swap silnika z 1.6 TD na 1.9 TD z ickiem :}

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14085
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

swap silnika z 1.6 TD na 1.9 TD z ickiem :}

Post autor: Michał_1977 » śr sty 22, 2014 23:52

arwam pisze:ale korbowód jest dłuższy i łatwiej go uszkodzić, czyt; ugiąć
A gdzieś Ty to znowu wyczytał? :shock:
Jak może być dłuższy? Przecież pracuje w takim samym bloku co AAZ,a wystawanie tłoków nad powierzchnię bloku niweluje się grubością uszczelki rozmiarami 1-3.
Aha,gdyby pokorciło Cię napisać mi tu zaraz,że bloki 1Y i AAZ to nie to samo,to odsyłam Cię do ETKI :bajer:
kaczek77 pisze:korby z TDI podejdą do TD/D?
Bez problemu z 1Z AFN AHU.
arwam pisze:u mnie możliwie było wyprodukowanie o ile dobrze pamiętam 420 albo 430Nm ale już z poślizgiem sprzęgła
Cooo? A kto Ci tyle tych Nm narysował? :goof:
Albo mnie już choroba niemiecka dopada,albo Ty nie zamieszczałeś wykresu z takim niutonem...raczej to drugie :chytry:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

arwam

swap silnika z 1.6 TD na 1.9 TD z ickiem :}

Post autor: arwam » czw sty 23, 2014 00:06

kaczek77 pisze:arwam, A powiedz, korby z TDI podejdą do TD/D?

korby podejdą zarówno do 1.9D/TD z tym że tłoki muszą być od TD. dopiero wtedy sworzeń będzie miał o ile dobrze pamietam 26mm, wały w TD i D są takie same.



kaczek77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pn gru 10, 2012 17:46
Lokalizacja: Podkarpacie RKL

swap silnika z 1.6 TD na 1.9 TD z ickiem :}

Post autor: kaczek77 » czw sty 23, 2014 16:14

arwam, Ale czytając posty w temacie Twojego auta pisałeś że nie da się zastosować korb od TDI do tłoków TD bo sworznie maja inna średnice.
str 89


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 5#p6390175" onclick="window.open(this.href);return false;

arwam

swap silnika z 1.6 TD na 1.9 TD z ickiem :}

Post autor: arwam » czw sty 23, 2014 22:16

kaczek77, poprostu miałem nie fart i trafiłem jakieś nietypowe tłoki tłoki i korby z TDI z wiekzą średnicą sworznia, z AFN pasują., drugi komplet już pasował,



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości