eRki na youtube - nasze i nie tylko video cz. 2

Forum entuzjastów Golfa R, R32

Moderatorzy: G0 Karcio, zlos, VIP

Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

eRki na youtube - nasze i nie tylko video cz. 2

Post autor: daniel1d » sob maja 04, 2013 10:26

to skoro robi lepszy czas na sport automat to dlaczego na tym nie jeździł ?


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

eRki na youtube - nasze i nie tylko video cz. 2

Post autor: Rapix » sob maja 04, 2013 12:53

z innego forum wypowiedz właściciela rs3

"Dzisiaj były zawody na 1/4 w Makowicach.

Niestety zająłem najgorsze 4 miejsce, przegrywając z golfem R VI (Compsport 430 km ) finał o 00.07 s - szkoda, niewiele zabrakło :(

Życiówki, po którą jechałem też nie udało się zrobić.

W eliminacjach na 3 przejazdy zrobiłem 3 missshifty i najlepszy czas to 12.2 ET.

W finale o dziwo zabrakło trakcji, bo mielone było przez calutką jedynkę.

Dziwne jest to o tyle, że na Bemowie miałem świetną trakcje, a tutaj był naprawde fajny beton.

P.S. dla hejterów, którzy odrazu napiszą, że mam automat i tylko wciskam gaz i jade :
Sprawdzone mam to, że na S i procedurze startu robie o 0.2-0.3s gorsze czasy, niż jak *#cenzura#* na manualnym trybie i zmieniam biegi drążkiem, lub manetkami.

Czasami (albo jak dzisiaj 3 razy pod rząd :D ) nie uda się dobrze wstrzelić i auto wpada w odcięcię. Drogocenne tysięczne uciekają i czasy są gorsze.

W finałach dzisiaj postanowiłem nie ryzykować i pojechałem na automacie - czasy powtarzalne 12.3 ET, z czasami RT 00.09 i 00.19s, więc refleks do startów był dzisiaj ok :)"


"Nie weszła dwójeczka i auto napierdalało chwile na odcince jedynki - ja to nazywam missshift :D

Co do startów - będe musiał podpiąć RL i popatrzeć co sie dzieje w czasach.

Na bemowie ruszałem z LC i było naprawde grubo, ale dzisiaj coś tej trakcji nie było no i czasy gorsze.

Na manualnym przerzucaniu u mnie jest ewidentnie szybciej, mówią to czasy jak i same odczucia z przyspiesznia."



Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

eRki na youtube - nasze i nie tylko video cz. 2

Post autor: daniel1d » sob maja 04, 2013 13:12

Rapix pisze:"Nie weszła dwójeczka i auto napierdalało chwile na odcince jedynki - ja to nazywam missshift :D
dobre :D


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

eRki na youtube - nasze i nie tylko video cz. 2

Post autor: Rapix » sob maja 04, 2013 13:34

No ja przekopiowałem tylko jego słowa aczkolwiek zastawia mnie jak może nie wejść w automacie 2 bieg nawet w trybie manualnym ? może chodzi że nie przełączył biegu nie trafił w manetkę ? :bajer:



Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

eRki na youtube - nasze i nie tylko video cz. 2

Post autor: daniel1d » sob maja 04, 2013 13:38

chyba jemu chodzi o to że wchodził na odcinkę, chodź w większości automatów nawet w trybie manualnym to przed odcinką to bieg powinien się sam zmienić.


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

eRki na youtube - nasze i nie tylko video cz. 2

Post autor: Rapix » sob maja 04, 2013 13:44

w dsg chyba tak nima można wejść na odcinkę ale niech wypowiedzą się ludzie którzy użytkują to



Awatar użytkownika
korzen88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: pn sie 10, 2009 11:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: eRki na youtube - nasze i nie tylko video cz. 2

Post autor: korzen88 » sob maja 04, 2013 19:36

No to może ja dorzuce swoje trzy grosze bo trochę jeździłem seryjną RS3
Jeśli chodzi o tryb automatyczny, to czasy były bardzo powtarzalne i lepsze niż w trybie manualnym (może za bardzo nie ogarniałem manetek)
W trybie automatycznym jak nie rozgrzałem dobrze skrzyni to zmieniała biegi szybciej i czasy były fatalne, ale też kilka razy zdarzyło się tak że automat przespał i odbiło na odcince pewnie też z powodu źle rozgrzanej skrzyni.
W trybie manulanym można napierdzelać do odcinki ale czasy kreciłem o ok. 0.2s gorsze od automatu.
Najlepszy czas jaki wykręciłem to 4.4 do 100 i 12.8 1/4, dwie osoby na pokładzie i dość ciepło, co do trakcji to super, bajka :pub:


Golf mk2>Mk4>GTI5>GTI7

Awatar użytkownika
Rybak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: czw lis 18, 2010 19:54
Lokalizacja: Szczecin

eRki na youtube - nasze i nie tylko video cz. 2

Post autor: Rybak » sob maja 04, 2013 22:05

Rapix pisze:w dsg chyba tak nima można wejść na odcinkę ale niech wypowiedzą się ludzie którzy użytkują to
W niemodzonych dsg nie ma opcji żeby wpadała na odcinkę odcinkę,w modzonych już niestety taka opcja jest,szczególnie jak soft skrzyni jest nie do końca dopracowany.Ja mam softa "wylizanego",który był poprawiany (Pat "spuszczał" się nad nim z pół dnia) i mimo to zdarza się,że wpadnie na odcinkę.Bardzo rzadko to się zdarza,ale podłoże u mnie jest takie,że sprzęgła już nie "kleją" jak trzeba,bo "panowie" z aso jak wymieniali mi oliwe w dsg,zaszkocili i wlali około litra za mało i chyba przyjarały się z deka sprzęgła.Pedalstwo straszne...Co do tego RS3,rozmawiałem z właścicielem (notabene spoko gość) i mi mówił o problemie z odcinką to się szybko obciąłem czemu zmienia biegi manualnie,bo jak miałem za mało oliwy w dsg i srzynia wpadała na odcinkę to trzeba było biegi zmieniać manualnie,aby czasy były przyzwoite...Chłopaczyna przyjechał na zawody z Gdańska,aby złamać 12-stkę,bo na Bemowie zrobił 12.03 et,ale nie wziął pod uwagę dość silnego wiatru,który w Makowicach dawał prosto w machę na starcie.Najlepszy czas et zrobił 12.22 na manetkach w eliminacjach,a w walce o trzeci plac,wygrałem z nim pomimo gorszego czasu reakcji RS-0.19,Golf 0.37.On ma 25 kunia mniej,ale momentu 50 więcej i chyba wyjęte jakieś "graty" z auta,ja w pełnym streecie,na zimówkach,bo dzień wcześniej dopiero sobie przypomniałem o zawodach #-o



Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

eRki na youtube - nasze i nie tylko video cz. 2

Post autor: zlos » sob maja 04, 2013 22:18

Odnośnie kolegi z RS3.
Jeśli ręczna zmiana biegów jest szybsza od przeprogramowanej skrzyni DSG, to należy ponownie przeprogramować skrzynię DSG. Po prostu ustawienia zmiany biegów nie wykorzystują parametrów silnika w 100%. Tyle w temacie.


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
korzen88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: pn sie 10, 2009 11:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: eRki na youtube - nasze i nie tylko video cz. 2

Post autor: korzen88 » sob maja 04, 2013 22:31

Jarek RS3 w serii dsg wpada na odcinke w trybie manualnym bez problemu:)
DSG7 w serii w automacie jest w 99% przypadków szybsza od manulalnego trybu a kolega po samym sofcie silnika chyba nie miał softu skrzyni? Czy miał Jaro?


Golf mk2>Mk4>GTI5>GTI7

Awatar użytkownika
Rybak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: czw lis 18, 2010 19:54
Lokalizacja: Szczecin

eRki na youtube - nasze i nie tylko video cz. 2

Post autor: Rybak » sob maja 04, 2013 22:34

zlos pisze:Jeśli ręczna zmiana biegów jest szybsza od przeprogramowanej skrzyni DSG, to należy ponownie przeprogramować skrzynię DSG. Po prostu ustawienia zmiany biegów nie wykorzystują parametrów silnika w 100%. Tyle w temacie.
Dokładnie,prosto i na temat,w końcu jesteś,już nie długo :pub: ...



Awatar użytkownika
Rybak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: czw lis 18, 2010 19:54
Lokalizacja: Szczecin

eRki na youtube - nasze i nie tylko video cz. 2

Post autor: Rybak » sob maja 04, 2013 22:43

korzen88 pisze:Jarek RS3 w serii dsg wpada na odcinke w trybie manualnym bez problemu:)
To mnie dziwi :-k
korzen88 pisze:DSG7 w serii w automacie jest w 99% przypadków szybsza od manulalnego trybu a kolega po samym sofcie silnika chyba nie miał softu skrzyni? Czy miał Jaro?
Skrzynia ma nazwę DQ500.Olo,gościu robił furę u Rogala,więc nie sądzę,że Go wypuścił bez softu skrzyni...



Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

eRki na youtube - nasze i nie tylko video cz. 2

Post autor: zlos » ndz maja 05, 2013 08:28

Inna sprawa - nie wiem, czy tunerzy ogarnęli już DSG7. Z DSG6 trochę trwało zanim przebili się przez protokoły sterownika... Trzeba by Rogala lub Compsportów zapytać.


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
korzen88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: pn sie 10, 2009 11:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: eRki na youtube - nasze i nie tylko video cz. 2

Post autor: korzen88 » ndz maja 05, 2013 09:11

Rybak pisze:
korzen88 pisze:Jarek RS3 w serii dsg wpada na odcinke w trybie manualnym bez problemu:)
To mnie dziwi :-k
I to jest właśnie najlepsze :satan:
" onclick="window.open(this.href);return false; - Jaro, zobacz jak dobrze gra na odcince, super dzwięk :bigok:
oglądaj od 2 minuty.


Golf mk2>Mk4>GTI5>GTI7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf R”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości