Swap z 1.3 PB na 1.9 TD - czy warto?

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
semek1993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw sty 24, 2013 20:23

Swap z 1.3 PB na 1.9 TD - czy warto?

Post autor: semek1993 » wt maja 07, 2013 23:10

Witam. Mam dylemat więc zgłaszam się z prośbą o radę do szanownych forumowiczów :) Mianowicie mój problem wygląda następująco, Aktualnie posiadam fajnego i zadbanego (tylko blacharsko, niestety...) Gofera Mk. II z silnikiem 1.3 na gaźniku Pierburga 2E. Auto od 2004 roku jest w jednych rękach, nigdy nie było bite (co do tego mam 10000% pewności) i buda jest naprawdę zdrowa lecz moje "szybkie i wściekłe" 1.3 pomalutku zaczyna się kończyć (zaczyna łykać olej i głowica jest już nieźle "przepocona").... :( Zastanawiam się nad przełożeniem do niego silnika 1.9 TD. Znajomy mechanik zaproponował mi za całego kompletnego swapa (silnik, osprzęt, wym. płynów, rozrząd plus robocizna) 1600 zł i moje pytanko jest następujące: czy warto w coś takiego się bawić?? Czy lepiej sprzedać Golfika za grosze i kupić coś innego za te 2500- 2800?? Czy może poszukać jakiejś lepszej oferty cenowej u innego mechanika jeśli chodzi o swap?? Jak zachowywać będzie się ten silnik w "dwójce"??



Awatar użytkownika
bullet35i
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pn lip 26, 2010 20:14
Lokalizacja: GLE

Swap z 1.3 PB na 1.9 TD - czy warto?

Post autor: bullet35i » śr maja 08, 2013 01:25

Czy warto zależy chyba tylko od Ciebie, czy masz jakis tam sentyment do budy modelu, czy nie. Nie robiąc Swapa samemu, taniej się chyba nie da ( oczywiście licząc wymianę płynów, rozrządu i calutkie ogarnięcie pod kluczyk). Ze spalania napewno będziesz zadowolony, też przerzuciłem się niedawno z benzyny na TD i więcej się śmiga tym samym kosztem.



Awatar użytkownika
semek1993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw sty 24, 2013 20:23

Swap z 1.3 PB na 1.9 TD - czy warto?

Post autor: semek1993 » śr maja 08, 2013 17:48

A jak wygląda kwestia prawna jeżeli zrobię swap'a ?? Co powinienem zrobić, gdzie się udać itd. by w "papierach" wszystko bylo OK ??



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Swap z 1.3 PB na 1.9 TD - czy warto?

Post autor: Q_mac » śr maja 08, 2013 23:12

Kase naprawdę krzyknął nieduża. Roboty jest cała masa przy przesiadce z 1,3. Mocy przybędzie, wykrzesać można jeszcze więcej, a spalania zmaleje. Ponieważ masz benzyne i zmieniasz paliwo, będzie to zmiana konstrukcyjna auta i chyba trzeba ściągać rzeczoznawce.



arwam

Swap z 1.3 PB na 1.9 TD - czy warto?

Post autor: arwam » czw maja 09, 2013 10:37

wygląda to tak, w stacji kontroli robisz przegląd rozszerzony, i z Kwitem idziesz do urzędu komunikacji po nowy dowód.
koszt to niecałe 200zł plus zmiana dowodu
to co Ci stacja kontroli wpisze w przeglądzie WK ma Ci przenieść bez szemrania w dowód rej.
nie trzeba rzedczoznawcy. niedawno ja robiłem w sumie rok temu w audi i tyle wystarczyło.
potem idziemy do ubezpieczalni i zmieniamy dane tak aby się zgadzały z tym co jest w dowodzie



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości