie byłeś? :jezor:



Awatar użytkownika
k18t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: czw mar 11, 2010 23:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dizura w skrzyni FOTO ciężki temat

Post autor: k18t » pt gru 24, 2010 03:23

sas_gti pisze:k18t z tego wnioskuję, że na stronie do której link dałem nie byłeś? :jezor:
Dzięki za ten link, wyjaśnia on sprawę wymiany nitów, u mnie ten problem nie wystąpił. Przydało by się coś o wymianie łożysk na biegach.
Pozdro

ps. Wesołych świąt i szalonego Sylwestra dla wszystkich!



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Re: Dizura w skrzyni FOTO ciężki temat

Post autor: Zimny Chirurg » pt gru 24, 2010 14:58

Witam

Wałek I/P to ten co wchodzi tak na chłopski rozum w silnik. Czyli sprzęgłowy. Zwał go jak tam chcesz. I na nim na stałę są zazębione 1 i 2. Reszta jest ruchoma. A wałek O/P. To ten który pracuje wewnątrz skrzyni i jest zazębiony z Kołem koronowym i na nim na stałe są zazembione 3,4,5 lub 6. A więć by wymienieć łozyska na biegach to trzeba dosłownie rozebrać skrzynie na czynniki pierwsze. Bo tak to nie da sie stwierdzić które łożysko umarło. A tam są łożyska igiełkowe. A więc wszystko do wymiany. A wałek I/P masz ułozyskowany łozyskami kulowymi. A o/p masz łozyska stożkowe i tak samo na dyfrze. Tak ze i tak skrzynia do rozebrania.

Pozdro

ZC



Awatar użytkownika
k18t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: czw mar 11, 2010 23:51
Lokalizacja: Warszawa

Dizura w skrzyni FOTO ciężki temat

Post autor: k18t » sob gru 25, 2010 22:05

Dzięki ZC, nadal czekam na jakieś warte uwagi linki lub tytuły na temat skzyń biegów. Na razie auto jeździ, a ja nie palę się za bardzo do rozbierania skrzyni. Wezmę się za to jak znajdę naprawdę dobrą ilustrowana instrukcję i trochę czasu.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dizura w skrzyni FOTO ciężki temat

Post autor: sas_gti » ndz gru 26, 2010 16:36

lepiej zilustrowanej rozbórki skrzyni niż na brokevw raczej nie znajdziesz. Mozesz tak czekac do za przeproszeniem usranej śmierci a strona nie dotyczy tylko problemu nitów wbrew temu co piszesz. Tam są opisane wszystkie możliwe operacje na skrzyni. Nity to tylko fragmencik.



Awatar użytkownika
k18t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: czw mar 11, 2010 23:51
Lokalizacja: Warszawa

Dizura w skrzyni FOTO ciężki temat

Post autor: k18t » pt gru 31, 2010 18:59

sas_gti napisałem "link" nie "strona". Czytajmy ze zrozumieniem. A co do strony, to właśnie ją przejrzałem i jest całkiem wporzo.
k18t pisze: Jedno koło w górze, drugie na ziemi i wbita jedynka. Uniesionym kołem można sobie swobodnie obracać w dość sporym zakresie. Luz wynosi 8,5cm na zewnętrznym obwodzie opony (195/65 R15, całkowity obwód zewnętrzny opony - 196cm).Jak się patrzy od spodu to na przegubach nie ma luzu, tylko w skrzyni. To normalne, że aż tak bardzo można obracać kołem?! Przecież to aż 16 stopni.
Czy ktoś jeszcze oprócz Zimnego Chirurga uważa, że ten luz może być efektem złego złożenia skrzyni?



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Dizura w skrzyni FOTO ciężki temat

Post autor: J.B.S. » pt gru 31, 2010 19:11

A ja myślę że to jest normalne .Tzn nie odbiega za bardzo od normy. Sprawdzę jutro u siebie jak będę w stanie :grin:



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dizura w skrzyni FOTO ciężki temat

Post autor: sas_gti » sob sty 01, 2011 20:36

k18t pisze:sas_gti napisałem "link" nie "strona". Czytajmy ze zrozumieniem.
???



lucassss79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 27, 2010 23:21

Dizura w skrzyni FOTO ciężki temat

Post autor: lucassss79 » sob sty 01, 2011 21:37

Miałem to samo na wiosnę, dokładnie identycznie. Skończyło się wymianą skrzyni. Jeśli byś wymieniał to dopilnuj żeby włożyli Ci taką w której te cholerne nity będą wymienione na śruby. Facet który mi przy tym robił mówił ze 80 procent jego klientów to właściciele VW.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości