Turbina,pompa,FMIC,czyli modzenie 1V

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

David2004
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: wt kwie 24, 2012 19:28
Lokalizacja: Łasin

Turbina,pompa,FMIC,czyli modzenie 1V

Post autor: David2004 » pt wrz 25, 2015 10:45

drakula500, dzięki za podpowiedź :) dopiero sie uczę więc wezmę Twoją sugestię pod uwagę na zimowe mody. T3 juz jest, jest wszystko prócz rur do icka bo nie wiedziałem czy 2" starczą :)
Chce sam zobaczyć jak to będzie chodzić na t3, wiadomo, apetyt rośnie w miare jedzenia więc pewnie na tym się nie skończy :)

pozdrawiam,
dzięki za odpowiedź Q_mac
w razie pytań będę pytać dalej ;p



Awatar użytkownika
tom cio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 14:56
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński

Turbina,pompa,FMIC,czyli modzenie 1V

Post autor: tom cio » sob lis 28, 2015 00:18

Witam, kupiłem auto na dupowóz na zimę, silnik 1.6td i zastanawiam się czy jest w ogóle sens kręcić śrubkami przy ecopompie i fabrycznej turbosprężarce? Z tego co wiem wersja 60km, wszystko jest seryjne i nie chciałbym nic zmieniać, jedynie podnieść nieco boost i dawkę paliwa aby dodać mu chociaż troszkę wigoru.
Szukałem nieco na ten temat ale wszędzie jak zaczyna się grzebać to od razu leci pół osprzętu silnika do wymiany.

Z góry dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam.



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Turbina,pompa,FMIC,czyli modzenie 1V

Post autor: piori » sob lis 28, 2015 10:53

tom cio, jeśli to silnik 1V, to przede wszystkim pompa do wymiany, ta seryjna ma tłoczek 8mm, mniejszy nawet niż zwykły diesel wolnossący i choćbyś nie wiem jaką dawkę ustawił, to będzie gorzej niż na 9mm z grzybkiem. Na allegro jest masa pomp w okolicach 150 zł, chodzi o taką z "grzybkiem" i najlepiej z przyspieszaczem obrotów.
Jeśli w kolektorze ssącym jest zawór bezpieczeństwa to trzeba go zablokować.
Turbo to pewnie K14 albo ew. T2, w każdym razie do codziennej jazdy jest lepsze niż T3 albo K24, bo dużo lepiej wstaje. Jedynie ciśnienie ustawić na jakieś 1,2 - 1,5 bara, dawka na pompie lekko poddymiająca na pełnym bucie i więcej chyba nie warto rzeźbić, jeśli to ma być dupowóz. To takie minimum.
Dodatkowo później można wyrzeźbić jakiś FMIC i początek wydechu (tzw. downpipe) w miejsce seryjnego żeliwa.



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Turbina,pompa,FMIC,czyli modzenie 1V

Post autor: Q_mac » sob lis 28, 2015 14:24

Jeśli doładowanie ma być powyzej 0,8-1 bar to zastosuj IC. Na seryjnej pompie, też da się wykrzesić nieco mocy, przy dobrym IC może nawet 80-90 km. Więc warto, pompa 9 jest lepsza, ale ta też daje rady. Euglen na takiej i turbie VNT GT1749v zrobił 100km, więc paliwa potrafi podać. Tlokorozdzielacz to nie wszystko. Dawkę sobie ustaw bezdymna przy bucie bo to obciach to raz, a dwa rosną temperatury i zaraz się okaże, że stara zmęczona UPG podziekuję za współpracę i przejdą Ci mody w dupowozie.



Awatar użytkownika
tom cio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 14:56
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński

Turbina,pompa,FMIC,czyli modzenie 1V

Post autor: tom cio » sob lis 28, 2015 16:19

piori, Q_mac, dzięki za info, ic to nie byłby problem bo trochę grzebię w benzynie i gratów się nazbierało, myślę że kpl z 1z tdi wystarczyłby do tych delikatnych modów. Poznaczę sobie jak jest teraz wszystko poustawiane i spróbuję podbić boost do tego 1b jeśli pompa wyda tyle paliwa żeby to powietrze wykorzystać. Jeśli nie to będzie latać jak jest bo jak pisałem wcześniej dupowóz za małą kasę, a przez zimę mam w co kłaść pieniądze ;)



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Turbina,pompa,FMIC,czyli modzenie 1V

Post autor: Q_mac » sob lis 28, 2015 16:58

Najpierw paliwo, potem boost. Przy seryjnej ilości paliwa ciężko k14 rozbujać, a jak już to nic to nie daje ;) zwiększenie dawkę i wtedy jak zacznie kopcić, podciągnij doładowanie.



Awatar użytkownika
tom cio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 14:56
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński

Turbina,pompa,FMIC,czyli modzenie 1V

Post autor: tom cio » pn gru 07, 2015 00:49

Q_mac, jeszcze raz dzięki za pomoc, dieselek podkręcony, chodzi jak należy, chwilowo zamknięte WG 1.7b i dawka podkręcona, ale muszę zmniejszyć żeby czegoś nie dmuchnęło. Chociaż teraz fajnie się jeździ to trzeba rozsądek zachować :)



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Turbina,pompa,FMIC,czyli modzenie 1V

Post autor: Q_mac » pn gru 07, 2015 02:20

Nie polecane takiego boosta. Dla tego turba 1-1,2 bara jest najfajniej. I ta pompa wiecej nie potrzebuje.



drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

Turbina,pompa,FMIC,czyli modzenie 1V

Post autor: drakula500 » pn gru 07, 2015 09:44

było 1.2bara i jechał jak jechał, podniosłeś do 1.7b i jest lepiej? zostaw na 1.7 i bez gadania mi tu, że turbo lubi nie lubi, ono ma lubić to co ty lubisz, jak się rozleci to dziad nad nią nawet nie zapłacze.

No chyba, że podniosłeś i zero przyrostów, wtedy wróć do wartości doładowania, na którym odczułeś przyrost i zostaw.



Awatar użytkownika
tom cio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 14:56
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński

Turbina,pompa,FMIC,czyli modzenie 1V

Post autor: tom cio » pn gru 07, 2015 23:21

Podkręciłem dawkę najpierw tak, że kopcił na seryjnym doładowaniu, wtedy przymykałem powoli WG aż zamknąłem je całkiem i kręciłem dawką do momentu aż moc przestała narastać przy dalszym wkręcaniu śruby od dawki. Kopcenia przy booscie nie ma, jadąc w trasie 100-110km/h boost utrzymuje się na poziomie 0.4-0.7b więc raczej nie dużo a pełnej mocy nie używam non stop więc chyba na razie tak zostanie. Kurde, a miało być 1b i trochę podkręcona dawka :los2: Jak się wysra to trudno ale nie potrafię się powstrzymać :D Na wiosnę mam nadzieję przybędzie rumaków w docelowym aucie więc ten sobie odpocznie.



David2004
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: wt kwie 24, 2012 19:28
Lokalizacja: Łasin

Turbina,pompa,FMIC,czyli modzenie 1V

Post autor: David2004 » ndz gru 20, 2015 18:01

a ja w dalszym ciagu w czarnej du**e z doładowaniem :(
jeszcze raz: zapodana pompa z sb'ka i t3. ustawiony kat na zegra, podkręcona dawka. Turbo nie wstaje.
Przecięty wężyk tam gdzie wpina się mbc i zaślepione, dalej pupa. Obrócone kolanko na serio aby pominąć IC- dalej nic.
Włozyliśmy z powrotem k14, kolektor dolotowy sprawdziliśmy przy okazji jeszcze raz czy szczelny i jest ok.
Wkręciliśmy west gate na max, dawka paliwa zmniejszona względem tego co było na t3 bo walił sadzą nie miłosiernie a efektu nie było. Ładuje max 0.9 a chyba powinno 1.7, prawda ?
Do tego pompa podbija sobie sama obroty, tzn raz na jałowych ma 950, przejade się i tym razem ma 1200 a kolejnym razem jak przegazuje ma 1400.
Wczoraj zapodaliśmy eco pompę i problem z obrotami ustąpił. Paliwo ustawione jak najlepiej a doładowanie się nie zmienia- max 0.9 i tyle.
Możliwe że to wina nieszczelności przy dp na tym cholernym pierścieniu co się te klamry zakłada ?
Początek wydechu do łączenia za puszką po kacie jest z diesla, reszta z benzyny ?
Czy szukać wtrysków innych ?



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Turbina,pompa,FMIC,czyli modzenie 1V

Post autor: Q_mac » wt gru 22, 2015 00:19

Jeśli dławisz turbo wydechem to może słabo dmuchać. Dla turba liczy się odcinek silnik-turbo. Dalej, im luźniej tym lepiej.



David2004
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: wt kwie 24, 2012 19:28
Lokalizacja: Łasin

Turbina,pompa,FMIC,czyli modzenie 1V

Post autor: David2004 » wt gru 22, 2015 00:31

Wydech od dp do łączenia za puszka po kącie mam z diesla, reszta z benzyny. Dzisiaj po pracy rozlaczylem wydech i bez rezultatu..



drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

Turbina,pompa,FMIC,czyli modzenie 1V

Post autor: drakula500 » wt gru 22, 2015 09:10

Kąt wyprzedzenia nie ustawia się zegarem a ciśnieniem w pompie, jeśli nastawy pompy są rozjechane to może timing nie pracować prawidłowo. Pompę można ustawić w taki sposób, że mimo statycznego opóźnionego, podczas pracy będzie silnik klepać. Jeśli pompa miesza obrotami na jałowym to coś musi być nie tak. A zawory WG masz sprawne? Bo z turbiną k14 która nie ciągnie więcej niż 1.4 miałem już do czynienia. Jeśli dym pojawia się na doładowaniu to trzeba raczej uznać że paliwo masz, i większych wtrysków raczej nie trzeba, więc i problem jest gdzie indziej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości