GTD dziwne problemy ze sprzęgłem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Zapfen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob paź 11, 2008 15:05
Lokalizacja: POZNAŃ

GTD dziwne problemy ze sprzęgłem

Post autor: Zapfen » czw gru 02, 2010 22:55

Witam,
z reguły daje jakoś rade z moim mk3, ale od 3 dni odchodze od zmysłów bo pierwszy raz coś takiego mnie spotyka. Krótko opisze od początku do teraz, licze na jakieś pomysły :)

I dzień:
- rano przychodzę, odpalam ledwo ledwo (aku), ale przekręcił :) wiec rozgrzał się (10 min) ruszyłem i wszystko normalnie
- dojechałem do pracy, gdzie stał przeszło 10 godzin na mrozie i wietrze (-17C), wsiadłem już musiałem odpalić na kable, ładnie zachwycił znów 10 min i ruszam...
czułem ze ciężko wchodzą biegi, ledwo co wyjechałem i zatrzymałem sie (sprzęgło wciśnięte i luz). Po jakiś 5 sek coś strzeliło, dość mocno, wrzuciłem wsteczny (chciałem zobaczyć czy coś nie odleciało, ale czysto było) potem 1, 2 i znów sprzęgło, luz. Od razu jeszcze sie tocząc chciałem wrzucić 2 ale już nie dało rady... linka cała, na zgaszonym mogłem wrzucić bieg.


II dzień:
- pojechałem na holu, podczas holowania, jak już sie toczyłem, ok 5km/h sprzęgło działało normalnie, każdy bieg, nic sie nie ślizgało, mogłem jechać praktycznie o własnych siłach... Jedynie gdy miałem wrzucony i wysprzęglony bieg, i auto wyhamowywało poniżej 5 km/h zaczynało szarpać, jakby ktoś wkopywał i odpuszczał sprzęgło bardzo szybko
- postawiłem auto w ciepłym (+10C)

III dzień:
- odpalam auto, dużo wody stopniało z niego
- wsiadam sprzęgło, i próbóje wrzucić 1, udało się, szarpnęło znów tak samo, później już wszystko w porządku
- pojezdziłem tak z 2,5 km , na każdym biegu normalnie ciągnie, nie ślizga sie, jakby sprawy nie było...


Ja nie mam pomysłów, myślałem ze tarcz sie posypała <tłumiki>... ale nie wiem teraz co myśleć,

dodam jeszcze ;) Golf III GTD (1,9TD AAZ, krótka skrzynia), oraz nie mam zaślepki tej od góry na skrzynie, co są cechy na kole zamachowym do rozrządu


Pierwszy VW - Golf III (sprzedany)
Drugi VW - Passat B5
Trzeci VW - Golf IV (sprzedany)
Czwarty VW - Passat B6

Zapfen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob paź 11, 2008 15:05
Lokalizacja: POZNAŃ

GTD dziwne problemy ze sprzęgłem

Post autor: Zapfen » czw gru 02, 2010 23:59

zero pomysłów?


Pierwszy VW - Golf III (sprzedany)
Drugi VW - Passat B5
Trzeci VW - Golf IV (sprzedany)
Czwarty VW - Passat B6

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

GTD dziwne problemy ze sprzęgłem

Post autor: T.O.B.I. » pt gru 03, 2010 13:00

jeśli stoisz w miejscu silnik pracuje i wrzucisz wsteczny to zazgrzyta? ja podejrzewam albo linkę albo sprzęgło dlatego że szarpało na odpalonym silniku, czyli nie wysprzęglało skrzyni a na wyłączonym mogłeś normalnie wbijać biegi


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Zapfen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob paź 11, 2008 15:05
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: GTD dziwne problemy ze sprzęgłem

Post autor: Zapfen » pt gru 03, 2010 14:27

linka w porządku, senk w tym, że na odpalonym, gdy stałem w miejscu nie mogłem wrzucić żadnego biegu... ale wystarczyło że miałem pow 5km/h i wszystko działało normalnie. Wysprzęglał i nic nie szarpało, mogłem normalnie jeździć, ale gdy znów wysprzęgliłem i wyhamowałem poniżej 5km/h to szarpało dość mocno ale nie regularnie.

postał w ciepłym i sprzęgło chodzi na postoju jak i podczas jazdy normalnie


Pierwszy VW - Golf III (sprzedany)
Drugi VW - Passat B5
Trzeci VW - Golf IV (sprzedany)
Czwarty VW - Passat B6

Zapfen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob paź 11, 2008 15:05
Lokalizacja: POZNAŃ

GTD dziwne problemy ze sprzęgłem

Post autor: Zapfen » sob gru 04, 2010 01:30

temat do zamknięcia, pękła tuleja wybieraka przy skrzyni tak po ichnemu "mocowanie wałka pionowego" koszt 26 zł... co w kosekwencji wrzuciło 2 biegi, i rozsypało docisk, jak sie w pozniejszym czasie okazało... skrzynia przeżyła :)


Pierwszy VW - Golf III (sprzedany)
Drugi VW - Passat B5
Trzeci VW - Golf IV (sprzedany)
Czwarty VW - Passat B6

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości