M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Viking
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: sob paź 27, 2007 22:02
Lokalizacja: Pszczyna

Re: M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: Viking » czw cze 07, 2012 23:24

tower pisze:Ja na zestawie o którym pisałem miałem spalanie ok 6-7l. Nie było jakiejś specjalnej tragedii, ale o dynamicznym wyprzedzaniu można było zapomnieć. W sumie na ten wynik spalania złozyły się dwie rzeczy: nie znałem wtedy pojęcia "jazda ekonomiczna" a okres eksploatacji przypadł na dość kapryśną zimę. Odkąd mam pompę 11mm najniższe spalanie jakie zanotowałem było 4,4l/100km (cykl mieszany) i z miesiąca na miesiąc jest coraz niższe, bo staram się jeżdzić coraz lepiej.

Jak nie masz specjalnych wymagan skladaj mtdi z pompą od TD i ciesz się jeżdzącym wozem :smoke:
kicha - turbo mialbym, ale tylko od vnt -znajdzie się też pompa z sb - to na później, na razie spróbuję zrobić więc to m-sdi

acha,mam jeszcze pompę uszkodzoną z t4 2.5 tdi 102 km acv ( 5 cylindrów) -może z niej dałbym falę do pompy sb i jakoś by bylo ? Turbo vnt ponmoc można przestawić gruszkę...Ale to pieśń przyszłości....



tower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz lip 12, 2009 18:37
Lokalizacja: Toruń

Re: M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: tower » czw cze 07, 2012 23:33

O ile dobrze Cie zrozumiałem to turbina za dużo Ci nie pomoże bo i paliwa będzie mało. A zamiast wkładać falę od sb poszukaj fali od tdi. Wtedy jest szansa na lepszy wynik.


A80 B4 1,9 MTDI
A80 B4 2,8 AAH Quattro

Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » pt cze 08, 2012 09:01

Viking pisze:mam jeszcze pompę uszkodzoną z t4 2.5 tdi 102 km acv ( 5 cylindrów)
fala od silnika 5 cylindrowego ma 5 najazdów zaś ta od 4 cylindrowego 4 najazdy... więc już w przedbiegach odpada. Kombinujecie jak konie pod górkę.... najtaniej wychodzi kupić pompę od typowego m-tdi i ją zamontować. Bo tak od TD ma tłoczek 9mm, żeby ją przerobić na tą typowo do m-tdi to trzeba zmienić falę, tłokorozdzielacz i dodatkowo bawić się z dźwignią dozownika... tylko po co jak można kupić gotowy zestaw 11mm do m-tdi?? Pompę od TD można założyć na pewien czas, żeby uzbierać kasę na tą lepszą.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

zyto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn sie 14, 2006 00:43
Lokalizacja: skarżysko
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: zyto » pt cze 08, 2012 10:13

Panowie mam pytanie czy pompa o której pisał marcinas1983 z land rovera zdała by egzamin w TD ?



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » pt cze 08, 2012 14:51

zyto pisze:Panowie mam pytanie czy pompa o której pisał marcinas1983 z land rovera zdała by egzamin w TD ?
Auto na pewno będzie chodzić na takiej pompie, może być tylko problem z kątem wtrysku, warto spróbować



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

Re: M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » pt cze 08, 2012 15:25

needved pisze:
zyto pisze:Panowie mam pytanie czy pompa o której pisał marcinas1983 z land rovera zdała by egzamin w TD ?
Auto na pewno będzie chodzić na takiej pompie, może być tylko problem z kątem wtrysku, warto spróbować

[youtube][/youtube]



Na forum vw.golf3.pl był temat o tym golfie.

zyto, pytanie co chcesz tym osiągnąć. Jeśli większy tłoczek itp itd.... to lepiej poszukaj sobie fabrycznej 11'tki do TD a jest ich całkiem sporo. Jeśli planujesz w późniejszym czasie przejść na m-tdi to możesz założyć tą z land rovera i bawić się z kątem wtrysku.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

zyto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn sie 14, 2006 00:43
Lokalizacja: skarżysko
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: zyto » pt cze 08, 2012 19:51

marcinas1983, ogólnie mtdi kładę do mk1 więc się ciesze , że w końcu jest jakieś alternatywne rozwiązanie z pompą :) .Co do TD to mam taki silnik w mk3 i jezdziłem na TR10mm i teraz myślę o 11 . Ale może rzeczywiście kupno samego TR będzie lepsze.



Viking
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: sob paź 27, 2007 22:02
Lokalizacja: Pszczyna

Re: M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: Viking » sob cze 09, 2012 00:36

marcinas1983 pisze:fala od silnika 5 cylindrowego ma 5 najazdów zaś ta od 4 cylindrowego 4 najazdy... więc już w przedbiegach odpada. Kombinujecie jak konie pod górkę.... najtaniej wychodzi kupić pompę od typowego m-tdi i ją zamontować. Bo tak od TD ma tłoczek 9mm, żeby ją przerobić na tą typowo do m-tdi to trzeba zmienić falę, tłokorozdzielacz i dodatkowo bawić się z dźwignią dozownika... tylko po co jak można kupić gotowy zestaw 11mm do m-tdi?? Pompę od TD można założyć na pewien czas, żeby uzbierać kasę na tą lepszą.

masz rację -poluję na słupek tdi, poskłądam na pompie najzwyklejszej, później po prostu zapoluję na pompę z land rovera - skopiuję Cię bezczelnie (czy jako pompowy laik mogę w niej nie grzebać i tragedii nie będzie ? ) , dołożę turbo i icka ( mam nawet z iveco) i będzie "końcowy stage" :-)



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » pn cze 11, 2012 22:46

Viking, pompa bez zmiany ustawień podchodzi prawie P&P. Trzeba rozwiercić łapę w którą mocujesz pompę bo ori VW ma otwór 50mm, zaś land rower ma średnicę osadzenia pompy w łapie 68mm. Trzeba też zmienić krućce wylotowe z pompy na takie z TDI bo te z land rovera są za długie. Flansze do regulowanego kółka z land rovera ściągadz i dajesz albo kółko z TDI i wtedy musisz wymyślić jak regulować kąt statyczny, albo zapodać kółko z polo 1.9D regulowane i odejdzie Tobie problem z doregulowaniem kąta statycznego. I ostatnią rzeczą do rozwiązania to zastosować tylną blachę mocującą pompę wtryskową taką, żeby z tyłu ją przykręcić śrubą m8, bo land rover niestety nie ma tak mocowanej pompy wtryskowej z tyłu jak VW.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Awatar użytkownika
Orzeł_01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob sie 07, 2010 11:12
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: Orzeł_01 » wt cze 12, 2012 12:24

Na tym foto widać różnicę mocowania między pompą regulowaną na "fasolkach" i pompą z landrovera. Z lewej obudowa pompy z peugeota z wnętrznościami pompy z landrovera, z prawej wypatroszona obudowa z landrovera:
Obrazek

Żeby uniknąć przerabiania łapy i kombinowania z doborem koła pasowego, przełożyłem wnętrze pompy z landrovera do obudowy pompy z peugeota. Tak wygląda hybryda po złożeniu:
Obrazek Obrazek Obrazek

Przy okazji tego, że pompa jest na stole zostały wykonane następujące modyfikacje: gov mod (zastosowałem sprężynkę dłuższą o 2mm), timing mod (tłoczek ścięty o 4mm). Podsadzenie tłokoroździelacza z oryginalnego 2,40mm zostało zmienione na 2,20mm. Do tego zlikwidowałem dźwignię ogranicznika widoczną z przodu pompy na fotkach.

W pompie z peugeota jest zawór n-108, został w nim zaspawany otwór, celem zaślepienia. Aktualnie n-108 robi jako zaślepka.


Golf mk2 "PANZERWAGEN" Off-Road Swap SYNCRO - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3#p6148733" onclick="window.open(this.href);return false;.
Audi 80 B4 1,9 M-TDI 1Z

Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » wt cze 12, 2012 12:30

Orzeł_01, dajesz z tematem bo sam jestem ciekaw jak to będzie jeździć po govie i tymingu, którego sam nie zrobiłem przed wyjazdem. Po przyjeździe do Polski też biorę się za tyming i gov'a i znów trzeba będzie auto shamować żeby sprawdzić czy w/w mody coś dały :grin: .


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

lukas313
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 14:39
Lokalizacja: Siem-ce śl.

Re: M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: lukas313 » ndz cze 17, 2012 14:21

[quote="Orzeł_01"]Podsadzenie tłokoroździelacza z oryginalnego 2,40mm zostało zmienione na 2,20mm.


jeśli można wiedzieć dla czego zmniejszyłeś tą podkładke?
do czego ona jest?


do sprzedania tłokorozdzielacz 11mm z pompy ahh 038 130 107 j

Awatar użytkownika
Orzeł_01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob sie 07, 2010 11:12
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: Orzeł_01 » ndz cze 17, 2012 18:06

W zależności od grubości zastosowanej podkładki zmienia się zakres ruchu pierścienia dozującego. Z cieńszą podkładką jest w stanie mocniej przysłonić szczelinę w tłokorozdźielaczu i tym samym zwiększa się wydajność pompy.


Golf mk2 "PANZERWAGEN" Off-Road Swap SYNCRO - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3#p6148733" onclick="window.open(this.href);return false;.
Audi 80 B4 1,9 M-TDI 1Z

arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » ndz cze 17, 2012 21:11

Orzeł_01 pisze:W zależności od grubości zastosowanej podkładki zmienia się zakres ruchu pierścienia dozującego. Z cieńszą podkładką jest w stanie mocniej przysłonić szczelinę w tłokorozdźielaczu i tym samym zwiększa się wydajność pompy.

ale możesz i najprawdopodobniej nie wyjedziesz z charakterystyką regulatora obrotów.
silnik albo będzie miał ciekawe efekty w postaci niestabilnych wolnych obrotów, lub np bedzie efekt jak przy źle wyregulowanym wydatku resztkowym



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości