Ciśnienie doładowania garrett t3, t2, k14

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

ciepek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: wt gru 13, 2011 15:52
Lokalizacja: BOMBONIERKOWO UL.CZEKOLADOWA NR WYLIZANY

Ciśnienie doładowania garrett t3, t2, k14

Post autor: ciepek » pn kwie 30, 2012 17:19

0
Ostatnio zmieniony ndz gru 02, 2012 19:55 przez ciepek, łącznie zmieniany 1 raz.



arwam

ciśnienie doładowania garrett t3, t2, k14

Post autor: arwam » pn kwie 30, 2012 18:09

najpierw sprawdź czy nie masz problemów ze smarowaniem
T3 ma grubszy wałek aa więc i większe luzy montażowe, przez co wymaga większej podaży oleju.
jeśli zależy Ci na ciagu górze i nie przeszkadza Ci jej bezwładność to zkładaj taką samą. ja na Twoim miejscu szukałbym dobrej używki. u nas w polsce mało ludzi potrafi porządnie zregenerować turbo. niestety też nowe częścii nie są takiej jakości jak te w starych egzemplarzach
co do dmuchania dwóch barów to jeśli nie masz egzemplarza na grubym wałku o który niestety bardzo trudno to radzę nie przekraczać magicznej granicy 1.6-1,8 bara.
pamiętaj że doładowanie jest po to żeby mozna było spalić więcej paliwa w tym samym czasie, jeśli nie masz wystarczająco paliwa to nie ma sensu dmuchać w silnik nie wiadomo ile. jak przesadzisz wyrwiesz wał z mocowań i na tym się zabawa skończy :(

najpierw podkręcasz dawkę. potem doładowanie tak żeby była delikatnie przekroczona granica dymienia przy pełnym doładowaniu.
jak chcesz coś z naprawdę grubej rury bierz K16. to Ci styknie na sporo ponad 200KM jeśli wcześniej silnika nie rozniesie, dobrze by było jakbyś odprężył nieco silnik i wrzucił wał oraz korbowody z TDI. są mocniejsze niż w TD

i jeszcze jedno, określ sięrealnie ile planujesz wycisnąć z silnika, moce powyżej 160-180Km to niestety wymagają worka pieniędzy na doprowadzenie silnika do stanu idealnego.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

ciśnienie doładowania garrett t3, t2, k14

Post autor: souler » pn kwie 30, 2012 20:06

mam k24, ładuje 2 bary. przy spokojnej jezdzie nie laduje prawie nic, ale jak juz wstanie to pioruny bija. masz duzo przerobek to mozna by spasowac cos wiekszego niz stare t3.

trzeba bylo przy remoncie silnika wal i korby z tdi wsadzic...


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

arwam

ciśnienie doładowania garrett t3, t2, k14

Post autor: arwam » pn kwie 30, 2012 21:30

souler, według mnie T3 lepsze. ma przedewszystkim nawet to na standardowym wałku i tak grubszy wałek niż K24. to raz a dwa że masz większą szczelinę spalinową niż K24. jej szczelina spalinowa jest tylko nieznacznie większa niż ta w T2



ciepek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: wt gru 13, 2011 15:52
Lokalizacja: BOMBONIERKOWO UL.CZEKOLADOWA NR WYLIZANY

Re: ciśnienie doładowania garrett t3, t2, k14

Post autor: ciepek » śr maja 02, 2012 14:59

0
Ostatnio zmieniony ndz gru 02, 2012 19:55 przez ciepek, łącznie zmieniany 1 raz.



arwam

ciśnienie doładowania garrett t3, t2, k14

Post autor: arwam » czw maja 03, 2012 10:06

skrzynia nie jest liczona pod moc tylko pod moment. jeśli bedizesz się zbliżał do granicy 300Nm to radzę poważnie się zastanowić nad tym żeby jednak przejść na skrzynikę taką jak w TDI. jeśli są dla Ciebie za długi to zawsze można podebrać jakąś krótszą, jest duży wybór. a tu nie bedzie cię ograniczało sprzęgło i budowa skrzyni skrzęgło od Radzika nie przeniesie więcej niż 320-350Nm i będzie się szybko zużywać jak to spiek oraz nie bedziesz miał możliwości płynnego ruszania. pomijam kwestię że to co zapłacisz za spiek to kupisz skrzynię i wszystko co do niej potrzebne i i sprzęgło np z 1Z które w serii utrzymuje około 350-370Nm. zawsze można założyć od VR'a i masz 400-450Nm a żywotność długa i przyjemna obsługa, łagodne włączanie,

co do IC to tu zostawiam Tobie pole do popisu. ważne żby chłodził wydajnie i nie ograniczał przepływu.
ja jeżdżęna sprinterowskiem ale to już za mało dla mnie.

co do T3 to na niej nie osiągniesz więcej niż 160KM jest mały kompresor który ma dość małą wydajności i mimo sporej części wydechowej w pewnym momencie kompresor nie może utrzymać zadanego ciśnienia więc WG jest znów zamykane żeby turbo się szybciej kręciło, i wtedy właśnie zaczyna nam blokować spaliny na wydechy ponieważ w pewnym momencie wszystko idzie tylko szczeliną spalinową a nie jest upuszczana poprzez WG.
co do grubości wałka jeśli masz na dwunastokąny klucz 10mm to masz na pewno cienki wałek, porzy kluczu 11mm może być jużna grubszym wałku choć nie musi. niestety dziś już się prawie nie trafia dobrych i starych, nigdy nie regenerowanych turbin, na pewno grubego wałka nie masz po roku 89'
największe prawdopodobieństwo że trawisz T3 na grubym wałku to te w passatach B2 z napisem na zimnej muszli AIRRESERCH.

jeśli już koniecznie chcesz zostać na 4T to naprawdę pomyśl nad dużą turbina na WG pokroju HOLSET'a albo K16.
duży lag wynagradza piękna góra.gdyby nie to że u mnie przy powieszeniu K16 poniżej kolektora wydechowego zawsze z czyś koliduje to bym właśnie na niej jeździł, bo docelowo chcę zastosować duży dolot.

przy takich modach zadbaj jeszcze o dobre chłodzenie oleju.

mimo dobrego ciśnienia oleju mogłeś zagotować olej i wtedy każde turbo pójdzie się rąbać.

co do tego że najsłabszymi punktami w tych silnikach sprzęgło, skrzynia, Korbowody, w takiej kolejności jak zostały wymienione,
jeśli nie chcesz kuć silnika to zostaje Ci tylko duże turbo na WG i co z tego że masz duzego laga, jak możesz wysoko zakręcić.
sam moment to dużo ale nie wszystko, pamiętaj że zanim to trafi na koła to jeszcze jest wzmacniane w skrzyni kosztem prędkości obrotowej kół, często mając mały moment obrotowy ale przy wysokich obrotach, to na niższym biegu mamy większy moment na kołach niż drugi auto z dużym momentem produkowanym przez silnik ale na wyższym biegu. na co to się przekłada mówić nie muszę.


P.S. ciśnienie wewnętrzne w pompie wtryskowej jeśli za wysokie, skutecznie podnosi temp całego silnika w tym również oleju,chodzi tu o dynamiczny kąt wtrysku który jest sterowany właśnie ciśnieniem. jeśli za późny powoduje bardzo wysokie EGT



Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

ciśnienie doładowania garrett t3, t2, k14

Post autor: piotrekgal » pt maja 04, 2012 14:42

ciepek pisze:dolot awx
dopasowales dolot bez problemu pod glowe AAZ?
ciepek pisze:narazie przejechał ok 150 km na tyle starczyło ok 40l paliwa
niezle, czyzby 11stka tyle paliwa sciagnac potrafila ?
arwam pisze:największe prawdopodobieństwo że trawisz T3 na grubym wałku to te w passatach B2 z napisem na zimnej muszli AIRRESERCH
to cienki wyznacznik- jakie kolwiek widzialem T3 to kazda miala ten napis.



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

Ciśnienie doładowania garrett t3, t2, k14

Post autor: marcinas1983 » pt maja 04, 2012 20:08

piotrekgal pisze:dopasowales dolot bez problemu pod glowe AAZ?
pasuje bez problemu bo sam miałem przez pewien czas taki kolektor, teraz mam w m-tdi, jedynie co trzeba zrobić do wyprowadzić kruciec do LDA, do tego pasuje idealnie wkrętka od sekwencyjnego gazu w kolektor ssący :helm: .

Obrazek
Ostatnio zmieniony pt maja 04, 2012 20:26 przez marcinas1983, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Ciśnienie doładowania garrett t3, t2, k14

Post autor: piotrekgal » pt maja 04, 2012 20:14

marcinas1983, a to dobra nowina! juz wiem jaki bedzie kolejny mod :helm:



arwam

Ciśnienie doładowania garrett t3, t2, k14

Post autor: arwam » pt maja 04, 2012 21:46

piotrekgal,

nie na zimnej muszli.
te spootykało sięw starych gofach i w audi i passatach B2



ciepek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: wt gru 13, 2011 15:52
Lokalizacja: BOMBONIERKOWO UL.CZEKOLADOWA NR WYLIZANY

Ciśnienie doładowania garrett t3, t2, k14

Post autor: ciepek » ndz maja 06, 2012 13:17

0
Ostatnio zmieniony ndz gru 02, 2012 19:56 przez ciepek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

Ciśnienie doładowania garrett t3, t2, k14

Post autor: marcinas1983 » ndz maja 06, 2012 15:08

ciepek pisze:Jaką skrzynie krótsza mozna podstawic zamiast 1z/afn? cos zblizonego przełozeniem do 4t.? radzik jednak odpada.
passat b3 1.6 TD RA/SB tam jest skrzynia 02A a przełożenia ma jak 4T lub troszkę dłuższe o ile dobrze pamiętam skrzynia ma kod AFF, do tego kompletne sprzęgło od 1z 228mm ( passat ma 215mm ) koło zamachowe stoczyć do wagi tego z mk2 i je wyważyć.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

arwam

Ciśnienie doładowania garrett t3, t2, k14

Post autor: arwam » ndz maja 06, 2012 20:43

marcinas1983,

ja przy następnej zmianie sprzęgła wracam do ciężkiego zamachu. nie dlateog że mi cośszarpie czym tym podobne. poprostu nawet mocne sprżęgło nie będzie w stanie przenieść takiego momentu które to samo sprzęgło przeniesie z ciężkim kołem zamachowym. a to wszystko dzięki temu że masz wtedy większą bezwładność i mniejsze drgania w układzie napędowym. lekkie koło jest świetne do krótkiej skrzyni i dużej turbiny na WG. jak VNT szczególnie w połączeniu z długą skrzynią to jednak tylko ciężkie koło zamachowe



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Ciśnienie doładowania garrett t3, t2, k14

Post autor: t0mal » ndz maja 20, 2012 01:01

arwam pisze:T3 ma grubszy wałek aa więc i większe luzy montażowe
dokładnie 0.02 mm, czyli bardzo mało, K03 ma np 0.5 mm luzu na łożyskach
souler pisze:masz duzo przerobek to mozna by spasowac cos wiekszego niz stare t3
Garrett T3 spokojnie wystarcza nawet na nieco ponad 300 km, wszystko zależy od tego jakie ma śmigła.
arwam pisze:radzę poważnie się zastanowić nad tym żeby jednak przejść na skrzynikę taką jak w TDI
racja, szkoda pieniędzy, sprzęgła i skrzynie typu 020 w dieslu walą się jak domy w Afganistanie
arwam pisze:a żywotność długa i przyjemna obsługa, łagodne włączanie
i twardszy pedał, no ale i tak jest lepiej niż na wzmocnionym docisku
arwam pisze:co do T3 to na niej nie osiągniesz więcej niż 160KM jest mały kompresor który ma dość małą wydajności i mimo sporej części wydechowej w pewnym momencie kompresor nie może utrzymać zadanego ciśnienia więc WG jest znów zamykane żeby turbo się szybciej kręciło, i wtedy właśnie
turbo wybuchnie, czasem nawet urywa łopatki
piotrekgal pisze:niezle, czyzby 11stka tyle paliwa sciagnac potrafila ?
bez problemu da rade
arwam pisze:mozliwe ze zajechałem t3 bo zapomniałem ja dokladnie odpowietrzyc
nie możliwe, parę razy zgasł mi silnik przy maksymalnym doładowaniu i nic się nie stało na T3
ciepek pisze:czy turbo bmw wystarczy mi do 200km
raczej nie, z tdsa ciężko jest wydusić więcej niż 180km
ciepek pisze:czy egt nie jest wieksze na za wczesnym wtrysku niz na za póznym
na wczesnym grzejesz silnik, na późnym palisz turbo
arwam pisze:lekkie koło jest świetne do krótkiej skrzyni i dużej turbiny na WG
chyba masz rację, dałem ciężkie koło do dużego turba w nadziei, że większa bezwładność koła sprawi, że turbo będzie wstawać przy niższych obrotach - tak się nie stało, lag jest większy, zadymienie spalin wyraźnie wzrosło.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości