Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TheHouse
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 01:15
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: TheHouse » pn sie 29, 2016 23:29

Hejo. Jestem świeżo po malowaniu całego auta. Jak najlepiej zadbać o stan lakieru od tego momentu ? Jakich kosmetyków używać ? :)


Mój Golf tutaj

vegetarrit20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: pn sty 26, 2015 19:41
Lokalizacja: Kraków

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: vegetarrit20 » wt wrz 13, 2016 12:51

Osobiście jeżeli masz nowy lakier to jakąś powłokę np. ceramiczną :)



Awatar użytkownika
ramzesgd
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: śr paź 08, 2014 22:15
Lokalizacja: Gdynia

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: ramzesgd » czw wrz 22, 2016 18:55

Jesli lakier jest perfekcyjnie przygotowany to tak jak kolega wspomniał wyżej powłoka. Będzie najbardziej trwałą ochroną. Polecam Gyeon Mohs albo Nanolex Si3D. Z wosków Zymole. Z sealantów np. Meguiars NXT albo Wolfgang Sealant 3.0.



vegetarrit20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: pn sty 26, 2015 19:41
Lokalizacja: Kraków

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: vegetarrit20 » pn wrz 26, 2016 12:17

Szukam czegoś Panowie do czyszczenia opon, przed wymianą ogumienia chciałbym dokładnie umyć letnie i zakonserwować je. Polecacie coś? Czy np. zwykłe APC w dobrym stężeniu wystarczy?



Awatar użytkownika
Gesiu_15
_
_
Posty: 934
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 17:25
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Gesiu_15 » pn wrz 26, 2016 20:05

vegetarrit20, ja mam cleaner do opon Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner , rozrabiam go 100 ml produktu i 400 ml wody , wystarczy dwa razy umyć opony i są czyściutkie . APC nie da sobie rady , próbowałem i nie ma jak dedykowany cleaner do opon . Do zabezpieczenia opon polecam Good Stuff Black mamba lub Back2Black Shiny garage :)


Moje GTI by Grzesiu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=523088" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5935
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: piteks » pn wrz 26, 2016 20:06

Ja używam APC SG Red Devil lub Bilthamber i daje radę :-)


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

vegetarrit20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: pn sty 26, 2015 19:41
Lokalizacja: Kraków

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: vegetarrit20 » wt wrz 27, 2016 13:11

Dzieki Wam, do nabłyszczania uzywma właśnie back2black i sigmy z k2, ale raz na jakiś czas przed aplikacja pasuje tez przemyć opony czyms mocniejszym niż tylko wodą pod cisnieniem.



gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: gusiak11 » wt wrz 27, 2016 13:19

Gesiu_15 pisze:APC nie da sobie rady
Spokojnie da sobie radę, oczywiście nie w stężeniu jak do kokpitu 1:10 tylko zrobić 1:3-4 testowany wielokrotnie i po dokładnym myciu szczotką ( potem przydało by sie wypłukać to jeszcze myjka ) ale często jest to finalny etap kończenia samochodu więc posiłkujemy sie opryskiwaczem i podobno super cleaner do opon ADBL-a nie mial już co myc.

A jeśli chodzi o zabezpieczenie to każdy ma swoje upodobania jedni lubią blink blink inni satynę, takie rezultaty daje Endurance megsa, po jednokrotnym nałożeniu mamy satynę jak komuś za błyszcząco to można przetrzeć jakaś starą fibrą jak ktoś lub blink blink to 2-3x i będzie,
można odrazu na świecąco SONAX Tire Gloss Gel, przewaga megsa ze po nastepnym myciu zazwyczaj zostaje na oponie jest juz tylko wyglad ciemniej gumy ale cos tam siedzi


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gesiu_15
_
_
Posty: 934
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 17:25
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Gesiu_15 » wt wrz 27, 2016 14:23

Cytuje z forum kosmetykaaut :jezor: :
ktm950 pisze:
grabek246 pisze:Arni, apc nie jest w stanie tak doczyścić opony
To w dużej mierze prawda, choć tenzi truck/diper w rozcieńczeniu 1:2-3 zaryzykowałbym, że wyczyści podobnie. Tak na 90% - tyle tylko, że pali skórę i wszystko co leży na felgach. :kox: Już nie mówiąc o tym, że przy dłuższym stosowaniu na opony raczej odbije się to na ich żywotności...
Tak więc jeśli opony mają być naprawdę czyste przed nałożeniem dressingu - to tylko Tire Cleaner.
Sprawdzałem APC w różnych stężeniach i zawsze Tire Cleaner miał co robić bo piana nie była biała :-)


Moje GTI by Grzesiu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=523088" onclick="window.open(this.href);return false;

gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: gusiak11 » śr wrz 28, 2016 14:09

Gesiu_15 pisze:Cytuje z forum kosmetykaaut :

ktm950 napisał(a):
grabek246 napisał(a):
Arni, apc nie jest w stanie tak doczyścić opony

To w dużej mierze prawda, choć tenzi truck/diper w rozcieńczeniu 1:2-3 zaryzykowałbym, że wyczyści podobnie. Tak na 90% - tyle tylko, że pali skórę i wszystko co leży na felgach. :kox: Już nie mówiąc o tym, że przy dłuższym stosowaniu na opony raczej odbije się to na ich żywotności...
Tak więc jeśli opony mają być naprawdę czyste przed nałożeniem dressingu - to tylko Tire Cleaner.


A stosowałeś Kolego takie receptury???

tenzi truck jak i dimer a nie diper są to bardzo agresywne aktywne piany stosowane w stężeniu z opryskiwacza 1:30 potrafią narobić bałaganu na elementach chromowanych w pianownicy leje sie około 1:10 bo myjka doleje jeszcze wody... Ja bym nie ryzykował dla czyszczenia opony uszkodzić felgi... raz miałem taki przypadek cały dzień sie zeszło na czyszczenie felg zamiast samochodu a piana była znacznie słabsza niż Truck/Dimer
Czasem używamy Truck-a ale trzeba z nim ostrożnie. Z mojego doświadczenia wynika że jak sie dobrze wypianuje opony, potem dokładnie umyje myjką a na koniec dla pewności APC w stężeniu 1:3-4 jest wystarczająco do nakładania dresingu na opony


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

vegetarrit20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: pn sty 26, 2015 19:41
Lokalizacja: Kraków

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: vegetarrit20 » czw wrz 29, 2016 16:10

Broń Boże żadnego dimera, dimer potrafił mi przeżreć podłogę betonową w garażu.



_Johny_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 11, 2016 18:50

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: _Johny_ » wt lis 22, 2016 13:33

Witam, chciałbym sobie jakoś odświeżyć listwy na zewnątrz, wyczyścić boczki bo jak się wsiada to zawsze ktoś mi buciorami zahaczy i po mimo tego że to czyściłem płynem dalej to widać, i coś lepszego od plaka do wnętrza bo ten wynalazek to tylko do odpalania ursusa w zimę się nadaje a nie do samochodu.... Poleci ktoś coś sensownego ?



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: italiano_83 » pt gru 09, 2016 22:29

APC do czyszczenia w odpowiednim stężeniu.
A do zabezpieczenia Poorboys World Natural Look Dressing- ma szerokie zastosowanie.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Buła97
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 11, 2017 17:32

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Buła97 » śr sty 11, 2017 17:47

Na wstępie witam ;) Nie wiem czy w dobrym dziale to piszę ale cóż .. :) Co to jest za lakier, jaką nosi nazwę i z jakiej palety jest on wzięty ?Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości