Klucz do świec

Informacje na temat wyposażenia warsztatów oraz opisy narzędzi

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Regulamin forum
1. W dziale NARZĘDZIA obowiązuje Ogólny regulamin forum,tutaj piszemy tylko o narzędziach.O problemach technicznych w aucie,proszę pisać w dziale "Techniczne

2. Dział ten powstał w odpowiedzi na rosnącą liczbę tematów odnośnie wszelkiej maści narzędzi, przyrządów serwisowych, pomiarowych, oraz specjalistycznego wyposażenia warsztatowego.
Wypowiedzi użytkowników jak i nasz wkład pracy, stać się mają pomocne dla innych prosimy więc o rzeczowe podejście.
3. Pytania w formie tematów zakładamy używając prefixów, w danym temacie opisujemy i dyskutujemy wyłącznie na temat danego wątku
1) Polecany zestaw narzędzi -Piszemy jedynie o tym, jaki zestaw posiadamy i do czego on nam służy
2) Narzędzia specjalne – Tu opisujemy specyficzne rodzaje narzędzi, właśnie z wymiarowanie, opisem do czego konkretnie służy.
3) Pytania o narzędzia –Można tutaj zadawać pytania o narzędzie potrzebne do danej czynności

4. Narzędzia możemy oceniać ze względu na Jakość oraz Trwałość w skali 1-10,np. Trwałość 8/10 Jakość 3/10
bez zbędnej dyskusji typu ”badziew””do d….”. Posty z tego typu Epitetami zostaną usunięte, rajem dla spamerów miejsce to niestety nie będzie.
smaniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 21, 2013 21:04

Klucz do świec

Post autor: smaniak » śr lut 05, 2014 20:29

Jako, ze jestem tutaj nowy, chcialbym przede wszystkim powitac wszystkich na Forum ;)

Dzisiaj kupilem kilka gratow do mojego golfa mk2 1.3 na gaźniku. W tym rowniez swiece. Zapomnialem jedynie o kluczu do tychze swiec, a ze jutro bede to wszystko montowal,
chcialbym wiedziec jaki klucz powinienem zakupic do NGK BP6E.
Sprawa dosc oczywista, ale nigdzie nie moge tego znalezc :)



maciej.kucinski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: wt lut 26, 2013 22:28
Lokalizacja: łódź

Klucz do świec

Post autor: maciej.kucinski » śr lut 05, 2014 20:54

YYYYY wydaje mi się ze każda świeca jest taka sama i ma taki sam rozmiar ?? Pewności nie mam ale chyba jest jeden rozmiar klucza do świec w różnych długościach... i guesss



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Klucz do świec

Post autor: Qto » śr lut 05, 2014 23:51

smaniak, masz świece więc zmierz na jaki jest klucz...długa nasadka i wymieniasz
maciej.kucinski, niestety są rożne klucze...16, 21



Awatar użytkownika
Cezary1994
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 22:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Klucz do świec

Post autor: Cezary1994 » pt lut 07, 2014 23:53

Jeśli masz jakiś zestaw kluczy/walizkę to powinny być tam długie nasady 16 i 21 najczęściej w środku z taką gumą aby złapać świecę. Ale np. w Renault Clio 3 (w jakiś Pegeot/Citroen też są) spotkałem się ze świecami na klucz 14. W silniku NZ jest 21mm.
Jeśli nie masz żadnych kluczy to możesz kupić np:
http://allegro.pl/klucz-do-swiec-21-1-2 ... 70295.html Do tego przedłużenie i grzechotka/pokrętło Koszt wszystkiego ok. 30zł, więc lepiej kupować w jakiś walizkach w komplecie.
Nie kupuj takiego czegoś bo to szajs, a jak będzie mocno przykręcone to sie rozleci:
http://allegro.pl/klucz-do-swiec-samoch ... 38550.html Taki to wożę awaryjnie w aucie.


:cady: :cady: :cady:
___ ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___
:cady:
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów, pędzą na złamanie karku,
aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Narzędzia i Sprzęt Warsztatowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości