Zestaw kluczy do 300 zl

Informacje na temat wyposażenia warsztatów oraz opisy narzędzi

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Regulamin forum
1. W dziale NARZĘDZIA obowiązuje Ogólny regulamin forum,tutaj piszemy tylko o narzędziach.O problemach technicznych w aucie,proszę pisać w dziale "Techniczne

2. Dział ten powstał w odpowiedzi na rosnącą liczbę tematów odnośnie wszelkiej maści narzędzi, przyrządów serwisowych, pomiarowych, oraz specjalistycznego wyposażenia warsztatowego.
Wypowiedzi użytkowników jak i nasz wkład pracy, stać się mają pomocne dla innych prosimy więc o rzeczowe podejście.
3. Pytania w formie tematów zakładamy używając prefixów, w danym temacie opisujemy i dyskutujemy wyłącznie na temat danego wątku
1) Polecany zestaw narzędzi -Piszemy jedynie o tym, jaki zestaw posiadamy i do czego on nam służy
2) Narzędzia specjalne – Tu opisujemy specyficzne rodzaje narzędzi, właśnie z wymiarowanie, opisem do czego konkretnie służy.
3) Pytania o narzędzia –Można tutaj zadawać pytania o narzędzie potrzebne do danej czynności

4. Narzędzia możemy oceniać ze względu na Jakość oraz Trwałość w skali 1-10,np. Trwałość 8/10 Jakość 3/10
bez zbędnej dyskusji typu ”badziew””do d….”. Posty z tego typu Epitetami zostaną usunięte, rajem dla spamerów miejsce to niestety nie będzie.
Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Zestaw kluczy do 300 zl

Post autor: Piasek » wt maja 24, 2016 09:09

Przewertowałem temat od pierwszej strony i chyba każdy w każdym zestawie każdego producenta psioczy na ich trwałość. W tej materii jak nie zainwestujesz w Hansa, Gedore czy Jonnesway to nie pokręcisz.
Ale to najmniejszy problem - głównie chodziło mi o trwałość kluczy płaskich, nasadowych czy grzechotek.
Oki - dzięki za opinię.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

Zestaw kluczy do 300 zl

Post autor: KoguT » ndz wrz 04, 2016 10:20

Osobiście pracuję na Yato i nie mogę narzekać. Mam takie zestawy Obrazek i mogę tylko polecić. Używane w różnych warunkach i naprawdę dają radę. Kupione kilka lat temu i odrobiły się już parę razy.

Co do płasko-oczkowych to polecam komplet Schmit Obrazek.

Jak to mój tata powiedział - "to są pierwsze klucze którym nie dałeś rady...". A wierzcie mi że wiele kluczy pogiąłem i obrobiłem dociągając śruby.
Grzechotki dają radę przy dużych obciążeniach a imbusy i torksy nie pękają.

Ale chodzi też o dbanie o sprzęt. Po każdej robocie szmatką są przecierane ze smaru a grzechotki co jakiś czas smarowane. Po kilku latach wyglądają jak nowe :bigok: .



vindiesel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lis 28, 2016 17:43

Re: Zestaw kluczy do 300 zl

Post autor: vindiesel » pn lis 28, 2016 17:53

Postanowiłem się podpiąć pod temat. Posiadam problem z ustaleniem marki bardzo dobrego klucza płasko oczkowego w rozmiarze 13, posiadam go po kimś, ma oznaczenie Rwpn i literkę Ż, nie wiem co to za marką jest bardzo wytrzymały, czy może tak dawniej oznaczano Kuznie?



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Zestaw kluczy do 300 zl

Post autor: Piasek » wt lis 29, 2016 10:08

Kuźnia (na kluczach które mam) posiada wytłoczony napis KUŹNIA ale na etykietce przyczepionej do klucza jest właśnie RWpn ale ja nie wiem czy to nie jest jakieś uniwersalne oznaczenie kluczy płasko-oczkowych


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Zestaw kluczy do 300 zl

Post autor: matisim » wt lis 29, 2016 15:21

KoguT pisze:Osobiście pracuję na Yato i nie mogę narzekać. Mam takie zestawy Obrazek i mogę tylko polecić. Używane w różnych warunkach i naprawdę dają radę. Kupione kilka lat temu i odrobiły się już parę razy.

Co do płasko-oczkowych to polecam komplet Schmit Obrazek.

Jak to mój tata powiedział - "to są pierwsze klucze którym nie dałeś rady...". A wierzcie mi że wiele kluczy pogiąłem i obrobiłem dociągając śruby.
Grzechotki dają radę przy dużych obciążeniach a imbusy i torksy nie pękają.

Ale chodzi też o dbanie o sprzęt. Po każdej robocie szmatką są przecierane ze smaru a grzechotki co jakiś czas smarowane. Po kilku latach wyglądają jak nowe :bigok: .
nie mów że nie pękł Ci żaden torx czy imbus? mi po kilku dniach pękło kilka sztuk, dwa torxy przy odkręcamiu siedzenia w oplu, a kolejny imbus przy odkręcaniu kolektora ssacego przy silniku 1.8 w golfie. śmiech na sali, reklamacje ciągnęli pół roku A w między czasie kupiłem konkretny zestaw GRENE. Fakt, też pękł mi torx, po roku od kupna, ale zawsze wymieniają bo mam dożywotnią gwarancję. no i kosztowały 3x tyle co yato.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Zestaw kluczy do 300 zl

Post autor: Piasek » wt lis 29, 2016 17:08

Z YATO to chyba zależy od serii - nieraz im się uda na prawdę coś twardego wypuścić, często niestety przehartowane - przez co kruche a i słyszałem że nieraz potrafią się normalnie skręcać jak cynowe łyżki.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

vindiesel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lis 28, 2016 17:43

Zestaw kluczy do 300 zl

Post autor: vindiesel » wt lis 29, 2016 23:58

Postanowilem dodac zdj tego klucza moze komus uda sie ustakic co to za marka
Na kluczu widac opis Rwpn i literke Z, Czy to klucze kuzni??

Obrazek



marzyciel33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: ndz gru 29, 2013 18:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zestaw kluczy do 300 zl

Post autor: marzyciel33 » śr sty 03, 2024 11:49

DeWalt dla mnie nie ma lepszego . pracowalem roznymi markami festol Milwaukee bosh makita i inne ale dewalt moim zdaniem przebija wszystkie. W roznej branży pracuje ponad 30 lat i przetestowalem chyba wszystkie wiodące marki ale juz od x lat tylko dewalt.

Klucze oraz inne drobne narzędzia najlepiej jest kupowac w zestawach: https://buythis.pl/narzedzia-warsztatowe/ Warto jest przejrzeć je sobie na tej stronie.
Ostatnio zmieniony pn sty 22, 2024 10:35 przez marzyciel33, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Re: Zestaw kluczy do 300 zl

Post autor: Piasek » śr sty 10, 2024 09:21

Ale to temat o kluczach a Ty wyjeżdżasz z elektronarzędziami.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ODPOWIEDZ

Wróć do „Narzędzia i Sprzęt Warsztatowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości