Czy golf III 93r. wytrzyma podkręcanie osiągów ?

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Plotandedi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 15, 2013 23:03

Czy golf III 93r. wytrzyma podkręcanie osiągów ?

Post autor: Plotandedi » czw wrz 26, 2013 19:27

Otóż miesiąc temu wszedłem w posiadanie VW Golf III 1.9 GTD 1993r. i mam dziką chęć odmulenia tego "potwora" :hmm:
W planach mam m. in.:
- boost pin
- intercooler
- podkręcanie turbiny ( w mniejszym priorytecie, gdyż boje sie ze nie wytrzyma tego.. >.<)
- zaślepienie EGR
- usuniecie kata, gdyz przy przebiegu 276tys kilometrow juz chyba nie spelnia swojej roli..

Moje pytanie brzmi następująco : Czy przy takich modyfikacjach nie rozleci mi sie silnik z 93r. z 276tys przebiegu ? Jezeli nie, to w jakiej kolejnosci sie za to zabierac ?
To jest moje pierwsze maleństwo, wiec prosze o wyrozumialość dla mojej niewiedzy . A skoro juz sie tu rozpisuje, to dodatkowym problemem są moje pognite zleksza progi.. wymiana, czy naprawa ? Jeżeli naprawa, to jakim sposobem polecacie ? :bajer:
ObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Czy golf III 93r. wytrzyma podkręcanie osiągów ?

Post autor: slawko333 » czw wrz 26, 2013 19:53

276tys kilometrow
tyle to on mial w 2003 roku :helm:
- boost pin
- intercooler
- podkręcanie turbiny ( w mniejszym priorytecie, gdyż boje sie ze nie wytrzyma tego.. >.<)
- zaślepienie EGR
- usuniecie kata, gdyz przy przebiegu 276tys kilometrow juz chyba nie spelnia swojej roli..
jesli chcesz podkrecac turbo to koniecznie wskaznik musisz miec, jesli podkrecone z glowa to spokojnie nierozleci sie, kolejnosc moze byc taka jak napisales
progi.. wymiana, czy naprawa ?
tylko wymiana, jesli tego nierobiles nigdy niebierz sie nawet sam za to



Plotandedi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 15, 2013 23:03

Czy golf III 93r. wytrzyma podkręcanie osiągów ?

Post autor: Plotandedi » czw wrz 26, 2013 20:27

Czyli moge bez obaw w nim pogrzebać ?



arwam

Czy golf III 93r. wytrzyma podkręcanie osiągów ?

Post autor: arwam » czw wrz 26, 2013 21:31

boostpin swoją drogą ale sam boostpin jak się nie pokręci dawką to za wiele nie da może 5-10KM w wersji optymistycznej, potem zacznie dymić to podkręcić nieco turbo, IC oczywiście jaknabardziej na miejscu,
co do samego słupka silnika, to jest dość mocny, seryjny silnik jeśli nie ma ukrytych wad powinien wytrzymać około 180-200KM, mój swego czasu wytrzymywał ponad 240KM i nic mu sięnie stało...



Plotandedi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 15, 2013 23:03

Czy golf III 93r. wytrzyma podkręcanie osiągów ?

Post autor: Plotandedi » sob wrz 28, 2013 01:04

Dziekuje Panowie <(^,^<)
A jaki IC najlepiej do niego wsadzic ?
Orientujecie sie tez, ile mniej wiecej skoczy spalanie po tych przerobkach i zwiekszeniu dawki ?



Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Czy golf III 93r. wytrzyma podkręcanie osiągów ?

Post autor: slawko333 » sob wrz 28, 2013 05:36

niezadawaj takch pytan bo zaraz albo dostaniesz warna albo temat pojdzie do zsypu, tamtow na ten temat jest mnostwo



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości