Nowy Golf 7 ( 7.5) R

Forum entuzjastów Golfa R, R32

Moderatorzy: G0 Karcio, zlos, VIP

henake
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: śr sty 04, 2012 20:33
Auto: Rs3

Nowy Golf 7 ( 7.5) R

Post autor: henake » wt lut 07, 2017 00:23

Dla mnie kazdy lift jest na +, to masz full ledy, virtual cockpit, 7dsg, + dopracowanie modelu przedliftowego


Rs3 650+

Awatar użytkownika
chris2611
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 23:52
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Nowy Golf 7 ( 7.5) R

Post autor: chris2611 » wt lut 07, 2017 02:00

feels3 pisze:Tak, wygląd mi się nie podoba, z reguły VAG robi fajne lifty i mnie osobiście nowsze generacje zawsze bardziej przypadają do gust, ale lift Golfa (i ostatnio Octavii) jakoś im nie wyszedł...no dobra, mnie się nie podoba przynajmniej.
Rażą najbardziej takie detale jak końcówki wydechu, które z wydechem nie mają nic wspólnego, czy też w O3 dzielone przednie światła.

Wnętrze zmienia się na plus, aczkolwiek idą również w stronę mniejszej ilości pokręteł a większego dotykowego ekranu, raz że mało to wygodne (rzadne przyciski ani dotykowy ekran nie zastąpią pokrętła głośności - mało to wygodne w czasie jazdy) , dwa takie ekran wygląda fajnie tylko jak jest nowy, później będzie cały popalcowany, jak ze zmartfonem będzie, szmateczka i czyszczenie 3 x dziennie, może i się czepiam, ale na te rzeczy zwracam uwage.
Zgadzam się z tym pokrętłem głośności. Nawet jak kiedyś wymienialem radio w Golfie 4 na stację multimedialna to zwracalem uwagę by miała pokrętło. Jest to o niebo wygodniejsze w czasie jazdy od celowania w nieistniejący przycisk.
Palcowanie ekranu-tu też racja. Mam Discovery Pro w golfie i jako detalista i estetyk często to czyszcze choć nie ma tragedii bo ekran matowy. Teraz widzę że chyba będzie błyszczący i w golfie i Octavii.
Nad tą ostatnią się zastanawiam jako że w lipcu kończy mi się leasing i golf pewnie będzie na sprzedaż a Volvo xc60 które miałem na weekend do mnie nie przemawia. Piękne auto, bezpieczne itp. Filozofia Volvo zawsze mi się podobała. Jednak ergonomia leży...
Może to kwestia przyzwyczajenia do vaga a może oni w Szwecji tego nie czują... Nie wiem.
Światła w Octavii z przodu to słaby punkt. Namawiają mnie na superba ale chyba odpuszczę. Potrzebuję większe auto ale nie autobus ;-)

Wysłane z Wielkiego Zderzacza Hadronów



GregD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt cze 02, 2017 09:16

Nowy Golf 7 ( 7.5) R

Post autor: GregD » pt cze 02, 2017 09:30

Cześć,
Czy orientujecie się którą wersję DSG ma nowa R'ka? Czy to jest jakas zmieniona DQ200 na suchych sprzęgłach, która podobno była pod 250Nm? Czy coś innego, na mokrych?



feels3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn sie 03, 2015 15:30
Lokalizacja: Warszawa

Nowy Golf 7 ( 7.5) R

Post autor: feels3 » pt cze 02, 2017 10:11

Chyba DQ 380, mokra.

Wcześniej była DQ250.

http://www.wyborkierowcow.pl/wiadomosci ... -poradnik/" onclick="window.open(this.href);return false;



GregD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt cze 02, 2017 09:16

Re: Nowy Golf 7 ( 7.5) R

Post autor: GregD » pt cze 02, 2017 10:26

feels3 pisze:Chyba DQ 380, mokra.

Wcześniej była DQ250.

http://www.wyborkierowcow.pl/wiadomosci ... -poradnik/" onclick="window.open(this.href);return false;
Dzięki. Zastanawia mnie co tam zrobili, bo nowa R-ka ma 400Nm a DQ380 teoretycznie do 380 ;) Chyba, że to jakaś bujda :)

Wiadomo jak ta skrzynia zachowuje się po dłuższej eksploatacji? (na bazie innych modeli)



megon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt maja 19, 2017 16:52

Nowy Golf 7 ( 7.5) R

Post autor: megon » sob cze 03, 2017 11:53

Teraz jest dq381



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf R”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości