Rysy na karoserii

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Davwe
Dave's Garage
Dave's Garage
Posty: 679
Rejestracja: ndz lis 30, 2014 16:38
Lokalizacja: Milicz
Kontakt:

Rysy na karoserii

Post autor: Davwe » sob gru 05, 2015 00:21

Siemanko ! Zakładam temat bo przeglądałem dłuższą chwilę działy, i nie mogłem znaleźć tego czego szukam, mianowicie znają Panowie może jakiś środek usuwający, bądź zmniejszający rysy na samochodzie ? Wosk cos ten czy coś ? Pomoże ktoś ? :pub:



cezarekane
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr paź 22, 2014 10:51
Lokalizacja: Polska B

Rysy na karoserii

Post autor: cezarekane » sob gru 05, 2015 01:15

Rysa a rysa to różne rodzaje. Rysa do podkładu?



gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Re: Rysy na karoserii

Post autor: gusiak11 » sob gru 05, 2015 12:50

Davwe pisze: Panowie może jakiś środek usuwający, bądź zmniejszający rysy na samochodzie ? Wosk cos ten czy coś ? Pomoże ktoś ? :pub:
Rys jest conajmniej 3 rodzaje ...

Najbardziej popularne swirle
Obrazek

Te da sie w dużej mierze usunąć ręcznie, wymaga to dużego samozaparcia i mocnego ''bicepsa'' ale są preparaty typu meguiars ultimate compound które sie do tego nadają...

Widoczne tu rysy...

Są do usunięcia ale nie ręcznie

Obrazek

żeby nie było że jestem ''gołosłowny''

Obrazek

Natomiast takie tematy

Obrazek

to tylko tak ....

Obrazek

wypełnienie idealnie dobraną farba...
wyrównanie powierzchni

Obrazek

Efekt finalny

Obrazek

Co do wszelkiej maści wosków, politur... etc... są pasty lekko ścierne np. wurth robi politurę do starych lakierów ale w porównaniu z UC megsa szkoda czasu i pieniędzy. Co do wosków ... nic nie usuwają więcej maskują, to samo paty koloryzujące czy jakieś kredki ... dobre do pierwszego mycia... w ich składzie jest dużo filerów koloryzujących które wypełniają lakier i dają pozorny efekt usunięcia rysy.

Uprzedzając ewentualne pytanie ... Pasta TEMPO nadaje sie do polerowania... rury wydechowej... niczego więcej :)


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Davwe
Dave's Garage
Dave's Garage
Posty: 679
Rejestracja: ndz lis 30, 2014 16:38
Lokalizacja: Milicz
Kontakt:

Rysy na karoserii

Post autor: Davwe » sob gru 05, 2015 13:50

gusiak11, dzięki :D W dużej mierze mi pomogłeś :D



ndw agroo89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt lip 18, 2014 19:52

Rysy na karoserii

Post autor: ndw agroo89 » ndz gru 06, 2015 11:01

Gusiak, jakiej uzywasz polerki? Jakich past i padow? Rysy ktore przedstawiłes usune najpierw np manzerna 2500 i łososiowym padem i nastepnie manz 3500 i zołty pad? :pub:



gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Rysy na karoserii

Post autor: gusiak11 » ndz gru 06, 2015 11:51

ndw agroo89 pisze:jakiej uzywasz polerki?

Ciężko powiedzieć jakiej używałem w przypadku tego auta...
Ciężko bo w garażu są dwa rupesy LHR-15 i Duetto (brakuje jeszcze mini do kompletu) :) Flex i Lare (dwie ostatnie to rotacje)
ndw agroo89 pisze:Rysy ktore przedstawiłes usune najpierw np manzerna 2500 i łososiowym padem i nastepnie manz 3500 i zołty pad
Ale które rysy pierwsze czy drugie... bo, choć nie pracuje na manzernie to.... 2500 to pasta polerująca, 3500 finiszowa choć z moich informacji nie 3500 a 4000, podstawowy zestaw odwzorowujący system jeden z pierwszych 3ech korków 3M-a to 400-2500-4000 owszem są jeszcze inne pasty w obu zestawach jak 300, 2000, 3500 ale tu zagłębiamy sie w niuanse typu twardy lakier niemiecki czy miękki japończyk jeszcze z tendencja do bycia sticki... ale... nie o to pytałeś, co do padów nie wypowiem sie nie uzywałem, dla nich chyba robi LC
LC do dualaction polecam nie sa tanie ale dobre

Wracając do rys.. pierwsze swirle tak 2500 po dłuższym wypracowaniu powinny zejść, natomiast te z drugiej fotki bez cięcia nie ma mowy żeby to wyciągnąć... znaczy 2500 by pewnie dało rade ale zajęło by to pewnie kilka h :)


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

ndw agroo89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt lip 18, 2014 19:52

Rysy na karoserii

Post autor: ndw agroo89 » ndz gru 06, 2015 15:09

tzn manzerna wypusciła teraz niby ulepszona wersje swoich produktow, z czego np słynny 4000 finish to teraz finish 3500 itd. Ciecie to rozumiem pasta 300?



gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Re: Rysy na karoserii

Post autor: gusiak11 » ndz gru 06, 2015 23:33

ndw agroo89 pisze:tzn manzerna wypusciła teraz niby ulepszona wersje swoich produktow, z czego np słynny 4000 finish to teraz finish 3500 itd. Ciecie to rozumiem pasta 300?
Może i tak... nie wiem, miałem 400, potem pojawiła sie 300 różnicy jakiejś drastycznej nie widzę... W garażu stoi poł zielonego korka, dwa żółte, i dwa niebieskie z 3M każdy po 1kg , jakieś menzerny i jescze kilka innych... Koch-y, Scholl-e ale...

Generalnie do Rupesa sie nie nadają, tu sie pracuej innymi pastami, innymi padami ... :)

czasem coś jeszcze rotacją ale ww. zapasy starczą na kilka lat :)


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości