W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Technika jazdy

Moderator: Tomek

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR

Re: W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: KamilP » wt cze 13, 2017 13:15

Moim zdaniem na niskich obrotach korby mocno cierpią, bo jednak turbo dmuchnie, moment jest ale siła na korbach jest duża a z racji niskich obrotów ta siła działa po prostu dłużej, chociaż z drugiej strony duże diesle wolnoobrotowe przy 1500rpm max moment prawie maja

Mój Golfik na PJ :dol:
Obrazek
Widzisz? Nawet mruga do Ciebie :popcorn: :grin:

Awatar użytkownika
luckyboy
Użytkownik
Użytkownik
Silnik: BCA

Post autor: luckyboy » wt cze 13, 2017 13:37

Każde auto najmniej spala przy 70-80km/h, bo wtedy jedzie sie w miarę szybko, a opory ruchu nie są stosunkowo duże. Prędkość obrotowa dla silnika diesla to moim zdaniem minimum 2000obr/min, wtedy nie słychać pracy dwumasy. Przy obrotach 1500-1700 dwumasa pracuje pełną parą. Benzyna zwykle też już dobrze jedzie od 2000obr/min. Mój Golf 1.4 spala najmniej przy 80km/h i 2500obr/min.

Bluedot
Mały gagatek
Mały gagatek

Post autor: Bluedot » wt lip 18, 2017 12:40

Tak pomiędzy 2 a 2,5 tys obrotów to najlepsza opcja, a przynajmniej w przypadku mojego golfa najlepsza opcja.
W tych nowszych jest taki śmieszny system podświetlania kiedy jazda jest eko a kiedy nie. Wg mnie dobra opcja, bo jak się piłuje zbyt mocno, to wiadomo że jazda nie jest eko.
Co do ekonomicznej jazdy, to teraz nawet jak są kursy teoretyczne, to część pytań tego dotyczy. W sensie jazdy ekologiczno-ekonomicznej. Tutaj można to np sprawdzić: https://www.ltesty.pl/testy/" onclick="window.open(this.href);return false;

daropaszk
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: daropaszk » czw paź 05, 2017 22:13

Dokładnie jak piszą koledzy lekko powyżej 2000 obrotów, będziesz jechał najbardziej ekonomicznie, do tego przy zjazdach noga z gazu i sam się toczy ;) Ważne żeby nie szarpać podczas jazdy czyli przyspieszasz i nagle zwalniasz, jedziesz spokojnie trzymasz obroty i oszczędzasz.

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » pt lip 27, 2018 14:19

Akurat start stop to bajer działający jedynie wydajnie podczas testu spalania na stanowisku testowym, w normalnym użytkowaniu tylko denerwuje i przynosi niepomiernie małe oszczędności do kosztów jego użytkowania.
Stajesz na autostradzie w korku co chwilę musisz podjeżdżać 5-10m i za każdym razem gasi i ponownie uruchamia silnik, dramat.
Mam niemal 90 czasu wyłączony.
Reszta tak jak pisałeś, tylko kombinacja wielu przynosi wymierne efekty, a i tak zależy od auta i silnika.
W golfie w dieslu mogłem deptać po podłodze i 7, 7.3l na 💯 km, a średnia z roku 5.6-5.7l.
W Alfie jadę do okołoa komina i średnie 6.8-7l , po autostradzie 6.7-7.2 .. i to jadąc setki km po 140-160km/h .. a powyżej 160.. zaczyna się wir w baku.

Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika jazdy”