MkII TD skrzynia z TDI

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
EnejVW
Diesel Master
Diesel Master
Posty: 746
Rejestracja: czw cze 30, 2011 14:49
Lokalizacja: SCI

MkII TD skrzynia z TDI

Post autor: EnejVW » ndz mar 11, 2012 12:28

Witam, od niedawna stałem się posiadaczem Golfa II 1.6 tD. Mam w nim założoną skrzynie biegów linkową z hydraulicznym sprzęgłem podobno z Passata b3 lub b4(tak twierdził były właściciel). Mam z nią taki problem że niema 5 biegu, podobno to wina wybieraka bo inne biegi też nie wchodzą najlepiej(jedynka i wsteczny lubi wyskoczyć 2 ciężko wchodzi). I teraz moje pytania: Jak wygląda sprawa ze skrzynką z TDIka? cz musiałbym zmieniać np sprzęgło lub mech. zmiany biegów czy mam już takie jak w tdi? Skrzynie chcę zmienić głównie z powodu przełożeń bo według mnie ta jest za krótka. Nie wiem też czy jak dam za długą to czy to będzie jeździć, bo td potrzebuje jednak obrotów. Czy może dać sobie z tym spokój i szukać tych biegów, oznaczenie mojej skrzyni to CEY. Byłbym wdzięczny jak ktoś podał by mi przełożenia różnych skrzyń i doradził jaką wybrać.

Z góry dziękuje za odpowiedź i PozdrVWiam.



arwam

MkII TD skrzynia z TDI

Post autor: arwam » ndz mar 11, 2012 15:09

to nie jest wina wybieraka raczej tylko mechanicznego uszkodzenia skrzyni.

w silnikach D i TD oraz TDi SB i RA w dwójkach były tylko i wyłącznie skrzynie 4S i 4T
co do swapuskrzyń z TDI to było. trzeba użyć szukajki. po ten dzial został stworzony żeby nie dublować niepotrzebnie tematów i żeby forum było bardziej przejrzyste.
tu masz pierwszy lepszy temat:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=176&t=351049" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
EnejVW
Diesel Master
Diesel Master
Posty: 746
Rejestracja: czw cze 30, 2011 14:49
Lokalizacja: SCI

MkII TD skrzynia z TDI

Post autor: EnejVW » ndz mar 11, 2012 16:40

No dobrze, czyli wiem już że mogę założyć na przykład ASD od TDI i nie muszę już zmieniać ani wybieraka, ani sprzęgła, tylko zakładać i jeździć.
Dobrze rozumiem??



arwam

MkII TD skrzynia z TDI

Post autor: arwam » ndz mar 11, 2012 17:23

TDiesel power pisze:No dobrze, czyli wiem już że mogę założyć na przykład ASD od TDI i nie muszę już zmieniać ani wybieraka, ani sprzęgła
kolego, umiesz czytać ze zrozumieniem?
w/w elementy musisz wymienić na takie z TD/TDI np z passata.



Awatar użytkownika
EnejVW
Diesel Master
Diesel Master
Posty: 746
Rejestracja: czw cze 30, 2011 14:49
Lokalizacja: SCI

MkII TD skrzynia z TDI

Post autor: EnejVW » ndz mar 11, 2012 17:29

elementy musisz wymienić na takie z TD/TDI np z passata.
ale ja już właśnie mam z passata!!



arwam

MkII TD skrzynia z TDI

Post autor: arwam » ndz mar 11, 2012 18:16

jeśli masz skrzynkę 02A to wtedy przy zmianie na ASD mogą tylko wewnętrzne przegub nie pasować



Awatar użytkownika
EnejVW
Diesel Master
Diesel Master
Posty: 746
Rejestracja: czw cze 30, 2011 14:49
Lokalizacja: SCI

MkII TD skrzynia z TDI

Post autor: EnejVW » ndz mar 11, 2012 18:18

oznaczenie mojej skrzyni to CEY



Awatar użytkownika
tomogolf2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1172
Rejestracja: wt maja 30, 2006 07:12
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

MkII TD skrzynia z TDI

Post autor: tomogolf2 » ndz mar 11, 2012 23:12

Polecam CTN z paska b4 tdi nieco krotsza niz ASD z golfa 3 tdi,
jak ci beigi ciezko wchodza to moze trzeba je zregulowac przy wybieraku w skrzyni, regulujesz ten ktory podnosi caly mechanizm gorna linka jak dobrze pamietam, odkrecasz srobke i ustawiasz,
jak to nie pomoze , sprawdz czy duze masz luzy w tym mechanizmie, bardzo czesto sie zdarza ze wszechobecne luzy powoduja zacinanie biegow, ja mam tak u siebie , czasem nie moge wrzucic biegu, jade np 2 zmieniam na 3 ale wbic go nie moge, musze 4 i dopiero 3....


Moj Fire & Ice TDI

KUPIE TYLNA ŁAPE SILNIKA SYNCRO MK3 PASSAT B4!!

Awatar użytkownika
EnejVW
Diesel Master
Diesel Master
Posty: 746
Rejestracja: czw cze 30, 2011 14:49
Lokalizacja: SCI

MkII TD skrzynia z TDI

Post autor: EnejVW » pn mar 12, 2012 17:52

czasem nie moge wrzucic biegu, jade np 2 zmieniam na 3 ale wbic go nie moge, musze 4 i dopiero 3
też mi się tak czasami dzieję, luzy na wybieraku są naprawdę duże ale, myślę że regulacja już nie pomoże bo próbowałem już ręcznie wkładać ten bieg ale też :ass: ,poprzedni właściciel twierdził że zmiana wybieraka powinna załatwić sprawę, ale jakoś nie jestem do końca przekonany.
A właśnie czyli ja mam sprzęgło takie jak w tdi czy inne?



arwam

MkII TD skrzynia z TDI

Post autor: arwam » wt mar 13, 2012 22:22

jeśli masz 02A to możesz mieć 215mm, 228mm i 240mm przy sprzęgle z VR'a. jednak dwie najbardziej prawdopodobne wersje to dwie pierwsze.



Awatar użytkownika
EnejVW
Diesel Master
Diesel Master
Posty: 746
Rejestracja: czw cze 30, 2011 14:49
Lokalizacja: SCI

MkII TD skrzynia z TDI

Post autor: EnejVW » śr kwie 04, 2012 20:12

W końcu coś się zaczęło dziać
okazało się że w skrzyni zamiast oleju była nutella
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw sie 22, 2013 14:31 przez EnejVW, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
EnejVW
Diesel Master
Diesel Master
Posty: 746
Rejestracja: czw cze 30, 2011 14:49
Lokalizacja: SCI

MkII TD skrzynia z TDI

Post autor: EnejVW » pt kwie 06, 2012 18:42

Cześć wszystkim, nowa skrzynia już w domu:D jej oznaczenia to CHA mógłby ktoś podać przełożenia tej skrzynki?
z góry dziękuje i pozdrawiam



maciyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pn mar 30, 2009 22:44
Lokalizacja: Brzegi

MkII TD skrzynia z TDI

Post autor: maciyk » pt kwie 06, 2012 19:38

mam taką w passacie
Obrazek



Awatar użytkownika
EnejVW
Diesel Master
Diesel Master
Posty: 746
Rejestracja: czw cze 30, 2011 14:49
Lokalizacja: SCI

MkII TD skrzynia z TDI

Post autor: EnejVW » pt kwie 06, 2012 20:02

maciyk dzięki, a mógłby ktoś może policzyć lub podać link do kalkulatora ile to pojedzie w khm??

http://www.dieselschrauber.de/GKB.html" onclick="window.open(this.href);return false; Według tego wynika że tylko 3 bieg jest trochę dłuższy o ile dobrze rozumiem?



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości