Budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
żyto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 11:32
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Post autor: żyto » ndz paź 02, 2011 16:31

Orzeł_01 pisze:
żyto pisze:jakie kolo ma byc przy pompie aaz? ori czy z 1.6.. p&p?
ori AAZ, tylko musisz w plastikowej obudowie rozrządu, wywiercić dziurę, bo w pompie AAZ mocniej wystaje śruba mocująca koło pasowe.
żyto pisze:jakim momentem dokrecic wtryski z sb
70Nm.

Dzieki wielkie :pub: A jakies uwagi co do montazu pompy?


T_T

Awatar użytkownika
żyto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 11:32
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Post autor: żyto » czw paź 13, 2011 16:29

Ktos moze przerabial temat IC przed waskim zderzakiem w mk2? A raczej pod :kac:


T_T

Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Post autor: marcinas1983 » czw paź 13, 2011 17:49

Ktoś przerabiał...

Obrazek
Obrazek


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Post autor: BENITO » czw paź 13, 2011 19:53

Z czego to icek?


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Post autor: marcinas1983 » czw paź 13, 2011 21:20

BENITO z Renault Master najdłuższy, ale z dorobionymi alu boczkami. Niestety nie podoba mi się to rozwiązanie i na sezon zimowy będę myślał o innym takim za grilem a nie pod zderzakiem.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Hansior92
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 21:20
Lokalizacja: Ząbkowice Śląśkie

Budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Post autor: Hansior92 » sob lip 19, 2014 23:34

Ciekawy temat ktory mnie zainteresował bardzo :D



Awatar użytkownika
bartek18150
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt lut 01, 2008 15:11
Lokalizacja: Mojsławice- lubelskie
Kontakt:

Re: budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Post autor: bartek18150 » ndz sie 31, 2014 00:14

arwam pisze:
karolp1 pisze:sory ale jak ty chcesz osiągnac przedwtrysk bez wtrysku dwusprezynowego????

poczytaj o tłoko-rozdzielaczach to będziesz wiedział.

jak masz przy końcu tłoka zatoczenie to masz przedwtrysk.
pierwsza faza ruchu tłoczka powoduje wtryśnięcie niewielkiej dawki paliwa.
potem jak kanał zostaje odsłonięty to jest przerwa i do czasu ponownego zasłonięcia kanału nie masz wtrysku. po zasłonięciu kanału masz już wtrysk zasadniczy
Hahahahahahahahaha :jaja:
tyle powiem na Twoje zatoczenia i przedwtryski. To poprostu nie istnieje :rozpacz:



arwam

Budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Post autor: arwam » ndz sie 31, 2014 14:17

bartek18150, jak to nie istnieje to najpierw się przyjrzyj tłoczkom, a dopiero potem zacznij wypowiadać się skoro nie istnieje to nawet jak poszukasz na googlach, w fotkach, to zobaczysz że jednak są takie zatoczenia, ale pewnie je w fabryce zrobili żeby ładniej wyglądał tłoczek, i taki bardziej skomplikowany jest.
no ale zapomniałem że pan wie wszystko w tym też to jak sie paliwo spala w głowicy TD na tłokorozdzielaczu z TDI, spala się na ściance, :) ale że struga paliwa całkowicie inaczej wygląda wtryskiwana do powietrza o dużym ciśnieniu, to przecież nie ma znaczenia ?


może też wytłumaczysz dlaczego całkowicie inaczej pracują pompy na takich samych głowiczkach np 11mm ale w jednej z zatoczeniem na końcu a na drugiej, bez, bo przecież ja nic nie wiem.


bartek18150 pisze:Hahahahahahahahaha :jaja:
tyle powiem na Twoje zatoczenia i przedwtryski. To poprostu nie istnieje :rozpacz:

a ja powiem ze może i wiesz jak sie stołem posługiwać i konkretne wartości osiągać np, ciśnienia w pompie i itp, ale nie masz bladego pojęcia o tym co się dzieje w pompie,

rozpacz to człowieka bierze że fachowcy, nie mają podstaw, z dziedziny mechaniki, i fizyki, ale zato najwięcej mają do powiedzenia, jak jeden człowiek który mi kiedyś robił auto, jak to nie miało być cudnie, a na końcu okazało sie żę trzeba było dopłacić, i lepiej b7y człowiek wyszedł jakby kupił sobie niezbędne narzędzia i sam zrobił, przynajmniej narzędzia by zostały.
Tak Ty przypominasz tą osobę, robisz "próby" które na dobrą sprawę nie mają wiele wspólnego z tym co się dzieje w silniku, najpierw żadacie argumentów i faktów, jak się je wam przytoczy to zaraz kraczecie że ktoś jest głupi, dlatego nie ma sensu sie z wami wdawać w dyskusję, bo najpierw ludzi sprowadzacie do własnego poziomu a potem pokonujecie doświadczeniem, w zakrakiwaniu, zakrzykiwaniu, tyle wam powiem, może pokażesz, jak jeździ to auto które zrobiłeś, bez pomocy innych?

bo obrzucanie gównem wszystkich do okoła wychodzi wam celująco.



Awatar użytkownika
bartek18150
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt lut 01, 2008 15:11
Lokalizacja: Mojsławice- lubelskie
Kontakt:

Budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Post autor: bartek18150 » ndz sie 31, 2014 18:52

ok sa tłoczki fazowane, ale to nie jest zaden przedwtrysk!! takie cos w pompie wtryskowej nie istnieje!! Jak bys przeanalizował dlaczego w jakim silniku i przy jakich koncowkach jest zatoczenie i potem sie zastanowił dlaczego w innych silnikach nie ma tego zatoczenia to moze w koncu by cie oswieciło. :okej:
arwam pisze:może też wytłumaczysz dlaczego całkowicie inaczej pracują pompy na takich samych głowiczkach np 11mm ale w jednej z zatoczeniem na końcu a na drugiej, bez, bo przecież ja nic nie wiem.
Sory ale odpowiedzi na tacy Ci nie podam.
arwam pisze:a ja powiem ze może i wiesz jak sie stołem posługiwać i konkretne wartości osiągać np, ciśnienia w pompie i itp, ale nie masz bladego pojęcia o tym co się dzieje w pompie,
To mi teraz powiedz prosta zecz, jak np sprawic by tloczek przestawiacza przy 2tys obrotow wysuną się np o 3,4mm przy 2,2tys na np. 2mm i przy 2,5tys na 4mm?? Skoro jestes taki cwany i nie do zagiecia??

pytanie nr dwa:
tloczek przestawiacza jest poruszany ciśnieniem czy podcisnieniem?

pytanie nr 3:
czym ruzni sie glowiczka 049 z 90km tdi od 051 110km tdi?



arwam

Budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Post autor: arwam » ndz sie 31, 2014 21:26

bartek18150 pisze:To mi teraz powiedz prosta zecz, jak np sprawic by tloczek przestawiacza przy 2tys obrotow wysuną się np o 3,4mm przy 2,2tys na np. 2mm i przy 2,5tys na 4mm?? Skoro jestes taki cwany i nie do zagiecia??

do tego jest przyrząd, który mierzy przesunięcie tłoczka, ale wracamy do punktu wyjścia, przesunięcie które jest dobre dla tłoczka "A" i fali "B" nie koniecznie będzie dobre dla tłoczka "C" i fali "D".
no chyba że twierdzisz że składając pompe 11mm do powiedzmy AAZ należy dla niej zastosować nastawy jak dla ori 9mm, teraz już wiesz dlaczego tak tarabani. :)

dlatego ja jestem zwolennikiem ustawiania, pompy na silniku, ponieważ mamy wgląd w to jak auto pracuje, na danym ciśnieniu, dwace i statycznym kącie, a potem sie do tego dopasowuje doładowanie,

na tłoczek działają różnice ciśnienia na zasilaniu pompy, i ciśnienia wewnątrz pompy :)

a na trzecie pytanie nie odpowiem Ci ponieważ ja sie nie spuszczam nad głowiczką, a tymbardziej już nie nad 10mm, jak chcesz to Ci mogę parę sprzedać, i od 1Z i AFN. :)
mnie pompy 10mm nie interesowały,

bartek18150 pisze: arwam napisał(a):może też wytłumaczysz dlaczego całkowicie inaczej pracują pompy na takich samych głowiczkach np 11mm ale w jednej z zatoczeniem na końcu a na drugiej, bez, bo przecież ja nic nie wiem.


Sory ale odpowiedzi na tacy Ci nie podam.

poraz kolejny wypowiedzi w typie, "wiedza Tajemna"


wiesz po co ten dział zakładałem?
po to żeby każdy tutaj mógł zamieszczać porady, zapytać w temacie modzenia TD i po to aby wymieniać się wzajemnie doświadczeniami, a nie po to żeby innych obrzucać gównem i dyskredytować ich w oczach innych po to żeby Mi pieniądze bokiem nie przechodziły.
Typowe zachowanie polaka, samemu nie skorzystać, innym nie pozwolić... zupełnie jak w dziale tuningu elektronicznego, nie dopuścić do wycieku wiedzy, a już na pewno nie dopuścić do tego żeby zostały publicznie zamieszczone porady.

ja jak chcę coś poprawić w aucie, nie patrzę czy innym sie podoba czy nie, zakładam cel a potem dążę do niego wszelkimi dostępnymi środkami.
zdobytej wiedzy nie trzymam dla siebie, a jesli czegoś nie wiem to nie popisuję się co to ja nie wiem tylko potrafię się do tego przyznać.
i tym sie różnimy.
ten topic jest pod tytułem:"Budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń"

nie sądzisz że szkoda bić piany? żadając od innych argumentów, pasuje tak samo je podawać, jesli mam odmienne zdanie od kogoś innego, to uzasadniam dlaczego a nie staram się robić z kogoś matoła, więc albo piszmy na temat, albo wogóle, a ten syf proponuję albo przenieść do tematu z pompami albo wyedytować.
ja mam kilka warnów, ty też się możesz dorobić bo szczerze to mnie to już lotto takie użeranie się,
od jakich dwóch, trzech lat tu się zrobił burdel i każdy próbuje udowadniać kto jest ważniejszy, kto więcej może, kto wiecej wie.
skoro jesteś alfą i omegą w temacie pomp chętnie sie do Ciebie wybiorę na szkolenie, a nóż widelec się czegoś nauczę?



Awatar użytkownika
bartek18150
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt lut 01, 2008 15:11
Lokalizacja: Mojsławice- lubelskie
Kontakt:

Budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Post autor: bartek18150 » ndz sie 31, 2014 22:07

arwam pisze:chętnie sie do Ciebie wybiorę na szkolenie, a nóż widelec się czegoś nauczę?
choc nie przeprowadzam takich szkolen to zapraszam..... :bajer:
arwam pisze:zapytać w temacie modzenia TD i po to aby wymieniać się wzajemnie doświadczeniami, a nie po to żeby innych obrzucać gównem i dyskredytować ich w oczach innych po to żeby Mi pieniądze bokiem nie przechodziły.
Szczeze to z przerabiania pomp sa G nie pieniadze wiec to raczej hobby.
ja nikogo niczym nie obrzucam, wrecz zadalem pytania jak najbardziej na temat i sedno tkwi w ich poprawnych odpowiedziach.
arwam pisze:a jesli czegoś nie wiem to nie popisuję się co to ja nie wiem tylko potrafię się do tego przyznać.
sory ale czytajac odpowiedzi na pytanie pierwsze i 3-cie jakos tego nie widac, ok nie wiesz jak i co z glowiczkami to odpowiem: jeden ciul, pompy tdi ruznily sie w zasadzie przestawiaczem kata a konie "siedza" w ecu i turbo

Co do pytania pierwszego (najwazniejszego w tym temacie) to nie pytalem sie o to czy statyczny robisz zegarem czy na słuch, tylko jak precyzyjnie wpływac na przestawiacz kata wtrysku (bo ponoc ja nie mam pojecia o tym jak działa pompa) tak by nie poruszał sie liniowo z obrotami. A ma to wielki wpływ by nie lac paliwa i jechac efektywnie, ale o tym pewnie już wiesz.
arwam pisze:Typowe zachowanie polaka, samemu nie skorzystać, innym nie pozwolić... zupełnie jak w dziale tuningu elektronicznego, nie dopuścić do wycieku wiedzy, a już na pewno nie dopuścić do tego żeby zostały publicznie zamieszczone porady.
Chetnie podpowiem co nieco, ale jak czytam twoje wypowiedzi to mi sie buzia zamyka..... :wazniak:
arwam pisze:nie odpowiem Ci ponieważ ja sie nie spuszczam nad głowiczką
Wiec co z przedwtryskiem? :helm:



drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

Budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Post autor: drakula500 » ndz sie 31, 2014 22:46

arwam pisze:ten topic jest pod tytułem:"Budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń"
Te twoje smołowozy to niby przepis na 1.6 na jazdę na co dzień? Raczej dobra alternatywa zasłony dymnej. Może arwam nagraj filmik na YT jak to robisz, będziesz miał sporo wielbicieli. Zobacz, nadajesz się do tego

[youtube][/youtube]


Arwam, a ten dymek to jak myślisz, rozbujałby T3 czy by trochę przytkał??

:rotfl:
Ostatnio zmieniony ndz sie 31, 2014 23:05 przez drakula500, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bartek18150
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt lut 01, 2008 15:11
Lokalizacja: Mojsławice- lubelskie
Kontakt:

Budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Post autor: bartek18150 » ndz sie 31, 2014 23:05

Ps. skoro
arwam pisze:nie sądzisz że szkoda bić piany? żadając od innych argumentów, pasuje tak samo je podawać, jesli mam odmienne zdanie od kogoś innego, to uzasadniam dlaczego a nie staram się robić z kogoś matoła
To dlaczego "biles piane" z adi1991 ktury mial pojecie i sporo racji tam gdzie ty obracales to w partactwo i robiles z siebie guru nad guru.
I co? i nie ma goscia, chcialem PW do niego napisac, ale usuną konto.
Z mikrometrem do niego wyjezdzales nie majac racji, a sam na pale pompy skladales. Tłokorozdzielacz zalatwiles nie jeden?? i moze przez rolki? to pomysl dlaczego padly rolki, bo nie z przeciazenia glowiczka, tylko z wyj...go korpusu.

Sory ale nie moglem tego przemilczeć, muglbym dlugo pisac o twoich wywyodach tutaj ale to nie ma sensu.



arwam

Budowa mocnego 1.6 td do jazdy na codzięń

Post autor: arwam » pn wrz 01, 2014 10:22

bartek18150 pisze:To dlaczego "biles piane" z adi1991 ktury mial pojecie i sporo racji tam gdzie ty obracales to w partactwo i robiles z siebie guru nad guru.
bartek18150, skoro już mnie wywołujesz do tablicy, jak on miał pojęcie to mi na dłoni kaktus wyrośnie,
został przez YGD zdjęty nie tylko za krócjaty na forum, ale za posiadanie na forum wielu kont,

innymi jego kontami były sparrow, Byku21 a jakim smrodem sie skończyły akcje z pompami od byka powinieneś wiedzieć jeśli jesteś na forum dłuższy czas, a jak mi nie wierzysz zapytaj może skulka jesli jeszcze jest na forum,

nie twierdzę też że jestem nie omylny, nie myli sie ten co nic nie robi, ale kwestia w tym jesli sie już wpadka zdarzy, jak się taką sprawę rozwiązuje.


bartek18150 pisze:Z mikrometrem do niego wyjezdzales nie majac racji, a sam na pale pompy skladales. Tłokorozdzielacz zalatwiles nie jeden??

nie składam z mikrometrem, tylko z czujnikiem zegarowym. i nie czytasz ze zrozumieniem.
tłokorozdzielacz padł mi jak sie uczyłem składać pompy, a to było już ładnych kilka lat temu. a co do padających głowiczek skoro twierdzisz że nic sie nie stanie, złóż pompę 11mm na agresywnej fali, a potem na seryjnych wtryskach lub na wtryskach 205-tkach zakręć silnik powyżej 5500rpm.


i co? padło? no cóż to było do przywidzenia... w TD ten sam zestaw zakręcisz do 7000-nawet 8000rpm i to będzie jeździć, dopiero wtedy padnie jak fala odklei sie od rolek na skutek sił bezwładności i wtedy narobi nam burdelu, natomiast w TDI masz mniejsze wtryskiwacze i znacznie wieksze ciśnienia wtrysku( w TD 155bar, w TDI 190/300 lub 220/300) a do tego dochodza jeszcze dynamiczne ciśnienia pochodzące od sił bezwładności, a także oporów przetłaczania.
dlatego w TDI jeśli nie zrobisz pompy z łagodną falą i rozciągniętym wtryskiem, to przy kręceniu do wysokich obrotów zniszczysz tłokorozdzielacz, nawet fala nie zdąży się zniszczyć wiec nie powiesz że posiała opiłkami i pierdykło...

ja ustawiam tak aby tłoczek nie był wcisnany bardziej niż w oryginale, bo wtedy nawet jeśli nie uderzy tłoczek w dno cylinderka to sie szybciej rozleci\

natomiast możesz założyć odpowiedni temat, i puki dyskusja będzie na poziomie, i nie będzie miała na celu wykazać jakim ktoś jest nieukiem ( nie wykształcenie świadczy o człowieku, tylko to jaki jest) z chęcią podyskutuję,
powiedz mi tylko jedną rzecz, dlaczego na tłokorozdzielaczu z transita, bez tego magicznego zatoczenia, auto pracuje wyraźnie lepiej niż na głowiczkach np z renówki.
jak masz głowiczkę z tranzita z tym zatoczeniem, które według Ciebie nie odpowiada za przedwtrysk, to dlaczego na takim tłokarozdzielaczu, silnik pracuje bardziej miękko, nawet na wcześniejszym kącie, przy dużych obciążeniach bardziej się grzeje, ale też nie uzyskuje takich parametrów jak na głowiczce bez tego zatoczenia na tłoczku.


test przeprowadzałem na różnych falach, w teorii sama zmiana głowiczki bez zmiany innych ustawień nie powinna nic wnieść ( za każdym razem nurniki z 1.6TD) i mi najbardziej przypadło do gustu połączenie głowiczka z transita i fala "600".
nie chodzi tu o zachwalanie konkretnego zestawu, każdy ma odmienne gusta, i podejście,
na tym zestawie z w/w silnik pracował najciszej, najbardziej ekonomicznie, i jednocześnie był najmocniejszy i kręcił sie do najwyższych obrotów, nie tracąc przy tym wigoru, pracę na wolnych obrotach, można było niemal do pompowtrysku porównać na nagrzanym silniku, dopiero pod obciążeniem zaczynał klekotać.

i naprawdę proszę pisać w temacie, sam bym chętnie podyskutował na temat pomp, bo dla mnie to też hobby i pasja jednocześnie.


drakula500, to najpierw zobacz moje smołowozy, a dopiero potem mów o nich, po za tym jeśli już dla kogoś robię czy pompę czy auto, to zawsze właściciel ma do powiedzienia ostatnie, słowo, jesli ktoś nie chce dymienia, to go nie ma. a dymienie zanim turbo napompuje, w mechanicznych układach wtrysku jest rzeczą normalną szczególnie z turbosprężarkami o dużej bezwładności, jak np T3, K16 z Atego, pokaż mi TD z mocą powyżej 160KM i momentem przekraczającym 350Nm, które w trakcie budowania ciśnienia doładowania nie będzie dymić.
w TDI zrobisz to ogranicznikiem dymienia, w TD masz korektor dawki w funkcji doładowania, ale to urządzenie działa tak precyzyjnie jak precyzyjnie ugina sie sprężyna ze wzrostem doładowania.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości