Jaki palnik gazowy piezoelektryczny

Informacje na temat wyposażenia warsztatów oraz opisy narzędzi

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Regulamin forum
1. W dziale NARZĘDZIA obowiązuje Ogólny regulamin forum,tutaj piszemy tylko o narzędziach.O problemach technicznych w aucie,proszę pisać w dziale "Techniczne

2. Dział ten powstał w odpowiedzi na rosnącą liczbę tematów odnośnie wszelkiej maści narzędzi, przyrządów serwisowych, pomiarowych, oraz specjalistycznego wyposażenia warsztatowego.
Wypowiedzi użytkowników jak i nasz wkład pracy, stać się mają pomocne dla innych prosimy więc o rzeczowe podejście.
3. Pytania w formie tematów zakładamy używając prefixów, w danym temacie opisujemy i dyskutujemy wyłącznie na temat danego wątku
1) Polecany zestaw narzędzi -Piszemy jedynie o tym, jaki zestaw posiadamy i do czego on nam służy
2) Narzędzia specjalne – Tu opisujemy specyficzne rodzaje narzędzi, właśnie z wymiarowanie, opisem do czego konkretnie służy.
3) Pytania o narzędzia –Można tutaj zadawać pytania o narzędzie potrzebne do danej czynności

4. Narzędzia możemy oceniać ze względu na Jakość oraz Trwałość w skali 1-10,np. Trwałość 8/10 Jakość 3/10
bez zbędnej dyskusji typu ”badziew””do d….”. Posty z tego typu Epitetami zostaną usunięte, rajem dla spamerów miejsce to niestety nie będzie.
Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Jaki palnik gazowy piezoelektryczny

Post autor: OsteR9019 » czw lut 28, 2013 23:39

Witam.
Chciałbym wyposażyć się w tego typu palnik

Obrazek

Szukam opinii odnośnie takich sprzętów. Ma mi to służyć do podgrzewania zapieczonych śrub i wypalania starych gum w zawieszeniu ewentualnie do podgrzewania elementów przed spawaniem. Nie ukrywam że cena gra tu rolę i chcę zapytać użytkowników czy warto kupować palnik za kilkadziesiąt złotych (czytaj do 50)?


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Hans-Hans
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 580
Rejestracja: wt maja 06, 2008 14:00
Lokalizacja: Dądrowa Górnicza
Kontakt:

Jaki palnik gazowy piezoelektryczny

Post autor: Hans-Hans » ndz mar 10, 2013 22:59

niema sensu za nabice butli 5kg zapłacisz dużo mniej niż za butle palnika jaka jest na zdjenciu takom kupisz za 30 zł cz 50zł . Sciema bo miszanka lepsza i temperatura jest wysoka . prawda jest taka jak niema TLENU I ACETYLENU to nie odkręcisz ostro zardzewiałej czy zapieczonej . polecam spreje zamrażające do -40.



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Jaki palnik gazowy piezoelektryczny

Post autor: OsteR9019 » pn mar 11, 2013 21:20

No to trochę mnie zniechęciłeś :-( Lub naprowadziłeś na właściwą drogę :P
Jednak acetylenowo-tlenowy myślę że mi nie potrzebny, ostatnio ratowałem się opalarką i jakby nie patrzeć pomogło. Mieliśmy kiedyś taki palnik piezo w warsztacie, ja byłem na innym stanowisku więc nie działałem tym ale mechanicy coś tam od czasu do czasu podgrzewali.
W takim razie to co proponujesz do grzania, czy te niskobudżetowe palniki brać pod uwagę i też jaki do lutowania czy opalania? Zapasowa butla do kuchenki zawsze jest więc może to by był dobry pomysł, ewentualnie zakupiłbym 3kg dla łatwiejszego przenoszenia. Ale ten piezo ma jedną bardzo silną zaletę, bierzesz w rękę, cyk palisz co trzeba, kończysz odkładasz na półkę i finito, bez zwijania przewodu i nie potrzeba źródła ognia.
A do zamrażania używam sprężonego powietrza w pozycji do góry nogami, zimne jak cholera :satan:


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Narzędzia i Sprzęt Warsztatowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości