Jaki prostownik?

Informacje na temat wyposażenia warsztatów oraz opisy narzędzi

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Regulamin forum
1. W dziale NARZĘDZIA obowiązuje Ogólny regulamin forum,tutaj piszemy tylko o narzędziach.O problemach technicznych w aucie,proszę pisać w dziale "Techniczne

2. Dział ten powstał w odpowiedzi na rosnącą liczbę tematów odnośnie wszelkiej maści narzędzi, przyrządów serwisowych, pomiarowych, oraz specjalistycznego wyposażenia warsztatowego.
Wypowiedzi użytkowników jak i nasz wkład pracy, stać się mają pomocne dla innych prosimy więc o rzeczowe podejście.
3. Pytania w formie tematów zakładamy używając prefixów, w danym temacie opisujemy i dyskutujemy wyłącznie na temat danego wątku
1) Polecany zestaw narzędzi -Piszemy jedynie o tym, jaki zestaw posiadamy i do czego on nam służy
2) Narzędzia specjalne – Tu opisujemy specyficzne rodzaje narzędzi, właśnie z wymiarowanie, opisem do czego konkretnie służy.
3) Pytania o narzędzia –Można tutaj zadawać pytania o narzędzie potrzebne do danej czynności

4. Narzędzia możemy oceniać ze względu na Jakość oraz Trwałość w skali 1-10,np. Trwałość 8/10 Jakość 3/10
bez zbędnej dyskusji typu ”badziew””do d….”. Posty z tego typu Epitetami zostaną usunięte, rajem dla spamerów miejsce to niestety nie będzie.
jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

Jaki prostownik?

Post autor: jan1966 » pt sty 05, 2018 17:46

Do dzisiaj w mojej miejscowosci rolnicy mają takie spawarki dwu-funkcyjne robione chałupniczo , do spawania i odpalania traktora



Awatar użytkownika
lolik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt gru 05, 2017 13:36
Lokalizacja: śląsk

Re: Jaki prostownik?

Post autor: lolik » wt sty 09, 2018 10:55

myszazro pisze:Te lidlowskie czy biedronkowe to 5-6 dych
Taka stawka mnie zdecydowanie przekonuje. Poszukam w marketach prostownika w podobnej cenie, skoro daje radę.



marzyciel33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: ndz gru 29, 2013 18:20
Lokalizacja: Warszawa

Jaki prostownik?

Post autor: marzyciel33 » śr sty 24, 2018 10:14

jak już kupować prostownik, to wydaje mi się, że taki z rozruchem, który bedzie w stanie uruchomić auto od razu po podłączeniu, a dalsza robotę z ładowaniem zrobi alternator (pod warunkiem, że jest w 100% sprawny).
Przy czym prostownik z rozruchem, to nie jest jakiś ekstremalnie drogi wydatek. Odsyłam do https://kraftdele.info/prostowniki/129- ... 2-24v.html" onclick="window.open(this.href);return false; - witryna na której można znaleźć specyfikację przykładowego rozwiązania.



mk4tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: czw sie 22, 2013 09:56

Re: Jaki prostownik?

Post autor: mk4tdi » śr sty 24, 2018 10:36

Tutaj macie test ładowarki z Lidla. Szału nie ma, ale jak za taką kasę jest ok i do podstawowej obsługi się nadaje
https://youtu.be/ygenwNVEkQc" onclick="window.open(this.href);return false;


ALH + 216 + turbo ARL + FMIC + soft -> 162,5KM/344,2Nm :satan:

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jaki prostownik?

Post autor: wesol » pt mar 09, 2018 11:42

Ta jasne. To sprzęt bardzo kiepski. Nic mi nie naładował jak trzeba. Te 5 A to ładuje chyba nigdy. Co ty chcesz Aku 74 czy 95 Ah ładować dwa trzy dni? To ma być akcja szybka. Aku wyładowany znacznie masz w 10 godzin naładować na full i tyle. A akcje jakieś typu przychodzę i auto nie ma siły odpalić to podpinam prostownik i po 15 minutach mam auto odpalić to też na tym cteku nie zrobisz.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jaki prostownik?

Post autor: jhosef » sob mar 10, 2018 11:30

Bluedot pisze:
pt mar 09, 2018 10:59
Generalnie do większości aut wystarczy prostownik typu CTEK MXS 5.0. Jego stosunek ceny do jakości jest całkiem dobry.
Ładownie składa się z kilku etapów, które to zostały szczegółowo opisane np tutaj: https://nocar.pl/blog/nocar-poleca-pros ... mulatorow/
Taa 300 zeta za zabawkę niewiele lepszą niż z lidla za 50 to dobry stosunek ceny do jakości...



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jaki prostownik?

Post autor: wesol » sob mar 10, 2018 15:52

Trzeba prostownik który ładować może prądem że 10 amper. Jeszcze najlepiej by poza trybami automatycznymi miał stałe jakieś wartości do ustawiania. Np ładowanie 3A czy 5 czy 7 i 10 A.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5939
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Re: Jaki prostownik?

Post autor: piteks » wt cze 05, 2018 21:12

W takim razie co proponujecie kupić, do podładowywania akumulatora w golfie 7,5 (1,4 TSI 150KM)? Jest w aucie system strat/stop i nie chciałbym wyjmować aku z samochodu. :hmm:
Generalnie zastanawiałem się nad CTEK 5.0 :hmm:


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jaki prostownik?

Post autor: wesol » wt cze 05, 2018 22:11

A po co chcesz go doładowywać? Mało jeździsz?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5939
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Re: Jaki prostownik?

Post autor: piteks » śr cze 06, 2018 16:03

Często jeżdżę na krótkich trasach. Czasem też jak zapomnę, to włącza się start/stop więc myślę nad zakupem prostownika aby czasem podładować akumulator :hmm: .


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jaki prostownik?

Post autor: wesol » śr cze 06, 2018 19:27

Etam. Albo więcej jeździj albo spraw sobie taki malutki zasilacz żeby dawał że 14V a nawet może i więcej tylko przez żarówkę 5W podłącz Aku i możesz tak trzymać i tydzień podłączony aku.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Białek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt mar 21, 2017 11:45

Re: Jaki prostownik?

Post autor: Białek » czw cze 07, 2018 09:49

Ja mam CTEKa 5.0. Do benzynowych aut z aku 45-55 Ah jest idealny. Można ładować w aucie. Można podnieść akumulator rozładowany do zera (wiele elektronicznych prostowników nie rozpocznie wówczas ładowania, nie mówię o prymitywnych). A przede wszystkim jest pełna kontrola prądu. Akumulator się nie gotuje, gazowanie jest znikome. Jest testowany, więc nie męczymy trupa ze zwartą celą. Ładowanie prądem dziesięciogodzinnym jest najlepsze dla baterii. Poza tym ta ładowarka ma bezpieczny tryb podtrzymania, świetny dla aut garazowanych tygodniami. W poprzednim samochodzie (Subaru) miałem śledzenie GPS i w garażu podziemnym już dwa tygodnie rozładowywał baterie, bo modem komórkowy łączył się na pełnej mocy (powszechny problem nowych Subaru), wtedy kupiłem tego CTEKa. Ładowałem bez wyjmowania akumulatora. Używałem go tez w terenówce z aku 100Ah i ładował ale trwało to prawie dobę. Naładowałem też Hondę teściowi - padniętą do sucha. Tryb regeneracji pozwolił ożywić baterię.

Jednak w golfie nie miałem jeszcze potrzeby by go użyć. Mam prosty tester. System zarządzania energią daje radę i mimo S&S nie mam problemów.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jaki prostownik?

Post autor: jhosef » czw cze 07, 2018 10:46




liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Re: Jaki prostownik?

Post autor: liteon0 » ndz lis 24, 2019 11:55

Cześć
Potrzebuję jakiś prostownik, do 100zł. Miałem kupować ten z Lidla, ale Czytałem wasze komentarze, obejrzałem filmik i widzę że te ładowarki z Lidla i Biedry są niewiele warte, jeszcze niby ta z Lidla ujdzie. Znalazłem taki prostowniczek https://allegro.pl/oferta/prostownik-el ... e=facebook
Jak myślicie to co piszą o tych etapach ładowania to jakaś ściema? Taki prostownik będzie lepszy jak ten z Lidla?


ALH + 205 + chip

ODPOWIEDZ

Wróć do „Narzędzia i Sprzęt Warsztatowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości