MBC - le faq

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » sob sie 11, 2007 15:32

w TDI to ma sens jesli ktos ma soft ktory oszukuje turbine i turbo wali po 2 bary <szok>
spotkalem sie z takim softem, z tym ze na VAGu jest wszystko cacy ale jak sie podpielo wskaznik doladowania to szok

soft chyba odcina (oszukuje N-75) i wedy zastosowanie recznego sterowania sprezarka ma sens


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
lokmen
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: wt sty 09, 2007 13:58
Lokalizacja: żyrardów
Kontakt:

Post autor: lokmen » czw sie 23, 2007 11:52

no właśnie rzecz taka ma miejsce właśnie u mnie :) odkryliśmy to przypadkiem przekładając mojego kompa do Adama silnika i okazało się że na wskaźniku boost brakuje skali, a ja nie wiedząc katowałem moją standardową turbinkę ciśnieniem rzędu 2 barów przez 8 miesięcy 0- dość że się nie wysrała... teraz kupuje wskaźnik boost + MBC i będziemy próbować co nie Adamie :) może się da to wysterować - jeśli nie to cóż... dla bezpieczeństwa trzeba bedzie powrócić do oryginalnego softu...
pozdrawiam



LOLEK_LKR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 11:37
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Post autor: LOLEK_LKR » pt wrz 28, 2007 08:53

Pany a ja mam pytanko za stówke! tu widze wszystko jak na dłoni: MBC podłączenie, rurki, śrubeczki itp, itd... z tym że ja mam 1.6 GTD 70KM i ni w ząb nie wiem jakie tam turbo jest to po pierwsze, a po drugie tu widze same 1.9 a jak to maleństwo do mnie podłączyć podrzućcie jakiegoś linka albo foto z góry dziękuje :grin:



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » sob wrz 29, 2007 12:18

LOLEK_LKR pisze:jak to maleństwo do mnie podłączyć
tak samo jak do kazdej turbiny. nie ma zadnej roznicy pomiedzy 1.6 i 1.9


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
deamon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw lis 16, 2006 23:08
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: deamon » pn lis 26, 2007 09:20

Mam małe pytanko. Moj braciszek ma paska B3 kombi z silnikiem 1.6 TD z intercoolerem jego moc to chyba 75km. souler jak myślisz ile dzieki temu zaworkowi mozna kucy urwać przy tym silniczku?



Awatar użytkownika
tberent
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: śr maja 03, 2006 23:27
Lokalizacja: Tuszyn
Kontakt:

Post autor: tberent » wt lis 27, 2007 19:19

deamon, audi to nie kombi tylko avant :axe: i on ma SB-eka, Mój braciszek ma to w sedanie i ma podniesione do 1.1 bara i powiem szczerze ze ładnie to idzie mimo ze buda wazy


MOJE byłe byłe VW :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1176271#1176271
było mk1 1.5D
było mk2 1.6TD
jest mk3 1.9 TDI 1Z
jest mk6 2.0 TDI CBDC HL

Awatar użytkownika
andrew19_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1572
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: andrew19_86 » wt lis 27, 2007 19:49

tberent pisze:audi to nie kombi tylko avant :axe:
a widziałeś audi B3 w avancie???? przeca kolega mówi o passacie B3 :bigok:


:los2: Nocne Mary Squad :los2:
:satan: Tata NM synka :satan:

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pn gru 03, 2007 16:07

deamon pisze:Mam małe pytanko. Moj braciszek ma paska B3 kombi z silnikiem 1.6 TD z intercoolerem jego moc to chyba 75km. souler jak myślisz ile dzieki temu zaworkowi mozna kucy urwać przy tym silniczku?
zaworek koni nie daje, takze ciezko mi powiedziec. dasz wiecej powietrza i moze bedzie jechal lepiej, ale jak podlejesz paliwem to bedzie jeszcze lepiej. tak w kolo macieju.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » śr gru 19, 2007 23:37

Goofi pisze:Jak dziala regulacja MBC?, im bardziej zatkany wezyk, tym wieksze doladowanie?, bo MBC moze tylko przytkac przeplyw :bajer:
podlaczam sie do pytania...
Czy "nadmiar" cisnienia ucieka tylko przez dziurke w MBC??



nyquist
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 11:00
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: nyquist » ndz kwie 20, 2008 11:37

Witam wszystkich, bo jesten tu nowy, a też jeżdżę Golfikiem, więc postanowiłem przyłączyć się do wspólnoty ;)

Przymierzam się do wykonania samodzielnie MBC typu PRESSURE - ten z kulką (mam znajomego tokarza), a że na politechnice wyrobiłem sobie nawyk wałkowania nowego pomysłu od każdej możliwej strony i rozważania wszystkich "za" i "przeciw", mam zasadnicze pytanie do znawców tematu. Wiem jak ogólnie działa turbo, tzn., że ciśnienie spalin napędza turbinę, która z kolei spręża powietrze doprowadzane do kolektorów ssących.. Natomiast z tego co się domyślam, to WG (wasgate) to coś w stylu "przepustnicy" albo czegoś podobnego, która steruje pracą turbiny w zależności od ciśnienia w kolektorze ssącym. Jakś się mylę i naplotłem głupot, to wybaczcie i poprawcie ;)

Ale teraz...
Bez MBC powietrze przepływa sobie swobodnie z OBU kierunkach i jest tak:

- noga na gaz -> wzrasta ciśnienie w kolektorze -> wzrasta ciśnienie sterujące WG.. ok
- noga z gazu -> spada zarówno w ciśnienie w kolektorze jak i sterujące doprowadzone do WG.. ok

Natomiast MBC z kulką stanowi zawór JEDNOSTRONNY i teraz:

- noga na gaz -> wzrasta ciśnienie w kolektorze oraz sterujące w WG - jest ok, tak ma być :D
- noga z gazu -> ciśnienie przed kulką spada -> sprężynka dociska kulkę -> ciśnienie za kulką jest teraz większe niż przed kulką -> ciśnienie sterujące WG utrzymuje się na stałym, wysokim poziomie, bo nie ma którędy uciec (przynajmniej teoretycznie)..

No właśnie, czy tak ma właśnie być? Czy zastosowanie równolegle np. dodatkowego zaworka zwrotnego, który umożliwiałby przepływ powietrza w drugą stronę może poprawiłby dynamikę silnika?

Jeśli się mylę, to wybaczcie i sorki za zawracanie głowy ;)
Pozdro dla wszystkich.


www.nyquist.x.pl/tranzystor

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn kwie 21, 2008 14:12

souler to nie pozostaje ci nic jak tylko zamontować jeszcze wskaźnik w komorze :grin:

[ Dodano: 08-04-21, 14:15 ]
Obrazek
Obrazek


:-k ...

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pn kwie 21, 2008 16:38

misiek10111, ale po co ten wskaznik w komorze? :D hehe takiego patentu to jeszcze nie widzialem :goof:

nyquist, generalnie masz racje, dlatego sa te mbc z roznymi dziurkami robione. jest jeszcze kwestia szczelnosci takiego mbc. jesli nie jest szczelny na srubie, to nie musisz kombinowac z zaworkiem zwrotnym.
Ostatnio zmieniony pn kwie 21, 2008 16:39 przez souler, łącznie zmieniany 1 raz.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

nyquist
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 11:00
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: nyquist » pn kwie 21, 2008 20:19

souler, dzięki za odpowiedź, już teraz wiem o co biega :smoke:

Kilka pomysłów już łazi po głowie... Jak uda mi się coś wykminić i będzie działało jak powinno, pochwalę się ;)


www.nyquist.x.pl/tranzystor

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn kwie 21, 2008 20:48

ale po co ten wskaznik w komorze?
tak po prawdzie to dla bajeru (japan tuning) ale działa, a ty mógł byś sobie zamontować - podczas jazdy ustawiać cisnienie -- ściagasz maskę kolega prowadzi a ty sprawdzasz cisnienie i je regulujesz :) :wink: :rotfl:


:-k ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości