Kilka pytań odnośnie zakupu 7.5 R Variant

Forum entuzjastów Golfa R, R32

Moderatorzy: G0 Karcio, zlos, VIP

matkac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob lut 07, 2015 18:28

Kilka pytań odnośnie zakupu 7.5 R Variant

Post autor: matkac » sob kwie 21, 2018 23:30

Witam,

Przymierzam się do zmiany obecnego samochodu na coś mocniejszego. Obok Leona cupry i superba 4x4 jednym z kandydatów jest między innymi eRka w Variancie z uwagi na rodzinę. W związku z tym mam kilka pytań do Was jako obcykanych w temacie tego auta.

1. Jakie są obecnie montowane seryjnie reflektory w erkach ? Dostałem niezłą ofertę na samochód ze stocku, wypasiona wersja, natomiast w ofercie nie ma wyszczególnionego "pakietu drogowego plus", nawet zwykłego "pakietu drogowego", jest za to oddzielnie dodana opcja "Light Assist". Mam rozumieć, że to nie będą LED Top ? Czy może będą to te same światła tylko asystent będzie działał zero-jedynkowo zmieniając mijania na drogowe i odwrotnie, bez wycinania stref i pojazdów ?
2. Czy podłoga w bagażniku varianta posiada regulację ? Tzn. czy można opuścić podłogę tak jak chociażby w seacie leonie, zyskując tym samym głębszy bagażnik ?
3. Jak się sprawuję z dłuższej perspektywy lakier "pure white" pytanie oczywiście do właścicieli tego koloru. Trochę się boje akrylu z uwagi na to, że zawsze miałem metaliki. A tu akryl i w dodatku jeszcze biały. :otepienie:
4. Jak ogólnie sprawują się wasze autka ? Czy wszystkie problemy 7R zostały już wyeliminowane po liftingu oraz czy serwis volkswagena staje na wysokości zadania i nie robi problemów z naprawianiem usterek w ramach gwarancji ?
5. Jakie składki ubezpieczeniowe są w kolejnych latach, z tego co się zorientowałem w salonie w 1 roku jest to ok 3% wartości samochodu za pełen pakiet, natomiast jak to mniej więcej wygląda w kolejnych latach czy jest duży wzrost czy raczej na podobnym poziome lub też maleją. Ubezpieczenie na mój obecny samochód z uwagi na zainteresowanie lepkich rąk, wzrasta z roku na rok i jestem ciekawy czy w przypadku volkswagena jest podobnie.
6. Czy erka jest waszym zdaniem samochodem wartym tych pieniędzy, nadającym się na użytkowanie w perspektywie 5-7 lat, czy może jest to raczej samochód tylko na okres leasingu i do widzenia ? Mam mieszane uczucia z uwagi na troszkę mały ruch na tym forum, szczególnie w dziale R, wygląda to troszkę tak jakby ludzie co kupili samochodu 2-3 lata temu już się ich pozbyli ale to tylko moje subiektywne spostrzeżenie.
7. Czy ogólnie warto pchać się jeszcze w bądź co bądź powoli schodzący już model ? Niby o golfie 8 mówi się niewiele, tym bardziej wątpię by zaraz po premierze 8 wyszła R i to jeszcze w kombi, ale może coś się więcej orientujecie w tym temacie.
8. Jak z perspektywy użytkowników z rodzinami 2+1 lub 2+2 wygląda użytkowanie golfa w kombi ? Czy nie narzekacie na ilość miejsca w kabinie czy bagażniku ?
9. Czy widzicie jeszcze jakieś alternatywy dla 7.5 R w podobnych pieniądzach ? Czy może obecnie byście kupili co innego ?

Obecny Golf R Variant mi się bardzo podoba. Niby takie zwyczajne kombi ale jednak ma coś w sobie. Kojarzy mi się z modelami RS4 czy RS6 od Audi. Takie niby zwyczajne samochody, jednocześnie przyprawione delikatnymi akcentami sugerującymi ich nieprzeciętne osiągi. :grin: Jakoś Cupra do mnie tak nie przemawia swoją stylistyką, nie mówiąc już o superbie nawet w wersji sportline.
Mam ciężki orzech do zgryzienia bo z jednej strony za golfem przemawia serce, i jakaś nieodparta pokusa posiadania tej zabawki, sam nie wiem dlaczego :grin: Nigdy nie byłem miłośnikiem modelu, z drugiej strony rozsądek mówi Superb bo w cenie golfa R w skodzie zamyka się konfigurator i zostaje jeszcze na małe co nieco. Ale to kloc jest i kojarzy mi się z Mercem E lub S klasą i kapelusznikiem lub taksówkarzem. :-)

Będę wdzięczny za sugestie i odpowiedzi.



prezes434
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: czw lis 02, 2017 11:53

Re: Kilka pytań odnośnie zakupu 7.5 R Variant

Post autor: prezes434 » wt kwie 24, 2018 19:16

Miałem podobne dylematy czy wybrać R-ke mam R variant i nie żałuję, choć krótko gdyż od marca. Miałem mini coopera s 210 kucy ale przy golfie słabiutko wypadł. Lepiej trzymał się w zakrętach ale masa mniejsza i krótszy. Coś za coś wieksza wygoda w golfie bagażnik duży. Gdyby było stać wybrałbym RS6 ale to inna półka cenowa. R-ka nie jest uciążliwa na co dzień a jak chcesz depnąć to jest czym. Spalanie niższe niż w mini wiec spoko. 3 tyś obrotów na autostradzie i 170km/h robi robote.


Suzuki Hayabusa
Mini Cooper JCW
Touareg V10 TDI
Golf 7.5 R Variant

roter6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt gru 29, 2015 12:03

Re: Kilka pytań odnośnie zakupu 7.5 R Variant

Post autor: roter6 » śr maja 02, 2018 21:59

Ja mam blisko dwa lata Varianta R. Rodzina 2+2.
Na miejsce nie narzekam. Podłoga w bagażniku nie jest regulowana. Brakuje mi siatki mocującej. Są za to 4 haczyki.
Awaryjność - wymiana pompy wody na gwarancji. Na pewno bym rozszerzony pakiet dokupił.
Za te pieniądze nie kupiłbym nic innego:) 40-50k do BMW 330xi nie zdecydowałem się dołożyć. 200k do M3 bym dołożył zdecydowanie :chytry: Superba nie brałbym pod uwagę - to inna bajka. Do Seatów jestem uprzedzony i już. Z nieoczywistych alternatyw to powiem, że zadziwiająco fajnie wypada Kia Stinger 3.3 V6. Z tym, że bardzo mały bagażnik i wysoka cena.



Awatar użytkownika
KriSSo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: wt lut 08, 2005 02:00
Lokalizacja: Zachpomorskie
Kontakt:

Re: Kilka pytań odnośnie zakupu 7.5 R Variant

Post autor: KriSSo » śr maja 30, 2018 23:32

matkac pisze:
sob kwie 21, 2018 23:30
Obecny Golf R Variant mi się bardzo podoba.
MI również.
matkac pisze:
sob kwie 21, 2018 23:30
Niby takie zwyczajne kombi ale jednak ma coś w sobie.
No właśnie, a przy okazji nie jest ubrany w zbędne spojlery i kosmiczne cuda.
matkac pisze:
sob kwie 21, 2018 23:30
Mam ciężki orzech do zgryzienia bo z jednej strony za golfem przemawia serce, i [....]
I serca warto posłuchać :). Ja tak zrobiłem i od 10 dni ujeżdżam takiego variata. Jestem po prostu zakochany i wściekam się, że muszę z niego wysiąść - do domu wracam zawsze okrężną (dłuższą) drogą :grin: , żeby dłużej jechać. Po prostu miłość :serce: heh . Z tym, że dla odmiany ja byłem i jestem fanem modelu. Od 20 lat marzyłem o GTI (kolejnych generacji), później R. Dopiero teraz udało się marzenie spełnić, co prawda nie GTI, ale jest R.
Użytkuję w opcji 2+2 i sprawdza się bardzo dobrze - parę dalszych przejażdżek rodzinnie zrobiliśmy. Natomiast żona nieco narzeka, że się nisko siedzi i trudniej się wysiada niż z Tourana, którego miałem wcześniej.
Być może nie będę obiektywny, jak Ci napiszę "brać, zdecydowanie" :okej:
matkac pisze:
sob kwie 21, 2018 23:30
Mam rozumieć, że to nie będą LED Top ? Czy może będą to te same światła tylko asystent będzie działał zero-jedynkowo zmieniając mijania na drogowe i odwrotnie, bez wycinania stref i pojazdów ?
R ma LED top w serii, zatem jeśli nie ma pakietu drogowego i w związku z tym brak DLA, to light assist będzie działał jak piszesz - zero-jedynkowo, bez wycinania stref. Bez pakietu drogowego pali się tylko jednym LED na stronę (światła mijania). W pakiecie drogowym palą się po dwa LED mijania na stronę (światła mijania).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf R”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości