Wosk na zimę - jaki?

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
MaciuśLDZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 558
Rejestracja: pt cze 11, 2010 20:02

Wosk na zimę - jaki?

Post autor: MaciuśLDZ » pn sty 04, 2016 23:25

To jaki ten wosk w końcu najlepiej wybrać :D Bo widzę, że siedzicie trochę w temacie;)



ndw agroo89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt lip 18, 2014 19:52

Wosk na zimę - jaki?

Post autor: ndw agroo89 » wt sty 05, 2016 08:34

Osobiscie polecam collinite 476s :bajer:



vegetarrit20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: pn sty 26, 2015 19:41
Lokalizacja: Kraków

Wosk na zimę - jaki?

Post autor: vegetarrit20 » wt sty 05, 2016 12:54

Też' polecam coli 476 :okej: a potem miedzy myciami jakiś quick detailer



gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Wosk na zimę - jaki?

Post autor: gusiak11 » wt sty 05, 2016 13:06

MaciuśLDZ pisze:To jaki ten wosk w końcu najlepiej wybrać

Bardzo trudno powiedzieć jednoznacznie ... trwałość wosku zależy od tylu zmiennych że...


Z dobrych propozycji na zimę...

FK-1000
M#16
Colli 476

Ale to nie oznacza ze to te trzy i żaden inny

A co do trwałości, to nie tak że jak koledze leży 476 3m-c na lakierze to u mnie też poleży... nie koniecznie, bo kolega robi 1000km m-c, ma jasne auto, trzyma pod dachem lub w garażu itd...
a ja robie 3000, mam czarne auto i auto mieszka pod chmurką ... :) o przygotowaniu powierzchni i potem ewentualnej pielęgnacji nie będe sie powtarzał

Osobiście polecam powłokę kwarcową i spokój na ok. 2 lata czy to lato czy zima czy auto czarne czy białe :) a poza lookiem i zrzutem wody (w przypadku niektórych produktów lepsza od wosku) dochodzi jeszcze ochrona przed drobnymi zarysowaniami


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

vegetarrit20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: pn sty 26, 2015 19:41
Lokalizacja: Kraków

Wosk na zimę - jaki?

Post autor: vegetarrit20 » wt sty 05, 2016 13:09

Gusiak11, a czy po takiej powłoce mogę np nałożyć jakiś wosk czy już nie ma sensu raczej?



gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Wosk na zimę - jaki?

Post autor: gusiak11 » wt sty 05, 2016 14:19

vegetarrit20 pisze:czy po takiej powłoce mogę np nałożyć jakiś wosk czy już nie ma sensu raczej
Są różne powłoki jedne wymagają wykończenia hydrofobowego bo same mają za zadanie chronić lakier i na to kładzie się inną powłokę dającą hydrofobowość lub wosk właśnie... są takie co nie wymagają już żadnych dodatkowych zabiegów.
Każdą powłokę można woskować wosk jej krzywdy nie zrobi... natomiast są takie że nie ma sensu :) ale nie ma nic na temat że nie wolno... jak ktoś lubi :)

Z tego co wiem niektóre ''boją'' sie mocnej chemi aktywnej... nie spłyną jak wosk po pierwszym myciu ale ale osłabia to jej żywotność


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Wosk na zimę - jaki?

Post autor: Baryla » pn sty 11, 2016 11:37

Wczesniej uzywalem coli 476, po 3 latach konczy sie puszka i zakupilem fusso 99. Jak tylko beda plusowe temp bedzie aplikacja. Po kazdym myciu w lato stosowalem morning dew z shiny garage, ale na nizsze temp przezucilem sie na sonax bsd i nawet nie ma porownania jezeli chodzi o docieranie w temp lekko ponad 0.



vegetarrit20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: pn sty 26, 2015 19:41
Lokalizacja: Kraków

Wosk na zimę - jaki?

Post autor: vegetarrit20 » pn sty 11, 2016 12:12

Morning dodatkowo nabłyszcza troche lakier, BSD jest chyba strikte hydrofobowym QD



Awatar użytkownika
miasikvw5GTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: wt sie 25, 2015 00:03
Lokalizacja: Londyn (Podkarpacie)
Kontakt:

Wosk na zimę - jaki?

Post autor: miasikvw5GTI » pn sty 11, 2016 16:16

Ja używam po każdym myciu auto finnes spray wax i jestem zadowolony
Maja tez i woski ale nie próbowałem jeszcze
Firma dobra ale tez sobie cenią



vegetarrit20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: pn sty 26, 2015 19:41
Lokalizacja: Kraków

Wosk na zimę - jaki?

Post autor: vegetarrit20 » wt sty 12, 2016 12:35

Każda dobra firma z kosmetykami się ceni :P



Awatar użytkownika
miasikvw5GTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: wt sie 25, 2015 00:03
Lokalizacja: Londyn (Podkarpacie)
Kontakt:

Wosk na zimę - jaki?

Post autor: miasikvw5GTI » wt sty 12, 2016 12:48

Dokładnie ale za to pozniej widac efekty na aucie :D



vegetarrit20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: pn sty 26, 2015 19:41
Lokalizacja: Kraków

Wosk na zimę - jaki?

Post autor: vegetarrit20 » śr sty 13, 2016 11:35

Ten efekt jest bezcenny :okej:



gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Wosk na zimę - jaki?

Post autor: gusiak11 » śr sty 13, 2016 17:30

miasikvw5GTI pisze:Firma dobra ale tez sobie cenią
vegetarrit20 pisze:Każda dobra firma z kosmetykami się ceni
Panowie....

Przęcietny wosk o którym tu mowa czy to Coli 476 czy Fk 1000 kosztuje około 90zl jest go mniej wiecej 230-266gr

w odpowiednio przygotowanym samochodzie naturalnym woskiem woskując powinno na auto klasy golfa pójść około 5gr liczmy 2x tyle czyli 10gr
średnio... wosk leży 3m-c 266gr w przypadku coli/10gr wosku daje 26 woskowań co 3 m-c liczmy daje 6,5 roku a jedno woskowanie wychodzi tyle co puszka piwa na Ż... to tak strasznie drogo waszym zdaniem??? bo wg mnie nie ??? Owszem są woski po kila set lub nawet kila tyś zł... ale nikt nie mówił że detailing to tania zabawa...
Baryla pisze:Po kazdym myciu w lato stosowalem morning dew z shiny garage, ale na nizsze temp przezucilem sie na sonax bsd i nawet nie ma porownania jezeli chodzi o docieranie w temp lekko ponad 0
Jedna z wielu wypowiedzi... nie bede cytował wszystkich

zastanawia mnie jedno pytanie .... Po co???

Owszem nie jest przestępstwo ale to coś na zasadzie posmarowałem kanapkę masłem ale dla ''teoretycznej'' poprawy smaku ( wyglądu) posmaruje jeszcze margarną....
Produkty QD z tego co mi wiadomo są po to by jak nam wosk lekko zdycha a nie mamy czasu na pełne woskowani to poprawia look i krople nic pozatym ( nie dotyczy BSD, on looku nie poprawia) a stosowanie po każdym myciu mija sie wg mnie z celem. Auto nawoskowane i te 2-3 m-c powinno latać bez żadnych poprawek no chyba że ktoś lata duże przeloty lub używa bardzo agresywnej chemi do pre-waschu. Nie mówiąc już o mitach długowieczność tego czy innego wosku... pytanie czy to wosk kropli czy n-ta warstwa QD bo wosku już tam dawno nie ma :)


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

olkafasolka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt wrz 20, 2016 20:26

Wosk na zimę - jaki?

Post autor: olkafasolka » śr wrz 21, 2016 07:37

Obrazek

Witam. Podpinam się pod post.
Z racji tego że zbliża się dzień chłopaka a wraz z nim jesień i zima, chciałabym was zapytać o radę,gdyż jestem w tych sprawach ciemna :) czy polecacie wosk coli 476s i czy jest to dobry pomysł na prezent :)
Pozdrawiam i z góry dziękuję



ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości