Jakie mocniejsze turbo ? mtdi

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

tygrxek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob lis 20, 2010 19:56
Lokalizacja: Olsztyn

Jakie mocniejsze turbo ? mtdi

Post autor: tygrxek » czw kwie 12, 2012 14:35

Witam
audi 80 slupek 1z
pompa 10 (w planach 11)
wtryski AEL
turbo k14 wiec gowienko...
i moze nie dlugo FMIC

Mysle i im wiecej czytam ,tym mniej juz wiem ;/
Myslalem o T3 bo narazie skrzynia jest krotka z AAZ.... wiec niebylo by az takiego laga jak na skrzyni BAA... ale...
Pakowac sie stare turbo....hmmm ?
Dlatego zastanawiam sie nad GT20 na wg z merca W210 3,0 TD albo sprintera 2,9 TD no chyba ze w tym wypadku tez bedzie duzy lag?
Moze cos innego ...i raczej nie VNT bo nie jestem mocny w dlubaniu aut... i jak sie cos sypnie to bede musial dralowac do kolegi 500km

Jakie propozycje ? pozdr!



arwam

Jakie mocniejsze turbo ? mtdi

Post autor: arwam » pt kwie 13, 2012 22:28

podaj planowaną moc i moment.
generalnie jeśli nie chcesz VNT to np T3 z mercedesa, lub GT20 o ile dobrze pamiętam z jakiegoś terenowego nissana.



tygrxek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob lis 20, 2010 19:56
Lokalizacja: Olsztyn

Jakie mocniejsze turbo ? mtdi

Post autor: tygrxek » ndz kwie 15, 2012 20:50

teraz jest mocne 105km mysle moze wiecej?
Jak zmienie na pompe 11 i FMIC do tego T3 to chyba 130ps powino byc spokojnie?
A chcialbym mocne 150ps ... ja 95% miasto ...i ta krotka skrzynia z AAZ...
wiec dalej mysle o tym gt20... wiec jak z merca 3.0 odradzales .to z innego modelu bedzie ok? czy moze te T3 z wiekszym kompresorem ?



Awatar użytkownika
paji
GF
GF
Posty: 115
Rejestracja: sob kwie 14, 2012 11:28
Lokalizacja: Jelenia góra/Lubań

Jakie mocniejsze turbo ? mtdi

Post autor: paji » ndz kwie 15, 2012 21:03

Skrzynia to faktyczny minus...
A co do turbiny to t3 trochę późno wstaje, no ale jak wstanie :hmm: :hmm:
Nie wiem czy nie będzie za duża, ale ludzie co grzebią w AEL właśnie wsadzają turbo z audi 2.2 T i jest straszny przecinak.. Tylko nie jestem pewny, czy właśnie z takiego silnika czy 2.2 czy był inny, dość dawno o tym czytałem.. Ale poszukać możesz na a6klub :chytry:



arwam

Jakie mocniejsze turbo ? mtdi

Post autor: arwam » pn kwie 16, 2012 06:50

odradzałem z merca K16 bo to zanim wstanie to już ci będzie się obrotek kończył...
T3 z merca akuret też będzie leniwe ale spokojnie powinno obsłużyć mercedesa, nieco więcej na jej temat powinien Zaprzal, wiedzieć.



tygrxek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob lis 20, 2010 19:56
Lokalizacja: Olsztyn

Jakie mocniejsze turbo ? mtdi

Post autor: tygrxek » pn kwie 23, 2012 12:05

T3 ale konkretnie z ktorego merca ?



arwam

Jakie mocniejsze turbo ? mtdi

Post autor: arwam » pn kwie 23, 2012 22:55

W123 3.0TD pięcio-cylinrowym silnikiem o mocy 120KM



tygrxek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob lis 20, 2010 19:56
Lokalizacja: Olsztyn

Jakie mocniejsze turbo ? mtdi

Post autor: tygrxek » wt kwie 24, 2012 15:16

I co one maja stosunkowo wiekszy kompresor czy od moze ? czy jednka najlepsze od merca te t3?
pozdro



arwam

Jakie mocniejsze turbo ? mtdi

Post autor: arwam » wt kwie 24, 2012 23:38

ale to jest turbo do kręcenia i robienia mocy przy dużych obrotach. raczej do M-TDI nie bardzo, choć na upartego M-TDI tez można pokręcić ale kosztem ryzyka że pompa się rozleci przy wysokich obrotach. do TD jak najbardziej. do ciebie jednak bym pakował VNT jakieś większe. powiem szczerze że właśnie odjechał kolega swoim autem które mu robiłem i auto nie ma kopnięcia momentem tylko stopniowo narastające przyspieszenie i ciągnie do wysokich obrotów.



tygrxek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob lis 20, 2010 19:56
Lokalizacja: Olsztyn

Jakie mocniejsze turbo ? mtdi

Post autor: tygrxek » śr kwie 25, 2012 11:58

a jak osiagi? przyspieszenie itp?
Napewno duzo prazy zeby to wsadzic i podregulowac i wystroic.... a VNT jakie gt 20 ? takie jak ty i tomogolf ?
Jak bys mial czas w wakcje tez bym podjechal tylko ze akurat do ciebie kawalek mam ;/



arwam

Jakie mocniejsze turbo ? mtdi

Post autor: arwam » śr kwie 25, 2012 21:26

najpierw musisz się określić czy chcesz mocny dół czy może mocną górę kosztem ryzyka rozsypania się pompy w trakcie kręcenia co do smej instalacji to taki sam nakład pracy masz przy montowaniu innej turbiny na WG jak i na VNT, przy VNT trzeba tylko dorzeźbić system sterowania geometrią, jest prosty w wykonaniu a jak działa to zapytaj kolegi KANCLERZ ma takie samo sterowanie jak ja i śmiga tylko na 1.0bara zadanego ciśnienia narazie, i powiem że jest dla mnie groźnym przeciwnikiem jeśli chodzi o przyspieszenie do 100km/h. potem już u mnie bierze górę moment obrotowy i dłuższa skrzynia, oraz silnik o dłuższym stażu, :los2: znaczy lepiej dotarty.

za to przycinanie dźwigni sterującej u kolegi w mechanizmie podsuneło mi pomysł, jak zlikwidować chwilowe braki ciśnienia po zmianie biegu.



tygrxek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob lis 20, 2010 19:56
Lokalizacja: Olsztyn

Jakie mocniejsze turbo ? mtdi

Post autor: tygrxek » czw kwie 26, 2012 15:09

Powiedz przerobka pompy z 10 na 11mm i rezanie dozownika ?ile za tata przerobke trzeba liczyc?



arwam

Jakie mocniejsze turbo ? mtdi

Post autor: arwam » czw kwie 26, 2012 22:37

to nie jest temat na publiczne forum. kto mnie zna ten wie że ze mną zawsze można się dogadać.
najpierw zacznij od zdobycia odpowiednich części...



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

Jakie mocniejsze turbo ? mtdi

Post autor: marcinas1983 » sob maja 26, 2012 11:08

Jako, że nie chcę zaśmiecać tematu o t2/t3 i k14 to mam pytanie... co polecacie do m-tdi co nie jest ciasne na wydechu i nie będzie przeładowywać tak jak teraz moja k24... przypuszczam też, że przez rozkręcone WG tak, żeby nie przeładowywało k24 mam większego laga niż wcześniej. Biorę też po uwagę turbo vnt, tylko pytanie czy nie będzie też przeładowywać jak to ma miejsce u tomogolf2 i jego AAZ'cie
Ostatnio zmieniony ndz maja 27, 2012 08:20 przez marcinas1983, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości