4 bieg nie chce wyjść

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

4 bieg nie chce wyjść

Post autor: mag2k3 » pn lip 04, 2011 02:24

Witam właśnie wróciłem z trasy i w trakcie pojawił mi się spory problem 4 bieg nie chce wyjść muszę się z nim siłować stało się to nagle jechałem normalnie raz wbiłem było ok następnym razem zaciął się i już tak zostało reszta biegów chodzi ok co ciekawe jak auto stoi w miejscu silnik chodzi bieg wchodzi i wychodzi normalnie jedynie podczas jazdy się to dzieje, czasami wyskoczy normalnie, ale 10/9 razy muszę go wypychać na siłę :|
Nie wybija mi tej 4 wchodzi idealnie gładko jedzie się na niej bez problemów czy dziwnych szumów tylko jak chce zmienić np na 5 to nie mogę jej wyciągnąć jak wypycham na siłę słychać delikatny warkot jak by ale cichy nie taki jak np się nie i zębatki by tarły o siebie on nawet nie wydobywa się ze skrzyni biegów raczej.
Jutro po pracy muszę wsiąść go na kanał ale powiedzcie od czego mam zacząć sprawdzanie....
Golf 4 TDI na pompie wtryskowej 110 km ,5 biegów, rok 2002 skrzynia oczywiście manualna.
Za każdą radę będę wdzięczny sprawdzę wszystko po kolei.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

4 bieg nie chce wyjść

Post autor: rafxxx » pn lip 04, 2011 03:49

mowisz ze na kanal go chcesz wziasc a co tam chcesz zobaczyc bez sciagniecia skrzyni, mowisz ze ci cos tam ociera jak go wrzucasz, mozliwe ze synchronizatory ci poszly na 4 biegu, ja tak kiedys mialem w mkIII wrzucilem 3 bieg i juz tak zostal hehe, ale bylo roboty zeby go wybic



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

4 bieg nie chce wyjść

Post autor: mag2k3 » pn lip 04, 2011 05:17

czyli bez ściągania skrzyni nie ma opcji żeby coś chociaż sprawdzić? Nie chce go za bardzo oddawać do mechanika bo niestety nie ma u nas nikogo komu można by zaufać wszystko zawsze sam robiłem, ale do wyciągnięcia skrzyni nie mam zbytnio sprzętu :/
A co jeszcze może być przyczyną takiego zachowania przyznam że liczyłem że może jakieś (linki/popychacze) może się poluźniły.
W golfie 4 dużo roboty jest z wyciągnięciem tej skrzyni? jeśli tak to kto poleci dobrego mechanika w województwie pomorskim jestem w stanie nawet podjechać dalej i auto zostawić byle człowiek był sprawdzony i pewny.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

4 bieg nie chce wyjść

Post autor: rafxxx » pn lip 04, 2011 09:38

no jesli nigdy nie sciagales to z wlozeniem z powrotem caly dzien zejdzie, ja sciagalem w mk3 podejrzewam ze jesli masz pompe wtryskowa( a zapewne i silnikami PD) to sciaga sie podobnie, czyli musisz odkrecic polosie napedowe od skrzyni ( duzo przedluzek , grzechotka 1/2'' i torx- nie pamietam jaki) a pozniej rozrusznik i sruby ktore trzymaja skrzynie przy silniku ( to juz klucz nasadkowy jakis dobry) a i jeszcze trzeba zdjac poduche silnika trzymajaca od dolu i podniesc silnik przy wyciaganiu( mozna lewarkiem go troche uniesc

Generalnie ja nie widze mozliwosci zdiagnozowanie twojego problemu bez sciagania, ale fachowcy z forum ci pomoga, generalnie jak sciagniesz sam nawet to raczej nie ogarniesz zeby ja sam naprawic



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

4 bieg nie chce wyjść

Post autor: mag2k3 » pn lip 04, 2011 14:41

no w wyciąganie silnika to już mi się nie chce za bardzo bawić klucze owszem mam zawsze nimi radziłem czyszczenie turbiny czy nastawnika robiłem bez najmniejszych problemów, ale tak jak mówisz myślę, że skrzynia mnie jednak przerośnie ewentualnie myślałem o wymianie na inną po prostu sam nie wiem co będzie lepsze inna wcale nie musi być w lepszym stanie a tu wymienię i powinno jakiś czas podziałać.
Czas jaki bym ja to robił nie jest aż tak istotny mam garaż mogę i tydzień to robić, ale nie wiem czy warto wolał bym jakiegoś pewnego mechanika znaleźć.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

4 bieg nie chce wyjść

Post autor: rafxxx » pn lip 04, 2011 15:55

nie wiem czy dokonca sie zrozumielismy, zdjecie skrzyni sobie poradzisz bez problemu tyle ze czasochlonne, ale nie wiem jak z naprawa, a samo wlozenie i zdjecie skrzyni to generalnie 300-400zl, a podnoszenie silnika to nie musisz go przeciez zdejmowac ani odlaczac, wystarczy najwyzej odkrecic troche sruby od poduszek, opprostu zalezy w momencie gdy juz odkrecisz cala skrzynie biegow ile miejsca ci zostnaie na jej wyjecie( ostrzegam jest kur*wsko ciezka :jezor: )

a jesli chodzi o mechanika to na forum regionalnym pytaj



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

4 bieg nie chce wyjść

Post autor: mag2k3 » pn lip 04, 2011 17:37

no właśnie robocizna droga bo roboty przy tym jest fakt, ale może nawet ściągnąć samemu i dać samą skrzynie do naprawy zawsze nieco taniej by wyszło poza tym wiem , że jak ja zrobię to postaram się to zrobić najlepiej jak tylko potrafię.
Ale mam jeszcze pytanie do Ciebie czy ten synchronizator był uszkodzony na tyle że było to widać gołym okiem po zdjęciu skrzyni?
Na allegro nie znalazłem synchronizatora ale tak jak mówiłem myślę nawet o ewentualnej całej drugiej skrzyni i po prostu podmianie na nową jeśli naprawianie tamtej było by zbyt trudne.
A Ty sam zmieniłeś ten synchronizator czy po zdjęciu skrzyni oddałeś ją do mechanika ?


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

4 bieg nie chce wyjść

Post autor: rafxxx » pn lip 04, 2011 17:51

panie kolego nie obrazaj sie ale problemy z czytaniem ze zrozumieniem,

ja sciagalem skrzynie nie dlatego ze poszedl synchronizator, tylko dlatego ze calkowicie sie zatarla i wkladalem druga, ale to ze poszedl synchronizator to tylko moje domysly, poniewaz mi tak mechanik mowil ze jak cos skrzeczy i cezko wchodza biegi to ze synchronizatory i nie sa to czesci ogolnie dostepne w sklepie, naprawde chcialbym powiedziec cos wiecej o tym ale nie znam sie, moja opinaia taka znajdz mechanika ogarnietego, zrzuc skrzynie i zawiez mu, albo na poczatku pojezdzil nawet do mnie zaufanych 3 lub 4 roznych i niech sie przejada i powiedza co sadza?



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

4 bieg nie chce wyjść

Post autor: mag2k3 » pn lip 04, 2011 18:03

Tzn nie napisałeś wcześniej, że u Ciebie była zatarta całkiem tylko, że miałeś taki sam objaw :) Ale fakt też nie stwierdziłeś, że zmieniałeś synchronizator no tak czy inaczej dzięki za dobre rady na pewno się przydadzą.
Jak znajdę ogarniętego mechanika to mogę mu nawet postawić auto i dać zarobić byle zrobione było jak trzeba.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości