Sprzeglo sie slizga

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sylon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 22:17
Lokalizacja: szczytno
Kontakt:

Sprzeglo sie slizga

Post autor: sylon » wt lis 09, 2010 23:06

Witam mam taki problem mam golfa iv 1.9 tdi silnik asz 130km po czipie na ok 160km. Jezdzilem po czipie nic sie z samochodem nie dzialo mialem drgania samochodu itp okazalo sie kolo dwumasowe, wymienilem je na nowe sachsa nowe dociski tarcze itp... Niestety po wymianie przy 2000 obrotow na 3 biegu sprzeglo sie slizga mechanik co to naprawial mowi ze zle dobrane zostaly dociski... Moje pytanie jest czy jest to mozliwe? i jak ktos by mogl mi znalesc dociski na jakie moglbym wymienic by dzialalo wsio dobrze.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Sprzeglo sie slizga

Post autor: -=ren=- » śr lis 10, 2010 15:18

może masz za dużo Nm w takiej konfiguracji i przeniesienie napędu nie daje rady, za słabo dociska tarczę sprzęgła do docisku i przy gwałtownym puszczeniu następouje zerwanie przyczepności w miejscu tarczas/koło...


vwlifestyle.pl
Obrazek

sylon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 22:17
Lokalizacja: szczytno
Kontakt:

Sprzeglo sie slizga

Post autor: sylon » śr lis 10, 2010 21:29

Dziwna ta sprawa np dzis sie nie slizgalo a dawalem mu rowno do 200km/h pilowalem do 5000obrotow i nic;/ U kolegi bylem na kanale mowil ze moze to byc od tego ze mam wyciek oleju spod uszczelki z zaworami i sie olej wycieka do sprzegla;/ Sadzicie ze to moze byc przyczyna? Dziwne jest to ze przewaznie sie slizga a sa dni jak dzis gdzie chodzi pieknie;/



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Sprzeglo sie slizga

Post autor: -=ren=- » śr lis 10, 2010 22:17

może ktoś niedbale złożył Ci sprzęgło przy wymianie i coś jest nadal tłuste lub źle złożone... wyciek oleju spod pokrywy zaworów mało prawdopodobny, ale teoretycznie każda ilość oleju negatywnie wpłynie na przyczepność tarczy - ale taka ilość jak spod dekla nie powinna wpłynąć na sprzęgło.


vwlifestyle.pl
Obrazek

sylon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 22:17
Lokalizacja: szczytno
Kontakt:

Sprzeglo sie slizga

Post autor: sylon » śr lis 10, 2010 22:36

hmm silnik mam caly w oleju bede duzo madrzejszy jak wymienie uszczelki umyje silnik i bedzie wiadomo co dalej. Jak sie pytalem mechanika czy moze zle cos zalozyl to mi powiedzial ze nie ma takiej opcji bo inaczej wlozyc nie mozna;/ istnieje mozliwosc ze zle to zlozyl?



Bolo159
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 12:47
Lokalizacja: Mazowieckie

Sprzeglo sie slizga

Post autor: Bolo159 » sob lis 13, 2010 15:39

Kolego paprak potrafi spaprać wszystko. Możliwe że poprostu nie odtłuścili zestawu lub niedaj panie włożwli używane docisk lub tarczę. Jeśli ślizga a wszystko jest dobrze złożone to niech rozbierają jeszcze raz i reklamuja zestaw. Sprawa prosta :-)


Auto jest bogiem a prędkość nałogiem, turbo podstawą a nitro zabawą!

Awatar użytkownika
gniochu
ZADYMIAKA
ZADYMIAKA
Posty: 1252
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:45
Lokalizacja: słup"GS"k
Kontakt:

Sprzeglo sie slizga

Post autor: gniochu » sob sty 08, 2011 14:49

Witam, mam podobny problem... Mianowicie zmieniłem sprzęgło na używane (ale nie wiele zrobione na nim ok 20 tys.) docisk i tarcze, łożysko kupiłem nowe, ale niestety sprzęgło było w oleju (gość który mi je sprzedał miał uwalony simmering w skrzyni ale oczywście nie raczył o tym powiedzieć) wkładając je do auta odtłuściłem benzyna, przejechałem papierem ale i tak przy gwałtownym depnięciu gazu sprzęgło się zaczyna ślizgać i moje pytanko czy to ustąpi? Czy nie ma szans?

Dodam, że auto to golf III silnik AFN



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Sprzeglo sie slizga

Post autor: italiano_83 » sob sty 08, 2011 17:37

Jak okładziny tarczy sprzęgłowej nasiąknęły mocno olejem to diabeł wie jak to teraz będzie. Ślizgające sprzęgło "nigdy" nie będzie już mocniejsze, jeśli defekt wynika z 'upalenia" okładzin lub ich uszkodzenia.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości