Budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
slaw71
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: śr lut 06, 2008 21:16
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Post autor: slaw71 » sob lut 19, 2011 23:00

arwam pisze:dziwnym trafem na ori pompie z 1Z nie można przekroczyć mocy 150-155KM ze sporym dymkiem za to na pompie z AFN'a nawet do 180KM przy wspomaganiu zewnętrzną pompą paliwową.
ja tam nie narzekam,nie jest to 1Z tylko AHU ale pompa oryginał 10 i jest bezdymnie przy 164KM ,a mówili że się nie da :jezor: .Paliwka jest dosyć aby podciągnąć jeszcze ale ogranicza sprzęgło,oryginalne :hmm: ,po za tym uważam że ustawienie pompy na maxa,może ją szybko zabić więc po co mi to.Mit obalony że na 10 nie da rady powyżej 150KM :rotfl:


1.9 TDI AHU++ by TUNE-UP
Obrazek
http://polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Vento/83584" onclick="window.open(this.href);return false;

arwam

budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Post autor: arwam » sob lut 19, 2011 23:50

Adi1991 pisze:Raz jeszcze Ci powtórzę,miałem w rękach falę z 1z i afn-a,1wsza to DE015-7.75mm,druga,to DE110-7.75mm.
A mierzyć suwmiarką możesz uczyć swoje przyszłe dzieci,nie mnie.
skoro Ty wszystko mierzysz suwmiarką to mierz dalej
i niech nadal Ci się wydaaje że wiesz wszystko najlepiej.

a co do tej fotki to żaden z tych tłoko-rozdzielaczy nie ma przedwtrysku.
skoro . wiesz najlepiej to po co się mnie pytasz?


slawko333, jeśli pompa jest prawo-skrętna to zmieżcie z Michałem podsadzenia przekładajcie, ewentualnie skorygujcie je i ma działać



karolp1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sty 16, 2008 13:09
Lokalizacja: świętokrzyskie

budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Post autor: karolp1 » czw sie 25, 2011 12:10

Witam jak dla mnie ciekawy temat szkoda że umarł i chciałbym go wskrzesić, co do przedwtryski (wtrysku pilotującego) w tdi na pompie vp37 to jest on realizowany przez wtrysk dwusprezynowy którego ciśnienie pilotujące wynosi 190 lub 220bar, oczywiście kształt fali ma tu również duże znaczenie, kto jest w temacie to wie po co caly ten przedwtrysk, mnie interesuje problem porównania pompy afn do pompy z 1z, prawie każdy pisze że różnia się wysokościa fali (rozumiem że max szczytem), mam fale od 1z i afn nie zauważyłem żadnych różnic w wysokości jak i kształcie fali afn/1z tak samo jak kolega adi1991
Ostatnio zmieniony czw sie 25, 2011 12:18 przez karolp1, łącznie zmieniany 1 raz.



karolp1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sty 16, 2008 13:09
Lokalizacja: świętokrzyskie

budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Post autor: karolp1 » czw sie 25, 2011 12:18

Adi1991 pisze:A i jeszcze jedna ważna kwestia,otóż obalam mit,że fala w afn-ie jest wyższa od tych montowanych w pompach z ahu,czy 1z.
FALE W AFN I 1Z TO FALE O TAKIEJ SAMEJ WYSOKOŚĆI,fala w afn-ie DE110-7.75MM,fala w ahu,1z DE015-7.75mm.
Jeżeli ktoś twierdzi,że jest inaczej,to czekam na konkrety.
chciałbym podtrzymać ta wypowiedz bo również mierzyłem wysokości fali afn/1z i pomiary mam identyczne jak kolega Adi1991 wiec już niech nikt nie pisze że pompa afn a 1z różni sie fala bo to nie prawda, mało jeszcze tego zmierzylem fale od pompy sdi silnik aqp pompe taka sama jak w silniku asv agr ahf i jest równiez identyczna fala jak w 1z czy afn, pomierze jeszcze podkładki i wysokość spreżyn.
Czyli jednoznacznie stwierdzam ze fala w afn jest taka sama jak w 1z czy asv czy ahf czy agr, chciałbym zapytać jeszcze jak to jest z pompa z silnik 1.9dti laguna/megan czy porównywal je ktoś do 1z,afn, podobno w tych pompach siedzi tloczek 11mm ale osobiście nie rozbierałem dlatego pisze że podobno prosze o odp



Awatar użytkownika
marek92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 08:58

budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Post autor: marek92 » czw sie 25, 2011 14:24

Ciekawy temat bo też będę wkrótce przerabiał Golfa 1,6TD.
Wcześniej miałem Audi 80 z silnikiem 1z i tam zastosowałem patent z rezystorem. Wtedy polubiłem diesle i tą łatwość podkręcania ich.
Teraz po zakupie odpowiedniego egzemplarza 1,6TD także chciałbym go podkręcić, ale tak żeby nadal nadawał się do jazdy na codzień.
Podoba mi się to, że przeróbki są tanie i proste... jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to stan silnik i to żeby nie przesadzić...

W moim przypadku najpierw pojeżdżę jakiś czas na serii żeby posprawdzać osiągi i spalanie.
Potem zacznę modyfikacje... wiadomo wskaźnik doładowania, MBC, zabawa z boost pinem...
Zastanawiam się, jak zmienią się osiągi oraz spalanie... będę chciał zachować absolutny kompromis pomiędzy dobrymi osiągami, spalaniem... a przede wszystkim WYTRZYMAŁOŚCIĄ SILNIKA.

Póki co zostaje mi studiowanie forum na pewno dowiem się tu ciekawych rzeczy :)



arwam

budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Post autor: arwam » pt sie 26, 2011 21:20

karolp1 pisze:co do przedwtryski (wtrysku pilotującego) w tdi na pompie vp37 to jest on realizowany przez wtrysk dwusprezynowy którego ciśnienie pilotujące wynosi 190 lub 220bar

nie mylić przedwtrysku z ciśnieniem otwarcia wtryskiwacza.
oraz dawki zasadniczej z ciśnieniem wtrysku.

przed-wtrysk wymaga innej konstrukcji tłoko-rozdzielacza.

karolp1,

w 1Z masz dwa rodzaje fali:
ta najczęściej spotykana ma niemal tśą samą wysokość.
druga o ile dobrze pamiętam symbol to DE 614 jest odrobinę niższa

marek92 pisze:Zastanawiam się, jak zmienią się osiągi oraz spalanie... będę chciał zachować absolutny kompromis pomiędzy dobrymi osiągami, spalaniem... a przede wszystkim WYTRZYMAŁOŚCIĄ SILNIKA.

wszystko zależy od tego jak często będziesz deptał po gazie.

jeśli będziesz delikatnie jeździł to spalanie będzie takie samo lub nawet mniejsze



karolp1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sty 16, 2008 13:09
Lokalizacja: świętokrzyskie

budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Post autor: karolp1 » ndz sie 28, 2011 11:49

arwam pisze:w 1Z masz dwa rodzaje fali:
ta najczęściej spotykana ma niemal tśą samą wysokość.
druga o ile dobrze pamiętam symbol to DE 614 jest odrobinę niższa
de 614 moze byc w pompach np audi 80 b4 tdi 90km 91-93r, gdzie byly montowane wtryski jednosprezynowe 246 bar, co do pompy afn numer konćowy 115A to ma dłuższe spręzyny, niższa podkładke miedzy fala a tłokorozdzielaczem, głowiczka jest niżej osadzona niż w 1z co do wysokości max fali twierdze nadal ze jest ta sama ale nie potwierdzam ze jej charakterystyka jest taka sama:D
arwam pisze:nie mylić przedwtrysku z ciśnieniem otwarcia wtryskiwacza.
oraz dawki zasadniczej z ciśnieniem wtrysku.

przed-wtrysk wymaga innej konstrukcji tłoko-rozdzielacza.
przedwtrysk jest to wtryśniecie okolo 15% dawki zasadniczej przy cisnieniu 190bar lub 220bar może być? co do przed wtrysku i tłokorozdzielacza to raczej sie nie zgodze bo tu wiekszy wplyw ma fala a jest realizowany tylko i wylacznie przez wtryskiwacz dwuspreżynowy w tdi na pomie vp37, czy ktoś wie jakie jest ciśnienie pompyzasilajcej 1z a afn?



arwam

budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Post autor: arwam » ndz sie 28, 2011 17:15

tylko pytanie czy przez "wysokość" rozumiecie skok fali czy może odległość od płaszczyzny osadzenia tłoczka do szczytu krzywek na fali.
karolp1 pisze:przedwtrysk jest to wtryśniecie okolo 15% dawki zasadniczej przy cisnieniu 190bar lub 220bar może być? co do przed wtrysku i tłokorozdzielacza

i właśnie mylisz ciśnienia otwarcia wtrysku z ciśnieniem wtrysku zasadniczego.
dzięki temu można wyciszyć pracę oraz poprawić rozpylenie paliwa oraz jego wykorzystanie.


zobacz jaką końcówkę tłoczka ma pompa np w Man'nie a jaką np Ducato 2.8.
Man niestety dla mnie ma przedwtrysk.



karolp1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sty 16, 2008 13:09
Lokalizacja: świętokrzyskie

budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Post autor: karolp1 » pn sie 29, 2011 22:54

sory ale jak ty chcesz osiągnac przedwtrysk bez wtrysku dwusprezynowego????nie myle wtrysku z cis wtrysku zasadniczego, ciśnienie przedwtrysku to 190 lub np w asv 220bar a zasadnicze to 300bar, wysokośc fali rozumiem najwyższy jej punkt, najwyższy wznios ktory w afn czy 1z jest taki sam



arwam

budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Post autor: arwam » wt sie 30, 2011 10:16

karolp1 pisze:sory ale jak ty chcesz osiągnac przedwtrysk bez wtrysku dwusprezynowego????

poczytaj o tłoko-rozdzielaczach to będziesz wiedział.

jak masz przy końcu tłoka zatoczenie to masz przedwtrysk.
pierwsza faza ruchu tłoczka powoduje wtryśnięcie niewielkiej dawki paliwa.
potem jak kanał zostaje odsłonięty to jest przerwa i do czasu ponownego zasłonięcia kanału nie masz wtrysku. po zasłonięciu kanału masz już wtrysk zasadniczy



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Post autor: marcinas1983 » śr wrz 14, 2011 22:08

Przepis jest prosty na budowę mocnego TD na co dzień... pompa 11mm, wtryski od mietka, k24, dłuższa skrzynia biegów i można się wozić :helm: .


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

arwam

budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Post autor: arwam » czw wrz 15, 2011 09:00

marcinas1983, mały Edit:
proponowałbym K24 ze względu na cieńszy wałek zastąpić T3



Awatar użytkownika
żyto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 11:32
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Post autor: żyto » sob paź 01, 2011 14:08

jakie kolo ma byc przy pompie aaz? ori czy z 1.6.. p&p? czy bedzie zabawa? jakas elektryka? Wiem ze bebechy trza przelozyc, jakies porady dla laika? Jak ktos wie jakim momentem dokrecic wtryski z sb to bede dzwieczny za odpowiedz. Dalem ciala z tym troche bo wszystko jest na forum , ale wszystko idzie do przodu, nowe pomysly itd a samochodu do pracy potrzebuje wiec troche mi spieszno, pozdro


T_T

Awatar użytkownika
Orzeł_01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob sie 07, 2010 11:12
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Post autor: Orzeł_01 » ndz paź 02, 2011 12:38

żyto pisze:jakie kolo ma byc przy pompie aaz? ori czy z 1.6.. p&p?
ori AAZ, tylko musisz w plastikowej obudowie rozrządu, wywiercić dziurę, bo w pompie AAZ mocniej wystaje śruba mocująca koło pasowe.
żyto pisze:jakim momentem dokrecic wtryski z sb
70Nm.


Golf mk2 "PANZERWAGEN" Off-Road Swap SYNCRO - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3#p6148733" onclick="window.open(this.href);return false;.
Audi 80 B4 1,9 M-TDI 1Z

ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości