Jaką polerkę polecacie

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3224
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

Re: Jaką polerkę polecacie

Post autor: maj0nez » pn kwie 08, 2013 21:52

To_mas pisze:maj0nez, a massz taką ? ze tak piszesz ? a porownywales z tymi za 400 i wiecej ? to jedno i to samo kupa tylko ze mniej firmowe. Chcesz prawdziwy sprzet kup rupesa albo festoola a nie jakies polsrodki niczym nie rozniace sie od tych najtanszych dziadów.
mam tą za 200 (zrobila juz kilkadziesiąt autek) i znam jeszcze 5 osob co ją mają i nikt nigdy na nią nie narzekał. Oczywiście ze nie jest to to samo co sprzet za 1000zł ale na niczym wiele sie nie rożni od tych po 400-500....
Ty nie wiesz co piszesz bo pożyczałem maszynę polerską za 280zł i tylko można się zniechęcić do tej roboty kupiliśmy EPL11 i jest rewelacyjna samo to, że posiada stabilizację obrotów a nie kuca na mocniejszym dociśnięciu albo skacze jak żaba po lakierze.


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

Awatar użytkownika
chotek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 00:55
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Jaką polerkę polecacie

Post autor: chotek » wt kwie 09, 2013 09:20

Panowie po co te przepychanki.

Skoro są takie różnice w cenie to znaczy, że coś w tym musi być. Jeśli jedna marka proponuje polerke za 600zl i za 1600zl :)

Regulacja szybkosci obrotow, waga, i inne parametry.

Jak ktos chce oszczedzac, chce sie bawic w korekte lakieru a nie z tego zyc to moze i najtansza... Ale warto poszukac dobrej i lekkiej. Ale to juz kwestia gustu i portfela.

Ciekaw jestem, kto z przedmówców bawi sie w korekte lakieru z pomocą czujnika grubości, miernika temperatury lakieru itd

Chciec skompletowac pelny i dobry zestaw do "polerki"... to wyjdzie na to, ze pasty i pady przekrocza kilkukrotnie cene taniej polerki. A gdzie do tego cleaner, dobry wosk natralny... nie wspominajac o innej chemii, glince, odsmalaczu itd itd... Temat rzeka.
:okej:


Projekt: pink my golf w przygotowaniu :P

Salwinek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 11:05
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Jaką polerkę polecacie

Post autor: Salwinek91 » wt kwie 09, 2013 10:50

chotek pisze:Ciekaw jestem, kto z przedmówców bawi sie w korekte lakieru z pomocą czujnika grubości, miernika temperatury lakieru itd
Ja :bajer:
chotek pisze:Chciec skompletowac pelny i dobry zestaw do "polerki"... to wyjdzie na to, ze pasty i pady przekrocza kilkukrotnie cene taniej polerki. A gdzie do tego cleaner, dobry wosk natralny... nie wspominajac o innej chemii, glince, odsmalaczu itd itd... Temat rzeka.
A żebyś wiedział. Jak ktoś nie chce wydawać dużo kasy na to, to ja w ogóle nie rozumiem po co się za to bierze. Niech odda auto raz do roku na odświeżenie lakieru zapłaci parę zł i nie będzie myślał że musi kupić to i to i tyle kasy wydać.


VCDS, VAG K+CAN COMMANDER, VAG-COM, OP-COM

Awatar użytkownika
chotek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 00:55
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Jaką polerkę polecacie

Post autor: chotek » wt kwie 09, 2013 13:13

Salwinek91, i w koncu jest z kim porozmawiac :)
Bo widze, ze wiesz o co chodzi :)

Jak ktos mysli ze za 500zl kupi pelny zestaw kosmetykow do detailingu i zestaw do korekty lakieru w tym polerke... to niech sobie da calkowicie spokoj z tematem.

Ja na startowe kosmetyki do pielegnacji (bez korekty) i bez wosku naturalnego wywalilem ok 1 tys zl :)

I szczerze mowiac nie mam tego wiele :)

Ale z niewidzialnej wycieraczki TGG jestem zadowolony ;) Duragloss tez daje rade :) Na opony fioletowy dresing jest ok ;)


Projekt: pink my golf w przygotowaniu :P

Salwinek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 11:05
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Jaką polerkę polecacie

Post autor: Salwinek91 » wt kwie 09, 2013 13:50

chotek pisze:Jak ktos mysli ze za 500zl kupi pelny zestaw kosmetykow do detailingu i zestaw do korekty lakieru w tym polerke... to niech sobie da calkowicie spokoj z tematem.
No niestety, tak się nie da. Jak ktoś się mnie pyta co użyć, co kupić i jak się tym posługiwać to oczywiście wszystko mu powiem, ale co z tego jak za jakiś czas przychodzą i mówią że to nie działa albo nie umieją. Wtedy chcą żebym im coś tam zrobił, bo widzą że to nie jest łatwe i na pewno nie tanie.
chotek pisze:Ja na startowe kosmetyki do pielegnacji (bez korekty) i bez wosku naturalnego wywalilem ok 1 tys zl :)
No to ja troszkę więcej. :) 1tys x 3 na same kosmetyki :D To na sam początek było, a gdzie do tej pory. I doliczyć to tego rotacje festoola, DA kestrela, halogeny, miernik, pady, gąbki, latarki, odkurzacze, ektraktory itp to wychodzi ładna kwota. Nie mówiąc już o akcesoriach takich jak szczotki mikrofibry pędzelki itd.
chotek pisze:I szczerze mowiac nie mam tego wiele :)
Wiem coś o tym. Cały czas mi czegoś brakuje :)


VCDS, VAG K+CAN COMMANDER, VAG-COM, OP-COM

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Jaką polerkę polecacie

Post autor: To_mas » wt kwie 09, 2013 15:07

Shmatan pisze: pkt 6 regulaminu, ostatnie ostrzeżenie
a kiedy bylo pierwsze ? to raczej pierwsze jest :)


ok
przepraszam za to.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Jaką polerkę polecacie

Post autor: To_mas » wt kwie 09, 2013 15:17

Salwinek91 pisze:No to ja troszkę więcej. :) 1tys x 3 na same kosmetyki :D To na sam początek było, a gdzie do tej pory. I doliczyć to tego rotacje festoola, DA kestrela, halogeny, miernik, pady, gąbki, latarki, odkurzacze, ektraktory itp to wychodzi ładna kwota. Nie mówiąc już o akcesoriach takich jak szczotki mikrofibry pędzelki itd.
no ale nie wszystko używasz do polerki lakieru a to raczej o tym mowa.

Oczywiście porządny sprzęt kosztuje, i z tym sie zgadzam tylko jaki sens jest ze ktoś zapłaci za polerkę 600zł jak wiadomo ze żył z tego nie będzie, tylko jak sam pisze, potrzebuje tego do amatorskich prac, to ile tych aut na miesiąc wypoleruje ? 3,4 ?? Tylko po to ze ta za 600 jest lżejsza ? bo nikt nie podał innych różnic ( nie chce sie dogadywać zeby nie było tylko jak piszecie że jest różnica to proszę o konkrety bo jak na razie to tylko jest lżejsza, to za 400zł wolę się 3 razy w miesiącu trochę bardziej nadźwigać )
Do polerowania raz od czasu nie warto ładować takiej kasy w tylko odrobinę lżejszą polerkę, poza tym jak dopiero zaczyna to choćby i rupesa miał to jak nie umie to nie zrobi. Polerowanie wbrew pozorom łatwe nie jest.

2 sprawa co z tego ze ktoś ma sprzęt jak nie potrafi, moim tanim szajsem poprawiam po fachmanach robiących na markowych sprzętach :bigok:
Ostatnio zmieniony wt kwie 09, 2013 15:30 przez To_mas, łącznie zmieniany 1 raz.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Jaką polerkę polecacie

Post autor: To_mas » wt kwie 09, 2013 15:27

Bio pisze:To_mas, pokaż mi jak polerujesz ori lakier, załóżmy z BMW E34 na orbitalu, wyprowadzając go na 100%.
pokaż mi ori lakier na E34 :chytry: to z chęcią sie podejmę :)



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Jaką polerkę polecacie

Post autor: Shmatan » wt kwie 09, 2013 16:23

To_mas, fakt, tamto było pierwsze. W takim razie ostatnie, za tripplepost.
9. Nie spamuj, stosuj się do NETYKIETY. Dotyczy to także pisania tematów CAPS LOCKIEM (nie musimy krzyczeć) Napisy w stylu"zapraszam do mnie w postach są nie dopuszczalnie i traktowane jako spam, w treści wiadomości, lub podpisie.
i wyciąg z netykiety:
zakaz pisania kilka razy z rzędu (szczególnie restrykcyjnie używany na forach posiadających funkcję edycji postu)
Salwinek91 pisze:No to ja troszkę więcej. :) 1tys x 3 na same kosmetyki
Próbuje sobie policzyć jak można wydać 3000zł na zestaw startowy kosmetyków i w żaden sposób nie może mi to wyjść.

Podstawowy zestaw do zabawy przy lakierze bez korekty spokojnie można za 200-250zł ugrać, za 500zł można już powoli zacząć szaleć. Ale nie o tym dyskusja, więc proszę o powrót do tematu, czyli "Jaką polerkę polecacie"



Salwinek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 11:05
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Jaką polerkę polecacie

Post autor: Salwinek91 » wt kwie 09, 2013 16:37

To_mas pisze:no ale nie wszystko używasz do polerki lakieru a to raczej o tym mowa.
No może i nie wszystkiego do polerki używam ale czy detailing to tylko polerowanie? Chyba nie
Shmatan pisze:Próbuje sobie policzyć jak można wydać 3000zł na zestaw startowy kosmetyków
Licz licz. Nie napisałem że na startowe, tylko wszystkie co mi było potrzebne w tamtym momencie. Zamówienie było robione u Mariusza z SCS, więc można łatwo sprawdzić ;)

Dobra koniec.


VCDS, VAG K+CAN COMMANDER, VAG-COM, OP-COM

Awatar użytkownika
karol2010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 995
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 20:04
Lokalizacja: Szydłowiec
Kontakt:

Jaką polerkę polecacie

Post autor: karol2010 » pn maja 13, 2013 22:17

Widze , że rozmowa ostra ale nikt nie wspomniał o Polerce DWT na krórej pracuje i która służy u mojego szefa od 4 lat i pomimo testowania różnych polerek nawet makita za 1600zł i taniszych po 200 ta polerka jest najlepsza względem cena-jakość . Dajesz 400zł i masz spokój na najbliże 4 lata lub 400 aut :D Odradzam kupowania tanich polerek po 150zł pół auta i śmieci a w szczególności POWERMEDa którego miałem nieprzyjemnośc kiedyś kupić.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=431207&p=5192875#p5192875 - moje mkIII

Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

Jaką polerkę polecacie

Post autor: Dj Darecki » czw cze 13, 2013 23:34

karol2010 pisze:Odradzam kupowania tanich polerek po 150zł pół auta i śmieci a w szczególności POWERMEDa którego miałem nieprzyjemnośc kiedyś kupić.
Bez przesady . polerką za 120 zł objechałem z 4 auta i do dzisiaj działa szlifując drewno i stary lakier.
Dla początkującego lub używającego kilka razy w roku jest OK
Bez stabilizacji można żyć............


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
karol2010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 995
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 20:04
Lokalizacja: Szydłowiec
Kontakt:

Jaką polerkę polecacie

Post autor: karol2010 » pt cze 14, 2013 19:48

Dj Darecki, Chcesz to pokaże ci jak wygląda polerką po pół auta. nagram specjalny filmik Apropo. Nie opłąca się kupować makity za 1000zł ma ona czujnik przeciążeniowy który podczas dużego docisku odcina prąd w polerce dla mnie porażka.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=431207&p=5192875#p5192875 - moje mkIII

Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

Jaką polerkę polecacie

Post autor: Dj Darecki » sob cze 15, 2013 00:59

karol2010, Może masz Chińską makitę , od 3 lat posiadam makitę i ani razu nie stanęła , a piłuje ja mocniej niż polerowanie lakieru .........


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości