Panowie co to za pompa???

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
el Kozako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1471
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 11:08
Lokalizacja: CK - City Kielcowo

Panowie co to za pompa???

Post autor: el Kozako » pt lut 27, 2015 08:06

Mam pewną zagwozdkę - niby zwykła pompa z aazta (Passat b3) z lda, ale ma dwa takie dziwne diwajsy i nie wiem co to jest i czy powinno banglać (być gdzieś podpiętym) żeby prawidłowo pompa pracowała, czy można to olać, bo, np. pompa iii takkk jest mechaniczno, a to so tylko jakie byle jakie cujniki:

I : między gnizdami przewodów wtryskowych jest jakiś czujnik na 2 kabelki


Obrazek

II : pod spodem pompy jest czujni, również na dwa przewody:

Obrazek

Ogólny rzut pompy:
Obrazek

Proszę o pomoc - mam nadzieję, że nie trafił mi się jakiś wynalazek :banghead: :banghead:


R.I.P. CzarnyCzarnuch
R.I.P. PiaskowyCzarnuch
Third MKII in progress - jurney to the vr6
viewtopic.php?f=87&t=565756

bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2824
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Panowie co to za pompa???

Post autor: bioly05011 » pt lut 27, 2015 08:36

tak jest to aaz,czujnik miedzy przewodami to czujnik odpalenia samochodu ,ten drugi konta wtrysku...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
el Kozako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1471
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 11:08
Lokalizacja: CK - City Kielcowo

Re: Panowie co to za pompa???

Post autor: el Kozako » pt lut 27, 2015 14:30

bioly05011 pisze:tak jest to aaz,czujnik miedzy przewodami to czujnik odpalenia samochodu ,ten drugi konta wtrysku...
Dziękuję za info :pub: :pub: :pub: :pub:

Dzięki tym inf znalazłem taki wpis:
Witam Ten środkowy to tzw czujnik odpalonego silnika. Ma on wiele zadań np. przy zimnym silniku na wolnych obrotach steruje recyrkulacją spalin a właściwie wyłącza ją przy wciśnięciu pedału gazu. Oczywiście nie wszystkie silniki aaz mają w ogóle recyrkulację (zawór przy turbinie sterowany siłownikiem podciśnieniowym z pompy serwa) W samochodach z klimą czujnik wyłącza klimę przy gwałtownym wciśnięciu gazu coby autko mogło szybciej się zebrać i klima go przez ten czas nie obciążała Następne zadanie to diagnostyka a mianowicie ustawianie kąta wtrysku przy pomocy specjalnego urządzenia (gniazdo w środku samochodu pod zaślepką koło popielniczki) Jeszcze steruje on tym zaworem od przyspiezacza wtrysku 9po lewej na zdjęciu) kiedy gwałtownie wciskasz gaz to kąt wtrysku daje trochę wcześniejszy coby się autko szybciej zbierało. Oczywiście jest on podłączony do modułu sterującego znajdujęcego się pod zborniczkiem wyrównawczym który to również steruje świecami żarowymi.Jeżeli wcześniej miałeś inną pompę i masz wersję bez klimy i recyrkulacji spalin to poprostu zostawiasz bez podłączania.
mam nadzieję że zgodny z prawdą!

:pub: :pub: :pub: :pub:


R.I.P. CzarnyCzarnuch
R.I.P. PiaskowyCzarnuch
Third MKII in progress - jurney to the vr6
viewtopic.php?f=87&t=565756

bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2824
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Panowie co to za pompa???

Post autor: bioly05011 » pt lut 27, 2015 15:58

owszem zgadza się


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
el Kozako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1471
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 11:08
Lokalizacja: CK - City Kielcowo

Re: Panowie co to za pompa???

Post autor: el Kozako » pt lut 27, 2015 21:45

bioly05011 pisze:owszem zgadza się
Dziękuję za potw :pub: :pub: :pub:


R.I.P. CzarnyCzarnuch
R.I.P. PiaskowyCzarnuch
Third MKII in progress - jurney to the vr6
viewtopic.php?f=87&t=565756

ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości