Wosk na zimę - jaki?

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

cezarekane
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr paź 22, 2014 10:51
Lokalizacja: Polska B

Wosk na zimę - jaki?

Post autor: cezarekane » wt gru 08, 2015 21:07

No tak, lepiej pisać aby pisać bez sensu.



gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Wosk na zimę - jaki?

Post autor: gusiak11 » wt gru 08, 2015 21:50

cezarekane pisze:No tak, lepiej pisać aby pisać bez sensu

Nie wiem kolego jakie masz doświadczenie w temacie... nie wnikam, jak widać z mojego podpisu jak i kilku opublikowanych prac na tym forum cos chyba w temacie mogę powiedzieć...

Jak kolega coś robi źle to po co ma sie uczuć, jest laikiem to niech dalej nim będzie bo jeszcze się czegoś nauczy i może coś zrobi dobrze

pewnie, niech najlepiej umyje auto zmywakiem i płynem do naczyń bo przecież jest laikiem na to położy Dodo Juice Lime Prime i Collinite 476 - zestaw idealny i wszyscy będa happy bo tak głupotę ktoś napisał kiedyś na jakimś forum a potem reszta to powtarza jak mantrę ...

Też kiedyś zaczynałem i nie od razu stać było na maszynę za 2000 czy porządnego karchera z pianownicą PA ale ktoś kto mi to pokazał wpoił pewne podstawy i chwała mu za to...

Ale jak pisałem masz prawo mieć swoje zdanie....


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

cezarekane
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr paź 22, 2014 10:51
Lokalizacja: Polska B

Wosk na zimę - jaki?

Post autor: cezarekane » wt gru 08, 2015 22:01

No teraz popłynąłeś z tematem. Bo nie zgadzam się z Twoimi propozycjami.
Megsa #16 można użyć ale na lato a i to się mija z celem, przecież ten wosk nie przetrzyma zimy i Ty pewnie o tym dobrze wiesz ale polecasz ten wosk. Pytam czemu?

Piana aktywna- przyjmuję że laik nie ma bdb pianownicy (zarówno ręcznej jak i do myjki ciśnieniowej) a też proponujesz kupno. A też zapewne wiesz ile kosztuje porządna pianownica ręczna- w okolicach 100zł a dla amatora będzie to zbędny wydatek.



gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Wosk na zimę - jaki?

Post autor: gusiak11 » wt gru 08, 2015 22:09

No to pewnie niech myje dalej zmywakiem bo przecież pianownica kosztuje 100zl

a kładłeś kiedyś piane zwykłym opryskiwaczem zapewne nie... moze efekty nie sa aż tak spektakularne ale chemia działa i uwierz mi całkiem nieźle ...

dla czego megs 16 a no dla tego ze kolega uzywa UC wiec pokrewnej marki a zawsze ta sama marka lepiej sie dogaduje niz kompletnie inni producenci a jak ustaliliśmy już jest laikiem wiec Ipa czy lepsze erasery to dla niego chński w wydaniu średniowicznym....

z tymi bajkami wosk na lato czy zime to jest tak samo jak z tym dodo i 476 .... wosk trzyma tak dobrze jak podłoże pod nim, wosk to taka wisienka na torcie ... ale...

mi m#16 trzyma od 2-6 m-c ale widać ja sie nie znam i to pewnie dla tego :)


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

cezarekane
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr paź 22, 2014 10:51
Lokalizacja: Polska B

Wosk na zimę - jaki?

Post autor: cezarekane » wt gru 08, 2015 22:45

Pewnie na dopalaczu qd. Dziwne że testy przeprowadzane na KA mówią co innego tzn że #16 szybko pada, ba jakoś kilka firm detailingowych które znam nie używa Megsa jako wosku na zimę. Może mi odpowiesz? Ze swojego doświadczenia też wiem że lakier potraktowany bdb cleanerem + IPA długo ten wosk nie wytrzyma, takie Colli 476 5 miechów bez żadnego dopalacza.

Wosk na na lato i zimę- kurde czyli jesteś mądrzejszy od ludzi siedzących kilka lat na KA? Od profesjonalistów którzy robią multum aut w swoich studiach? Zawsze mi wpajano że sealanty dłużej siedzą od wosków naturalnych.

Kolejna bzdura- Megs UC nie jest cleanerem i jeżeli uważasz że po nim wosk z tej samej stajni będzie dobrze współpracował to dla mnie jest koniec dyskusji.



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5935
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Wosk na zimę - jaki?

Post autor: piteks » wt gru 08, 2015 22:47

Podział na woski zimowe i letnie tak naprawdę jest sztuczny :-) . Ot, po prostu wosk naturalny najlepiej kłaść w cieple, a potem na słonku wypocić. O takie warunki zimą jak się nie ma ogrzewanego garażu jest raczej trudno. Syntetyki i hybrydy są pod tym względem mniej wybredne. Jednocześnie przy ciągłej eksploatacji w trudnych warunkach, żyją trochę dłużej. I pewnie dlatego ktoś wymyślił, że jedne lepsze są na zimę, a inne na lato. Generalnie jednak zawsze najważniejsze jest przygotowanie powierzchni :-) .


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

cezarekane
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr paź 22, 2014 10:51
Lokalizacja: Polska B

Wosk na zimę - jaki?

Post autor: cezarekane » wt gru 08, 2015 23:05

Kurde to może porównamy ile w lato posiedzi (budżetowe woski) Poorboys World Nattys Red a Colli 476 :bajer:



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5935
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Wosk na zimę - jaki?

Post autor: piteks » wt gru 08, 2015 23:09

Mam kolegę, który położył u siebie Coli 476 i po miesiącu (to był październik) już go nie było :grin: . Także wszystko jest możliwe :-)


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

cezarekane
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr paź 22, 2014 10:51
Lokalizacja: Polska B

Wosk na zimę - jaki?

Post autor: cezarekane » wt gru 08, 2015 23:30

Bądźmy profesjonalistami...



gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Wosk na zimę - jaki?

Post autor: gusiak11 » wt gru 08, 2015 23:34

cezarekane pisze:Dziwne że testy przeprowadzane na KA
a że tak zapytam to jest jakaś wyrocznia detailngowa??? moze kiedyś była ....
cezarekane pisze:tzn że #16 szybko pada
zrobiłem test na moim blogu 4 woski, lakier dokładnie tak samo przygotowany i... faworyta nie ma a m.in. byl sławny fusso 99 :) wiec...

a położyłem teściowi m#16 na mecra w140 w lutym i leżał do września sam go zdjąłem bo miałem przygotować auto na ślub córki :)
cezarekane pisze:bdb cleanerem + IPA
to teraz ty mi wytłumacz po co kładziesz bdb claner zeby potem go potraktować ipą... bo nie rozumem... z założenia cleaner ma ma przygotowac lakier pod wosk, uzunąc stare woski jakieś inne niedoskonałości wygładzić powierzchnię ... natomiast ty go wymyłeś... ale z tu sie zgodze syntetyki na czystym wyjałowionym lakierze leża lepiej....
cezarekane pisze:Pewnie na dopalaczu qd
nie używam qd dla mnie temat dość specyficzny... ''mi wosk wytrzymał 9m-c ale po kazydm myciu uzywalem qd'
... to wosk wytrzymal czy qd sie pytam ....

'
cezarekane pisze:Kolejna bzdura- Megs UC nie jest cleanerem
a czy ja niapisałem gdześ ze UC to cleaner bo nie pamietam ... napisałem ze podobne z podobnym lepiej sie dogaduje ale nie pisalem nic ze mozna przygotować auto UC a na to rzucic m#16 choć pewnie by sie nic wielkiego nie stało
cezarekane pisze:to dla mnie jest koniec dyskusji.
no i może tego sie trzymajmy bo dyskusja odbiega od tematu...

piteks, nic dodać nic ująć...


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

cezarekane
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr paź 22, 2014 10:51
Lokalizacja: Polska B

Wosk na zimę - jaki?

Post autor: cezarekane » wt gru 08, 2015 23:52

gusiak11 pisze:a że tak zapytam to jest jakaś wyrocznia detailngowa??? moze kiedyś była ....
A nie jest? O ilu ciekawych produktach można tam się dowiedzieć? O Soft99 pewnie nie wiedziałbyś gdyby nie te forum, tak samo jak np BSD (ja zresztą też).
gusiak11 pisze:zrobiłem test na moim blogu 4 woski, lakier dokładnie tak samo przygotowany i... faworyta nie ma a m.in. byl sławny fusso 99 :) wiec...
Można linka do bloga?
gusiak11 pisze:to teraz ty mi wytłumacz po co kładziesz bdb claner zeby potem go potraktować ipą
W lato po pastach polerskich latam IPA, cleaner i wosk, w lato po cleanerze dodatkowo IPA aby usunąć ew. wypełniacze. Fakt nie używam np 4nano scrub alkaline ale też nie ma lipy (DJ LM, LML, R222, Lusso i pochodne).
gusiak11 pisze:napisałem ze podobne z podobnym lepiej sie dogaduje
No niekoniecznie, czasem różne produkty lepiej ze sobą współgrają :)



gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Wosk na zimę - jaki?

Post autor: gusiak11 » śr gru 09, 2015 00:18

cezarekane pisze:A nie jest? O ilu ciekawych produktach można tam się dowiedzieć? O Soft99 pewnie nie wiedziałbyś gdyby nie te forum, tak samo jak np BSD (ja zresztą też).

jak mowie kiedyś tak... odkąd za KNOW HOW sie płaci zeszło mocno na ....

co do nowości mam swoje źrodelko... słyszałeś o SiRamik-u na KA???

BSD bylo super ale sie popsuło :(
cezarekane pisze:Można linka do bloga?
oczywiście

http://carsdetailing.blogspot.com/2015/ ... y-cz2.html" onclick="window.open(this.href);return false;

tu poczatek testu

http://carsdetailing.blogspot.com/2015/ ... alszy.html" onclick="window.open(this.href);return false;

a moim zdaniem FK 1000 i 476 to ta sama pólka
cezarekane pisze:W lato po pastach polerskich latam IPA,
no i bardzo słusznie ... choć nie wszysto sie dobrze myje IPA
cezarekane pisze: w lato po cleanerze dodatkowo IPA aby usunąć ew. wypełniacze
ale jakie wypełniacze... cleaner ma przygotować lakier pod wosk... wiec jakie wypełniacze... jak masz HDC to też myjesz IPA prze woskiem ... ???
cezarekane pisze:gusiak11 napisał(a):
napisałem ze podobne z podobnym lepiej sie dogaduje

No niekoniecznie, czasem różne produkty lepiej ze sobą współgrają
W przypadku Megsa jest nieco inaczej ...


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

cezarekane
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr paź 22, 2014 10:51
Lokalizacja: Polska B

Wosk na zimę - jaki?

Post autor: cezarekane » śr gru 09, 2015 21:20

Kurde pomyliłem się, w zimę daje IPA, cleaner, IPA i potem wosk :)
gusiak11 pisze:BSD bylo super ale sie popsuło
Pod jakim wzgledem? W każdych opakowaniach?
gusiak11 pisze:odkąd za KNOW HOW sie płaci zeszło mocno na
Czyli że np SG czy ADBL płaci za pochlebne testy?
gusiak11 pisze: słyszałeś o SiRamik-u na KA???
Nie, ciężko w ogóle znać wszelkie marki kosmetyków jak również ich produkty :)



gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Wosk na zimę - jaki?

Post autor: gusiak11 » śr gru 09, 2015 23:51

cezarekane pisze:Pod jakim wzgledem? W każdych opakowaniach?

Kiedyś była seria pro i zwykła np. marketowa, z serii pro zrezygnowano
cezarekane pisze:Czyli że np SG czy ADBL płaci za pochlebne testy?
nie wiem, takich inforamacji nie mam, bardziej maiłem tu na myśli dzielenie się wiedzą i doświadczeniami za free, chcesz przyjedz zrobię Ci a nie prowadzenie za rękę jak dziecko we mgle
cezarekane pisze:Nie, ciężko w ogóle znać wszelkie marki kosmetyków jak również ich produkty

Dokładnie, więc KA to nie jest jedyne źródło wiedzy ... :)


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości