|TRABANT 1.1 Polo| drugie życie jako GTI ;-)

Nasze auta - pozostałe nie związane z grupą VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
tata_jerzyka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 19:49
Lokalizacja: Ciechanów/Mazowsze

|TRABANT 1.1 Polo| drugie życie jako GTI ;-)

Post autor: tata_jerzyka » śr kwie 25, 2012 20:17

Witam, od kilku dni mam przyjemność gościć na Waszym forum. Zalogowałem się gdyż posiadam Trabiego z sercem VW 1.6mpi i poszukuję kilku cennych dla mnie informacji. Na chwilę obecną jest to chyba jedyne sensowne forum dot. VW Golfa jakie spotkałem w sieci.

DOSSIER:
- Marka: TRABANT
- Model: 1.1 Universal
- Rok produkcji: 1991
- Kolor: Papyrusweiss
- Pojemność: 1600ccm
- Moc: 106KM
- Silnik: AEE
- Wyposażenie: Elektryczne światła i wycieraczki

MODYFIKACJE:
- Car Audio: TAK, przedni system DIORA gds-1607 zabudowany w panelach i "kurnikach" na słupki. Wzmacniacz AXTON Impact 500C4. Subwooder TONSIL SW2251S. Okablowanie Dietz.
- Felgi: seryjne 4''/13''
- Opony: seryjne 145/80R13
- Zawieszenie: seryjne
- Opis zewnętrzny: 100% oryginał!
- Wnętrze: oprócz audio 100% oryginał.

Poniżej wrzucam zdjęcia mojego "kartona".
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
TADAAAAAAAA :kac:
Obrazek</noscript>
Auto posiadam dłuższy okres czasu. Miałem już dużo samochodów, min Fiata Coupe 20VT, Calibre V6, BMW 7 e38, 3 e46 itp... Niestety dzisiejsze auta to komputery na 4 kołach i utrzymanie ich w ciągłej sprawności to dramat. Dlatego mam w doopie ciągłe dokładanie do tych wynalazków których i tak nie jestem pewny czy dojadę do celu :kac: Mam dość liczną rodzinkę w Niemczech i wiem że tam jest trend powrotu do aut klasycznych tzn. takich które projektowali inżynierowie a nie księgowi. Mam na myśli sprawdzone modele Audi 80 B4, Mercedes W124, Golf III itp... Nurtem naszych sąsiadów zza Odry postanowiłem przesiąść się na coś klasy "panzer" czyli prosta konstrukcja, tanie w utrzymaniu. Dlatego moja weekendowa dotychczas zabawka stała się pełnosprawnym autem rodzinnym :cool: Jedyną zmianą którą podykotowała ekonomika jest zmiana serducha na mocniejszy odpowiednik z gamy VW a dokladnie o typ AEE. Do tego zapięta jest 5-cio biegowa skrzynia z Felicji 1.6 .Na wakacje dokładam turbo które już zakupiłem (cały gotowy zestaw). Obecnie autko ma 8s. do setki i rozpędza się do 190km/h.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony czw kwie 26, 2012 16:17 przez tata_jerzyka, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek 1.6 GTI

iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Re: |TRABANT 1.1 Polo| drugie życie jako GTI ;-)

Post autor: iigAlisArr » śr kwie 25, 2012 20:22

Zaj... ! Od zawsze chciałem mieć Trabiego, a ten jeszcze z 1.6 i wkrótce T. :bigok: Gratuluję zajawki - będziecie śledzeni.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
tata_jerzyka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 19:49
Lokalizacja: Ciechanów/Mazowsze

Re: |TRABANT 1.1 Polo| drugie życie jako GTI ;-)

Post autor: tata_jerzyka » śr kwie 25, 2012 21:12

Ano dziękuję za słowa uznania, po takim czasie pracy miło to usłyszeć :pub: Wiesz, dużo tutaj nie zmieni się, bo auto ma zostać hot hatch'em, sleeperem lub po prostu cichociemnym zapier....aczem :kac: Oprócz wspomnianego turbo na pokład wjedzie bardzo dobre audio, w sensie nie że najdroższe klocki tylko zrobione z głową i po dokładnych pomiarach. Pracuję w Tonsilu więc mam dojścia do inżynierów i aparatury pomiarowej :bajer: W środku poza graniem auto ma zostać 100% seryjne, tak samo i z zewnątrz włącznie z kołami. Myślę, że Trabant zasłużył sobie na ogromny szacunek i respekt i nie wolno skazić go wsią :helm:


Obrazek 1.6 GTI

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: |TRABANT 1.1 Polo| drugie życie jako GTI ;-)

Post autor: jhosef » śr kwie 25, 2012 23:55

tata_jerzyka , witamy z ciekawym autem :bigok:
Proszę o edycję pierwszego postu w myśl zasad regulaminu działu:
http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=16" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Piernik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: śr paź 22, 2008 09:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: |TRABANT 1.1 Polo| drugie życie jako GTI ;-)

Post autor: Piernik » czw kwie 26, 2012 13:10

Super pomysł na autko.
Mógłbyś napisać czy bardzo problematyczne było wrzucenie tego silnika w kastę trabiego?



Awatar użytkownika
tata_jerzyka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 19:49
Lokalizacja: Ciechanów/Mazowsze

Re: |TRABANT 1.1 Polo| drugie życie jako GTI ;-)

Post autor: tata_jerzyka » czw kwie 26, 2012 16:17

Wiesz, "dużo roboty" to pojęcie względne bo znam typów dla których umycie i odkurzenie auta to dużo roboty :hmm: Na Twoje pytanie odpowiem tak: od momentu wyjęcia 1,1 do wyjazdu 1.6 zeszło mi się 3 tygodnie...
Trzeba dorobić jedno boczne mocowanie skrzyni biegów. Drugie mocowanie silnika, nad stabilizatorem wyciąć i przenieść bliżej prawej strony. Skrzynie biegów należy zastosować ze Skody Felicji/Octavi 1.6 (nie wiem jak inne wersje silnikowe) gdyż pasują w nią trabantowe półosie. Fabrycznie Trabant 1,1 ma czeską skrzynię pochodzącą z Favorit. Identyczną skrzynię mają też Felicje 1.3 i Wartburgi 1.3! Fabryczna skrzynia z Feli 1.6 ma flanszę dzięki której spięto ją z niemieckim silnikiem AEE i ABU. Ja mam podkęcone AEE do 106KM. Potem wiadomo, kładziesz instalację elektryczną, pestka immobilizera w kluczyk Trabanta, pod deską kryjesz złącze diagnostyczne, sterowanie biegami ja zrobiłem na skodowskim wybieraku. Można spiąć cały układ wybierania biegów z Trabanta ale więcej rzeźby a ja nie lubię sobie komplikować życia. Aby to wyglądało na oryginalne (bo takie mam cały czas założenie) od razu uciąłem skodowski lewarek biegów zaraz przy wybieraku i w to miejsce wraz z mieszkiem wspawałem lewarek z Trabanta. Układ chłodzenia pozostaje Trabanta. I w zasadzie to wszystko. Najwięcej jaj jest z wypoziomowaniem silnika pod maską i dorobieniu mocowań. Jak wrzucisz silnik to dalej masz z górki :okej:


Obrazek 1.6 GTI

lynx07
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw paź 06, 2011 21:02

Re: |TRABANT 1.1 Polo| drugie życie jako GTI ;-)

Post autor: lynx07 » czw kwie 26, 2012 21:56

Bardzo podoba mi się ten projekt :) Z ciekawością będę śledził temat :)



Awatar użytkownika
blysk777
WĘDOKOWÓZ
Posty: 306
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 20:59
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Re: |TRABANT 1.1 Polo| drugie życie jako GTI ;-)

Post autor: blysk777 » pt kwie 27, 2012 09:46

Fajny projekt ,cichociemny trabi z t pod machą. :bigok: :okej: Gratki!
Jakieś modyfikacje hamulców przewidujesz bo podejrzewam że seria słaba?


d14a1

Awatar użytkownika
tata_jerzyka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 19:49
Lokalizacja: Ciechanów/Mazowsze

Re: |TRABANT 1.1 Polo| drugie życie jako GTI ;-)

Post autor: tata_jerzyka » pt kwie 27, 2012 10:33

Seria ma identyczne hamulce jak Favo/Fela 1.3 Ibiza/Cordoba, Polo 86c/6n, Golf 1/2 i wiele, wiele innych. Także dramatu nie ma, to nie P601 który miał 4x bębny :grin: Minusem jest brak serwa, trzeba mocniej deptać pedał ale skuteczność hamowania ta sama. Tak czy inaczej po audio mam właśnie w planach jakiś swap hamulców. Wczoraj na pokład wjechała sekwencja z sterownikiem i reduktorem pod turbo (STAG-300)


Obrazek 1.6 GTI

Awatar użytkownika
tata_jerzyka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 19:49
Lokalizacja: Ciechanów/Mazowsze

Re: |TRABANT 1.1 Polo| drugie życie jako GTI ;-)

Post autor: tata_jerzyka » pt kwie 27, 2012 21:35

W końcu mogę się pochwalić panelami i kurnikami na moje Diorki. Robota na prawdę profi, obite eko-skórą w kolorze trabantowej tapicerki:
ENOJY!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Piecyk do zasilania całego systemu:
Obrazek

Sub:
Obrazek
Obrazek

Rydzyjko:
Obrazek

Głośniki przednie:
Obrazek
Obrazek


Obrazek 1.6 GTI

Awatar użytkownika
S7TDI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: czw maja 21, 2009 02:52
Lokalizacja: SWD
Kontakt:

Re: |TRABANT 1.1 Polo| drugie życie jako GTI ;-)

Post autor: S7TDI » pn kwie 30, 2012 00:26

Szkoda, że gaz będzie :( A jakie mody zastosowałeś żeby z AEE wyciągnąć dodatkowe 30KM?


MK3 GT TDI >>> A2 1.4 16V >>> A3 8L S-Line TDI

Awatar użytkownika
tata_jerzyka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 19:49
Lokalizacja: Ciechanów/Mazowsze

Re: |TRABANT 1.1 Polo| drugie życie jako GTI ;-)

Post autor: tata_jerzyka » pn kwie 30, 2012 15:30

Mody robiłem w Chojnacki Motor System jako wersja GT Plus (rozszerzona). Konkretnie wyrzeźbione jest tak:
- zgrane kanały wydechowe i dolotowe w głowicy z kolektorami
- powiększenie gniazd zaworowych
- polerka kanałów wydechowych i komory spalania
- odelżone o 25% koło zamachowe
- przerobiona przepustnica (nie wiem co konkretnie)
- napawany wałek nierządu :smoke:
- wgrany program ECU od 1.8 (nie wiem jak to ma się do jazdy na lpg)
Stopień sprężania pozostał nie zmieniony. Nie wiem jak w AEE montowanych w VW ale te ze Skody mają "gratisa" od producenta w postaci kilku KM. U mnie np. Trabant wydmuchał 82KM na seryjnym 1.6 natomiast tak jak patrzę na forum Feliciaclub.pl to ludkom wychodzi bardzo podobnie. Nikt z mierzących moc auta nie miał mniej niż 80KM i mój wynik jest raczej z tych słabszych :bigok:


Obrazek 1.6 GTI

Awatar użytkownika
Maygo99
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: ndz lut 20, 2011 20:14
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: |TRABANT 1.1 Polo| drugie życie jako GTI ;-)

Post autor: Maygo99 » ndz maja 06, 2012 20:39

Obecnie autko ma 8s. do setki i rozpędza się do 190km/h.
Strasznie jara mnie ten projekt, masz może jakiś filmik jak to lata?
powodzenia w modach


Forum golf>>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=386162" onclick="window.open(this.href);return false;
Jetta Club>>> http://www.jettaclub.pl/viewtopic.php?f=5&t=2236" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
tata_jerzyka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 19:49
Lokalizacja: Ciechanów/Mazowsze

Re: |TRABANT 1.1 Polo| drugie życie jako GTI ;-)

Post autor: tata_jerzyka » pn maja 07, 2012 21:22

Jak widać na filmiku aura nie sprzyjała biciu rekordów w sprincie. Dlatego do 3 biegu brak trakcji i strata grube 2s do setki. V max. 190km/h
" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek 1.6 GTI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości