Kompresor w 1,6 TD oraz 1.9 TD (AAZ)

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

arwam

Kompresor w 1,6 TD oraz 1.9 TD (AAZ)

Post autor: arwam » ndz sty 16, 2011 21:54

olozwirski pisze:Ja tez mysle ze dyskusja zmierza do nikad, wyglada ze autor watku ma wszystkie potrzebne odpowiedzi ale nie chce korzystac z doswiadczen innych. awram zbuduj ten silnik wedlug swoich zalozen i pokaz wyniki, albo bedziemy bic poklony albo sie posmiejemy.

śmiać się możesz bo to przecież zdrowie :rotfl: :rotfl:

a po drugie muszę najpierw złożyć AAZ'a do kupy i go dotrzeć.
dopiero kompresor jeśli go nabędę bo póki co to raczej oprócz jednego G-loader'a to innych propozycji nie widzę ani na allegro ani na forach.

po drugie jesli ktoś idzie inną drogą a Tobie Się wydaję że idze w złą stronę to wytłumacz tok swojego rozumowania.


zresztą dlaczego chcę stosować baypas to przytoczę fragmęt opisu który już wcześniej za linkowałem.
"turbo sprężarki dopasowywują wydatek do obciążenia silnika a kompresor ma stały wydatek" i właśnie dlatego stosuje się różne sposoby dławienia kompresorów albo umieszczając przepustnicę przed nimi albo stosując baypass lub też sprzęgła elektromagnetyczne.

dlaczego nie chcę stosować sprzęgła elektromagnetycznego już pisałem.
a po drugie jeszcze pozostaje kwestia zdobycia odpowiednich komponentów



Awatar użytkownika
olozwirski
2 SLOW 2 PLAY
2 SLOW 2 PLAY
Posty: 1628
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:49
Lokalizacja: WKZ

Kompresor w 1,6 TD oraz 1.9 TD (AAZ)

Post autor: olozwirski » pn sty 17, 2011 00:46

Ja sie nie smieje, jak narazie trzymam kciuki za pierwszy diesel kompresor na forum.
Napisz czego sie spodziewasz po tym projekcie (przebieg momentu obrotowego, tylko nie pisz ze bedziesz efektywnie krecil do 7K) wtedy podyskutujemy nad sensownoscia kompresor + turbo. Bez obrazy.



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Kompresor w 1,6 TD oraz 1.9 TD (AAZ)

Post autor: BENITO » pn sty 17, 2011 01:42

Szkoda że w TD nie można zrobić ALS, chyba żeby jakimś osobnym wtryskiem wpuszczać coś w kolektor wydechowy.. :satan:

nikt by nie uwierzył że TD puszcza marchewy
Ostatnio zmieniony pn sty 17, 2011 01:44 przez BENITO, łącznie zmieniany 1 raz.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

arwam

Kompresor w 1,6 TD oraz 1.9 TD (AAZ)

Post autor: arwam » pn sty 17, 2011 01:43

jeśli w trakcie docierania nic się poważ nie rozleci i zdobędę kompresor to będę chciał go wykorzystać.
co do momentu obrotowego to nie mam wygórowanych oczekiwań głównie zależy mi na tym żeby poprawić właśności trakcyjne zanim turbo się obudzi.

może mi ktoś tylko podpowiedzieć oprócz mercedesa i rover'a z jakich jeszcze aut szukać kompresorów za pominięciem G60 z oczywistych względów.



arwam

Kompresor w 1,6 TD oraz 1.9 TD (AAZ)

Post autor: arwam » pn sty 17, 2011 01:51

i może mi ktoś powiedzieć cos o takim urządzonku?
06A 959253 E

http://allegro.pl/kompresor-powietrza-v ... 60532.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Kompresor w 1,6 TD oraz 1.9 TD (AAZ)

Post autor: BENITO » pn sty 17, 2011 01:57

a to nie jest czasami do klimy?


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

grzegorzp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: pt sie 15, 2008 11:48
Lokalizacja: warszawa - rembertów

Re: Kompresor w 1,6 TD oraz 1.9 TD (AAZ)

Post autor: grzegorzp » pn sty 17, 2011 02:21

arwam pisze:i może mi ktoś powiedzieć cos o takim urządzonku?
06A 959253 E

http://allegro.pl/kompresor-powietrza-v ... 60532.html" onclick="window.open(this.href);return false;
jaja se robisz prawda?
przy Twoim stanie wiedzy i zamiarach mogę się założyć, że nic rozsądnego nie wyrezasz



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Kompresor w 1,6 TD oraz 1.9 TD (AAZ)

Post autor: cowboy » pn sty 17, 2011 11:06

coś mi się wydaję że temat powoli zmierza w kierunku do zamknięcia..

przynajmniej do czasu az pojawią się jakieś konkrety, bo zdaje się że skonczyło się jak zwykle



arwam

Kompresor w 1,6 TD oraz 1.9 TD (AAZ)

Post autor: arwam » pn sty 17, 2011 12:48

grzegorzp pisze:jaja se robisz prawda?

nie robie sobie jaj jakbyś chciał wiedzieć.
to raz

grzegorzp pisze:przy Twoim stanie wiedzy i zamiarach mogę się założyć, że nic rozsądnego nie wyrezasz

po drugie nic o mnie nie wiesz więc powstrzymaj się od takich komentarzy albo nie pozostawiaj nie domówień.
jeśli twierdzisz że ktoś jest ciemny jak tabaka w rogu to najpierw to wykaż!!!!!!!!



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Kompresor w 1,6 TD oraz 1.9 TD (AAZ)

Post autor: Byku21 » pn sty 17, 2011 14:41

coś mi się wydaję że temat powoli zmierza w kierunku do zamknięcia..

przynajmniej do czasu az pojawią się jakieś konkrety, bo zdaje się że skonczyło się jak zwykle

to po to temat jest,żeby ktoś pomógł w konkretach i nakierował,a od jakiegoś czasu na tym forum straszny burdel jest i coraz więcej tajemnic plus zero pomocy...


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Kompresor w 1,6 TD oraz 1.9 TD (AAZ)

Post autor: bongo » pn sty 17, 2011 14:52

Byku21 pisze:to po to temat jest,żeby ktoś pomógł w konkretach i nakierował,a od jakiegoś czasu na tym forum straszny burdel jest i coraz więcej tajemnic plus zero pomocy...
Możesz zawsze zmienić forum jak się nie podoba :bajer:
Jak ktoś może pomóc jeśli nigdy tego nikt nie robił???



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Kompresor w 1,6 TD oraz 1.9 TD (AAZ)

Post autor: Byku21 » pn sty 17, 2011 14:56

Możesz zawsze zmienić forum jak się nie podoba :bajer:
Jak ktoś może pomóc jeśli nigdy tego nikt nie robił???
Jak zmienisz pierwszy to i ja to zrobię :jezor: a pomóc może ktoś kto coś działał w tym kierunku,a na razie widzę,że wszyscy wypowiadają się,że bez sensu i że nie opłaca sie...niech działa i zobaczymy co z tego wyjdzie...


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Kompresor w 1,6 TD oraz 1.9 TD (AAZ)

Post autor: bongo » pn sty 17, 2011 15:12

Byku21 pisze:.niech działa i zobaczymy co z tego wyjdzie...
To już zostało powiedziane parę stron wstecz :bajer:
Byku21 pisze:Jak zmienisz pierwszy to i ja to zrobię
Mi się tutaj podoba,zmieniać nie mam zamiaru :hmm:



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Kompresor w 1,6 TD oraz 1.9 TD (AAZ)

Post autor: sagon » pn sty 17, 2011 15:51

cowboy pisze:arwam, jestes jednak strasznie zaciekły, podobnie jak Sagon masz manie przesladowczą
Skoro zostałem przez Szanownego Pana Moderatora wywołany do tablicy,to nie omieszkam napisać kilku durnych słów.
Otóż sagon udowodnił wszystkim,łącznie z Tobą Panie wrobiony w bycie modem,że jesteś miękkim ... robiony,jak to określili koledzy.
Masz jakiś kompleks na punkcie okultyzmu,jakim Cię tutaj(ciemniejsza) połowa wyznawców Twojej wielkości darzy.
Nie można Ci napisać niczego,co choć jest prawdą,to bolesną,a świadcząca o tym,że nawet taki wielki mod jak Ty,był kiedyś ...,jak tabaka.

Kłamiesz bezczelnie w oczy mnie i wszystkim innym pisząc,że nigdy nie dałeś ostrzeżeń,dlatego nie zawaham się użyć słów,bezczelny kłamca!

Zachowałeś się Panie Moderatorze w dyskusji ze mną,jak szczeniak,który nadal ssie mamusinego cycusia.
Rozmowa z Tobą,to strata czasu,więc arwam, daj sobie na luz,bo ten Pan Moderator ma kompleks wielkości i każda próba zachwiania tej pozycji na tym forum traktowana jest jako wycieczka osobista.
Tobie trzeba pisać tylko i wyłącznie,cowboy jesteś wielki!!!
arwam, on już tyle kompresorów w teorii zapodał,że powinien zostać okrzyknięty kompresorboy-em,a nie cowboy-em.
Połowa Polski pomagała mu w złożeniu tego najmocniejszego na świecie audi,a i tak wszystkie zasługi znając charakter Pana Moderatora przypisze sobie.
arwam, wszystko robi sam,a Ty śrubki bez konsultacji z kolegami i ich pomocy nie przykręcisz.
A błyszczysz "teorią",jak mało kto.

Co do objawów manii prześladowczej,to nie ma na tym forum drugiej osoby,która by z taką zaciekłością i determinacją zamykała temat za tematem.Normalnie chore.
Pewnie świadczy to o Twojej wielkiej trosce,a nie o manii prześladowczej.

To tyle ode mnie,na tym kończę dyskusję z Tobą,bo nie chcę,żebyś poczuł się urażony.
bongo pisze:Mi się tutaj podoba
Mnie się tutaj podoba,czyż nie tak powinno się pisać w polskim narzeczu Proszę Pana?


AFN 165,5@380,8

ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości