Szczypce segera - piasta

Informacje na temat wyposażenia warsztatów oraz opisy narzędzi

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Regulamin forum
1. W dziale NARZĘDZIA obowiązuje Ogólny regulamin forum,tutaj piszemy tylko o narzędziach.O problemach technicznych w aucie,proszę pisać w dziale "Techniczne

2. Dział ten powstał w odpowiedzi na rosnącą liczbę tematów odnośnie wszelkiej maści narzędzi, przyrządów serwisowych, pomiarowych, oraz specjalistycznego wyposażenia warsztatowego.
Wypowiedzi użytkowników jak i nasz wkład pracy, stać się mają pomocne dla innych prosimy więc o rzeczowe podejście.
3. Pytania w formie tematów zakładamy używając prefixów, w danym temacie opisujemy i dyskutujemy wyłącznie na temat danego wątku
1) Polecany zestaw narzędzi -Piszemy jedynie o tym, jaki zestaw posiadamy i do czego on nam służy
2) Narzędzia specjalne – Tu opisujemy specyficzne rodzaje narzędzi, właśnie z wymiarowanie, opisem do czego konkretnie służy.
3) Pytania o narzędzia –Można tutaj zadawać pytania o narzędzie potrzebne do danej czynności

4. Narzędzia możemy oceniać ze względu na Jakość oraz Trwałość w skali 1-10,np. Trwałość 8/10 Jakość 3/10
bez zbędnej dyskusji typu ”badziew””do d….”. Posty z tego typu Epitetami zostaną usunięte, rajem dla spamerów miejsce to niestety nie będzie.
SewQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn gru 21, 2015 18:08

Szczypce segera - piasta

Post autor: SewQ » ndz mar 13, 2016 22:18

Witajcie,
Jakie polecacie szczypce segera do demontażu segera zabezpieczającego łożysko w zwrotnicy??
Proszę o jakieś sugestie :-)



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Szczypce segera - piasta

Post autor: darwaz » ndz mar 13, 2016 22:20

Jak to jakie? Odpowiednie. Pytasz o firmę czy o co?



SewQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn gru 21, 2015 18:08

Szczypce segera - piasta

Post autor: SewQ » ndz mar 13, 2016 22:31

Pytam o firmę, rozmiar i typ szczypiec, generalnie wszystko. Mam uniwersalne z wymiennymi końcówkami jednak nie ogarniają tematu, stąd takie zapytanie



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Szczypce segera - piasta

Post autor: darwaz » ndz mar 13, 2016 22:47

No to mogłeś od razu tak napisać bo nikt tu nie jest wróżką. Te blaszane z wymiennymi końcówkami są do d.... , od razu je wywal, gną się przy pierwszym użyciu. Firma jakakolwiek markowa, dobre szczypce zaczynają się od mniej więcej 30 zł za sztukę. Ja mam nawet kilka takich po 20 i też dają radę, ale to do słabszych segerów. Rozmiaru Ci nie powiem w milimetrach, ja kupiłem sobie kilka rozmiarów zewnętrznych, kilka wewnętrznych, gięte i proste i mi starczają do wszystkiego. Do pierścieni w łożyskach musisz mieć raczej średniej wielkości bo one dosyć szeroko się rozpierają po wyjęciu i są bardzo twarde więc małymi się namęczysz przy ściskaniu i będą Ci wyskakiwać z oczek.



marines
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 15, 2016 15:28

Szczypce segera - piasta

Post autor: marines » wt cze 21, 2016 14:01

Polecam sprawdzić tutaj: http://www.hoegert.com/pl Mają tam ogromny wybór narzędzi, poczynając od budowlanych, poprzez mechaniczne a kończąc na pomiarowych i wielu innych. Narzędzia są naprawdę solidne, nie ma żadnej fuszerki, także powinieneś być zadowolony. Daj znać, czy znalazłeś to, czego szukałeś.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Szczypce segera - piasta

Post autor: norek111 » śr cze 22, 2016 08:05

KING TONY 68HS-10 i na początek rusz przy pomocy młotka pierścień


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Narzędzia i Sprzęt Warsztatowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości