niemiecki szroty

Tutaj zamieszczamy linki do ciekawych filmów i zdjęć o tematyce VW.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

tovdi1
I'm Darek
Posty: 2188
Rejestracja: czw gru 24, 2009 10:58
Lokalizacja: WSC

niemiecki szroty

Post autor: tovdi1 » pt paź 29, 2010 10:24

wvgti pisze:i czekaja na nabywcow ze wschodu czyli min Polski..
oni tego nie mogą oficjalnie sprzedać, byłem, widziałem, pytałem
jedynie coś na lewo, ale to i tak jakieś drobne graty



Djpawssio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 18:18
Lokalizacja: Nowy dwór mazowiecki

niemiecki szroty

Post autor: Djpawssio » sob paź 30, 2010 00:01

z tego co mi wiadomo to zezłomowanego samochodu w niemczech nie można zarejstrowac w polsce mam sąsiada niemca który sprowadzał mówił że Ci co kiedyś sprowadzili takie auta będą mieli problemy ale nie wiem o co mu chodziło



tovdi1
I'm Darek
Posty: 2188
Rejestracja: czw gru 24, 2009 10:58
Lokalizacja: WSC

niemiecki szroty

Post autor: tovdi1 » sob paź 30, 2010 21:34

Djpawssio pisze:zezłomowanego samochodu w niemczech nie można zarejstrowac w polsce
zgadza się
oni oficjalnie nie mogą od nich sprzedawać części, chyba że ktoś ma gadane, to ustawi się z nimi że sam sobie części zdejmuje, i tyle
ale szkieletu nie wolno ruszać



Awatar użytkownika
Trynity
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 383
Rejestracja: wt paź 24, 2006 00:24
Lokalizacja: B-tów
Kontakt:

niemiecki szroty

Post autor: Trynity » wt lis 30, 2010 14:54

janas05 pisze:Dokładnie tak jak napisał Piotrek 2711 niemcy złomując swoje auta choćby były nawet dwu letnie dostają dopłatę na nowe auto pod warunkiem że jest to nowe auto z salonu. I z tego co wiem to wcale nie są to małe sumy. Polska
auta do złomowania za które były dopłaty miały mieć min 10 lat. drugim warunkiem było kupno nowego spełniajacego euro.
nie musiał być chyba z salonu

tak mi mówił braciak, mieszkający w de, który skorzystał z premii wrakowej


[url]http://obrazki.elektroda.pl/4669469100_1409159995.png[/url]

tovdi1
I'm Darek
Posty: 2188
Rejestracja: czw gru 24, 2009 10:58
Lokalizacja: WSC

niemiecki szroty

Post autor: tovdi1 » śr gru 01, 2010 22:15

Trynity pisze:auta do złomowania za które były dopłaty miały mieć min 10 lat.
oj nie chcę się kłócić ale chyba nie
widziałem na złomie w de megankę 06r., i to w stanie bardzo dobrym



Awatar użytkownika
The_Marcinek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt kwie 30, 2010 22:11
Lokalizacja: Rumia

niemiecki szroty

Post autor: The_Marcinek » wt gru 07, 2010 23:51

szok :blush: ! aż się za głowę złapałem ... ( a rzadko to robię :P )



Awatar użytkownika
Trynity
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 383
Rejestracja: wt paź 24, 2006 00:24
Lokalizacja: B-tów
Kontakt:

Re: niemiecki szroty

Post autor: Trynity » śr gru 08, 2010 09:25

tovdi1 pisze:
Trynity pisze:auta do złomowania za które były dopłaty miały mieć min 10 lat.
oj nie chcę się kłócić ale chyba nie
widziałem na złomie w de megankę 06r., i to w stanie bardzo dobrym
tu się nie ma o co kłócić. wystarczy wpisać w wyszukiwarkę dopłaty w Niemczech i poczytac starsze wiadomosci na ten temat. ja tek zrobiłam i napisane jest min. 9 letni samochód w posiadaniu przez co najmniej rok itd...


[url]http://obrazki.elektroda.pl/4669469100_1409159995.png[/url]

Awatar użytkownika
MIMIK144
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: wt lip 18, 2006 16:18
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Re: niemiecki szroty

Post autor: MIMIK144 » sob gru 18, 2010 00:56

Trynity pisze:
tovdi1 pisze:
Trynity pisze:auta do złomowania za które były dopłaty miały mieć min 10 lat.
oj nie chcę się kłócić ale chyba nie
widziałem na złomie w de megankę 06r., i to w stanie bardzo dobrym
tu się nie ma o co kłócić. wystarczy wpisać w wyszukiwarkę dopłaty w Niemczech i poczytac starsze wiadomosci na ten temat. ja tek zrobiłam i napisane jest min. 9 letni samochód w posiadaniu przez co najmniej rok itd...
Dokladnie tak jak kolega pisze... Sam mieszkam w De i pytalem sie co i jak. Niezapomne miny jednego z pracownikow z ktorym szukalem gratow do mojego samochodu, gdy patrzyl sie na Toyote Rav4 z przebiegiem 12 tys km... jakby dziecku zabrac cukierka :otepienie:



jimmi1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 08, 2008 16:19
Lokalizacja: 3CITY
Kontakt:

niemiecki szroty

Post autor: jimmi1984 » śr gru 22, 2010 15:17

Jestem w szoku mam 16 letnie mk3 a oni mk4 na złomie mają :shock: , ja o takim mk4 mogę obecnie tylko pomarzyć :grrr:


VW GOLF III ECOMATIC 1994

asabay
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 02, 2012 09:09

niemiecki szroty

Post autor: asabay » pt mar 02, 2012 09:47

W Niemczech wypłacali po 2 500 euro tym co zezłomują samochód i kupią nowy. Te dopłaty, które robiono ze względów ekologicznych i żeby pobudzić gospodarkę, spowodowały to co widać na filmiku- Golfy 4, Passaty B5 i starsze modele są chętnie oddawane na złom. Tych samochodów nie można już kupić. One nie istnieją prawnie, nigdzie ich nie da się już zarejestrować ani w Niemczech, ani w Polsce. To już jakby nie są samochody wg prawa, ale jakieś kupy metali. Można je tylko zezłomować, nawet części nie moża od nich sprzedawać.
adasiko pisze:mi tak uciekła mk1 gti z tym amerykańskim przodem

ale z drugiej strony zobaczcie sama seria wszstko, ci co są przywiązani to trzymaja i tuninguja sobie, a cała reszta pruchna oddaje bo chce nowy z bajerami
A kto w Niemczech tuninguje auta? Może Turcy, Rumuni i Polacy. Niemcy rzadko kiedy, najwyżej jakieś firmy, które robią to profesjonalnie i najczęściej zmieniają parametry techniczne, a wygląd pozostaje prawie bez zmian i zmienia się tylko na tyle na ile jest to potrzebne bo nowe zmiany techniczne tego wymagają (i w celu drobnego podkreślenia charakteru auta)- AMG czy Brabus, a nie jak w Polsce- spojlery do 1.4 hehe
janas05 pisze:Dokładnie tak jak napisał Piotrek 2711 niemcy złomując swoje auta choćby były nawet dwu letnie dostają dopłatę na nowe auto pod warunkiem że jest to nowe auto z salonu. I z tego co wiem to wcale nie są to małe sumy. Polska niestety przy obecnej gospodarce politycznej nie doczeka się takich ustrojstw przez najbliższe 20 lat :rotfl:
O, widzę optymista się znalazł... za 20 lat :bajer: Tak nie będzie w Polsce jeszcze za 70 lat.
jimmi1984 pisze:Jestem w szoku mam 16 letnie mk3 a oni mk4 na złomie mają :shock: , ja o takim mk4 mogę obecnie tylko pomarzyć :grrr:
Baa, oni na złomie mają nawet Mk4 z przebiegiem 90 tys km, 2001r., w świetnym stanie, w pełni sprawne- takie widziałem na szrocie w Niemczech do zezłomowania. Albo jak kolega napisał- Toyota Rav4 z przebiegiem 12 tys km!!!! Takie kwiatki tam na złomie lądują.

Z drugiej strony da się spotkać w Niemczech stare auta, nawet Golfy 2, ale są to bardzo rzadkie przypadki. Zdarzają się takie zachowane w idealnym stanie, z bardzo małymi przebiegami.



sakuls
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 90
Rejestracja: śr lip 18, 2012 19:30
Lokalizacja: Elbląg

niemiecki szroty

Post autor: sakuls » sob lip 28, 2012 09:50

To samo dzieje się we wszystkich wschodnich krajach, tylko ze ludzie nie mówią o tym bo zarabiają na tym :P
W Anglii widziałem golfa IV lekko puknięty i szedł na przemiał. Nie dali mi wyjąć nawet najdrobniejszej rzeczy, choć chciałem płacić.


moje mk2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=473271" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Klusek_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: sob paź 27, 2012 18:46
Lokalizacja: Sierpc

niemiecki szroty

Post autor: Klusek_ » wt paź 30, 2012 00:33

Takie fury.... ktoś by się nimi pocieszył ładnych parę lat


Golfik mk2 1991 1.3 Pasadena w trakcie renowacji ;)

Awatar użytkownika
Tomek747
...
...
Posty: 885
Rejestracja: śr wrz 26, 2012 19:12
Lokalizacja: EL

Re: niemiecki szroty

Post autor: Tomek747 » ndz gru 16, 2012 18:29

miniekzgr pisze:Panowie..Sami powiedzcie..Żal nam pupke ściska co :(
Ściska i to jak :grrr: takie gabloty :rozpacz:


Obrazek
Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=486014" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

niemiecki szroty

Post autor: inż. Mk2_marcin » wt gru 18, 2012 12:15

filmik jest przesadzony, to są auta które zostały wymienione na nowe z dopłaty od państwa na zakup nowych aut, te na filmie samochody nie spełniają normy emisji spalin w Większych miastach w Niemczech,
samochody leżakują na egzekucję jakim jest złomowanie bądź sprzedanie je (co do sprzedaży nie jestem pewny). Skoro nie są od razu niszczone to może jest jakiś plan aby sprzedać te samochody z poza krajów UE?


Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy i zdjęcia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości