Co to za MODYFIKACJA? Kto wie?

Forum entuzjastów Golfa R, R32

Moderatorzy: G0 Karcio, zlos, VIP

Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Co to za MODYFIKACJA? Kto wie?

Post autor: zlos » pn lip 01, 2013 22:13

Zacznę może ja.

Chodzi o włącznik świateł mijania. Nie wiem gdzie i jak (takie auto przyjechało z Germanii) ktoś pogrzebał w aucie tak, że od razu po włączeniu zapłonu zapalają mi się światła mijania.
Trochę mnie to wkurza i nie do końca jest praktyczne, szczególnie jak siedzę i grzebię przy aucie tak, że zapłon musi być włączony. Aku znika mi w oczach :(

Ktoś wie jak to zrobić/odkręcić w Gofrze Mk5?

Z góry dzięki za pomoc :)


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Co to za MODYFIKACJA? Kto wie?

Post autor: Rafit » pn lip 01, 2013 22:48

zlos, prosta sprawa. Trzeba podpiąć kabelek odpalić VCDS i odznaczyć opcje świateł dziennych w mijania :-)
W MK5 takie bajery ustawia się za pomocą kompa ;)
Aktywacja świateł dziennych

adres 09-Centr. Zesp. Elektr., 07-kodowanie, klikamy na kodowanie długie gdzie
korzystamy z plików L-Code, następnie w bajcie 0 zaznaczami bit 3 i 4 czyli światła do
jazdy dziennej, proponuję łącznie dla Skandynawii i Ameryki Płn. ponieważ wówczas
w przypadku nagłego hamowania hamulcem ręcznym nie zgasną światła dzienne, oczywiście
przy tej opcji tył auta jest ciemny - jak to przy dziennych powinno być, po wybraniu
funkcji wychodzimu ESC i klikamy "wykonaj"

zaznaczam że w tej opcji światła zapalają się automatycznie bez przekręcania włącznikiem
mi to pasuje bynajmniej nie zapominam, jeśli ktoś chce mieć palący się tył to zaznacza tylko
dla Skandynawii

Podobne kroki robimy np. przy aktywacji bądź dezaktywacji funkcji oświetlenia tj. coming-home
czy Leaving-home z assistance driving light zaznaczamy bądź odznaczamy tzw. "ptaszka" przy wybranej pozycji

Obrazek
Odnośnie bajerów w MK5 polecam lekturę: http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=52&t=2989" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Co to za MODYFIKACJA? Kto wie?

Post autor: zlos » wt lip 02, 2013 13:19

Sprawdzę wieczorkiem co tam panie w vcds-ie słychać :) Dzięki!


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf R”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości