[zewnątrz] mycie auta

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KnightRider1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr sty 26, 2011 14:53
Lokalizacja: Pruszków

[zewnątrz] mycie auta

Post autor: KnightRider1986 » ndz maja 06, 2012 12:53

Koledzy, mam problem. Na moim czarnym lakierze po myciu zostały takie białe plamy, tzn. jakby wyschnięta kropla z biała obwódka. Myłem jeszcze raz auto i nie chce zejść, Auto było wycierane Fluffy Dryer oraz irchą a myte szamponem bez dodatku wosku.
Jak się tego pozbyć??


Tam gdzie zaczyna się Pruszków, kończą się Reguły.

Awatar użytkownika
matgym
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 12, 2009 01:29
Lokalizacja: Gdańsk

[zewnątrz] mycie auta

Post autor: matgym » ndz maja 06, 2012 13:22

Na mysl mi przychodza waterspoty, ale skoro twierdzisz ze wycierales samochod do sucha to sam nie wiem, sporoboj jakims QD jak masz pod reka bo czesto sie go stosuje do usuwania waterspotow, jesli to nie pomoze to sproboj uzyc APC 1:10, pozniej to juz glinka powinna to ruszyc, a na sam koniec jak nic nie pomoze to juz by trzeba bylo uzyc jakiegos sciernego srodka chocby cleaner'a :)



Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

[zewnątrz] mycie auta

Post autor: Paviarotti » ndz maja 06, 2012 17:22

To dziwne, że Fluffy nie dał rady, u mnie pięknie wszystko zbiera.

Zrobiłbym tak jak pisze kolega wyżej, jak nawoskowane auto do próbowałbym QD, a jak nie to jedz ostrzej z koksem - glinka i APC :)


Obrazek

Awatar użytkownika
Bio
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 941
Rejestracja: czw cze 11, 2009 13:45
Lokalizacja: Kłodzko

[zewnątrz] mycie auta

Post autor: Bio » ndz maja 06, 2012 20:51

KnightRider1986 pisze:irchą
:goof:

Jeśli to waterspot, to QD może mieć z tym problem, jeśli nie zeszło po myciu. Pominął bym glinkę czy APC i od razy zaatakował to cleanerem/glazem.


Obrazek

Szukasz porady n/t detailingu czy profesjonalnych kosmetyków ? Napisz w nowym dziale
http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=175

Awatar użytkownika
konrad141
Forum Master
Forum Master
Posty: 1082
Rejestracja: pn lip 28, 2008 23:24
Lokalizacja: Borawe/Ostrołęka
Auto: Bora Sedes 4motion
Silnik: AJM
Kontakt:

[zewnątrz] mycie auta

Post autor: konrad141 » ndz maja 13, 2012 18:02

Koledzy mam problem , bo mieszkam w miejscu gdzie mam dużo drzew , teraz kwitną i co umyje samochód to mam zielony nalot na drugi dzień , i tak nie chce mi się ręcznie dymać gąbką codziennie to moze dobrym sposobem na to była by pianownica ręczna i tylko spłukiwać wodą ?


Piasek pisze: Ale po tym jak kumpla ojciec zapłacił 12 tyś zł za sportowego gołębia który nie wrócił z pierwszego lotu - nic mnie już nie zdziwi.
:los:

Awatar użytkownika
Kondzio
Forum Master
Forum Master
Posty: 1543
Rejestracja: sob maja 15, 2010 21:54
Lokalizacja: Góra

Re: [zewnątrz] mycie auta

Post autor: Kondzio » śr maja 16, 2012 22:42

konrad141 pisze:Koledzy mam problem , bo mieszkam w miejscu gdzie mam dużo drzew , teraz kwitną i co umyje samochód to mam zielony nalot na drugi dzień , i tak nie chce mi się ręcznie dymać gąbką codziennie to moze dobrym sposobem na to była by pianownica ręczna i tylko spłukiwać wodą ?
Jesli nie chcesz mieć tego nalotu zielonego to kup jakiś pokrowiec na samochód i zakładaj.


mkIII: viewtopic.php?f=88&t=460254&p=5542641#p5542641" onclick="window.open(this.href);return false;
mkIV: viewtopic.php?f=89&t=563488" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
rolmik
naczelny rolnik
naczelny rolnik
Posty: 2636
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 11:35
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

[zewnątrz] mycie auta

Post autor: rolmik » czw maja 17, 2012 17:33

pany w końcu mogłem przetestować te pianownice epoca i powiem tak piane robi zajefajną nawet dość długo trzyma się na aucie a wady ; szybko uchodzi ciśnienie i trzeba często pompować (nadkole i pół drzwi można na raz opryskać)


były :D http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=303319" onclick="window.open(this.href);return false;
obecny http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=471027" onclick="window.open(this.href);return false;

Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

[zewnątrz] mycie auta

Post autor: Maggot » czw maja 17, 2012 17:50

rolmik, no to pompowania jest sporo jakby chciał umyć całe auto...

Ale za mniej niż 1/3 ceny glorii, chyba się opłaca..? :chytry:



Awatar użytkownika
rolmik
naczelny rolnik
naczelny rolnik
Posty: 2636
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 11:35
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

[zewnątrz] mycie auta

Post autor: rolmik » czw maja 17, 2012 18:03

Maggot, na razie były tylkok próby na sucho w garażu w sobote będe mył to powiem co i jak dokładnie


były :D http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=303319" onclick="window.open(this.href);return false;
obecny http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=471027" onclick="window.open(this.href);return false;

Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

[zewnątrz] mycie auta

Post autor: Maggot » czw maja 17, 2012 20:10

no to czekamy na jakąś mini relację :chytry:



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

[zewnątrz] mycie auta

Post autor: feniks » pt maja 18, 2012 07:27

Mam mały problem często pod drzewami auto stoi, gdzieś w okolicach kwietnia glinkowałem całego, coli kładłem. Wczoraj 2 krotnie myłem szamponem Nigrina, pomiędzy myciami poszedł na dach i zderzak AF CITRUS POWER. Ze zderzaka ładnie muszki zeszły, natomiast na dachu czuć pod ręką drobne grudki(pewnie soki z drzew) i tu nasuwa się pytanie znów glinką jedynie, czy czymś jeszcze potraktować(posiadam DURAGLOSS 652 )?


Obrazek

Awatar użytkownika
Bio
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 941
Rejestracja: czw cze 11, 2009 13:45
Lokalizacja: Kłodzko

[zewnątrz] mycie auta

Post autor: Bio » pt maja 18, 2012 10:07

feniks, Coś ściernego sobie powinno z tym poradzi. Jednak radziłbym tak czy siak użyc glinki.

konrad141, Na nawoskowanym i wyglinkowanym aucie wystarczy opłukanie samą wodą żeby pył spłynął ;)
konradek pisze:Jesli nie chcesz mieć tego nalotu zielonego to kup jakiś pokrowiec na samochód i zakładaj.
i zakładając go na brudne auto narób sobie rys ;)


Obrazek

Szukasz porady n/t detailingu czy profesjonalnych kosmetyków ? Napisz w nowym dziale
http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=175

Awatar użytkownika
rolmik
naczelny rolnik
naczelny rolnik
Posty: 2636
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 11:35
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

mycie auta pianownica epoca cz. 1

Post autor: rolmik » sob maja 19, 2012 18:46

dzis myłem autka i poowiem tak
co jest pewne trzeba się napompować
nie pewne do weryfikacji
piana trzyma się ok minuty na aucie może dłużej
robi dość dobrą pianę szczególnie w dolnej granicy ciśnienia
a teraz co do weryfikacji
trzeba zakupić strzykawkę i dokładnie rozrobić pianę bo na oko to lipa wychodzi (zazwyczaj za gęsta i nie chce lecieć )jeszcze 1 dziś też użyłem glinki zrobiłem maske i ręka odpada ale efekty widać wyraźne gdzie przejechałem jest czysty lakier a gdzie nie to dalej kropeczki)
resumując tyle na część 1 za tydzień dalsze próby i relacja


były :D http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=303319" onclick="window.open(this.href);return false;
obecny http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=471027" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Kondzio
Forum Master
Forum Master
Posty: 1543
Rejestracja: sob maja 15, 2010 21:54
Lokalizacja: Góra

Re: [zewnątrz] mycie auta

Post autor: Kondzio » wt maja 22, 2012 22:49

Bio pisze:i zakładając go na brudne auto narób sobie rys ;)
no fakt, o tym nie pomyślałem :-)


mkIII: viewtopic.php?f=88&t=460254&p=5542641#p5542641" onclick="window.open(this.href);return false;
mkIV: viewtopic.php?f=89&t=563488" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości