Golf mk7 R

Forum entuzjastów Golfa R, R32

Moderatorzy: G0 Karcio, zlos, VIP

zwirek75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt gru 30, 2014 18:23

Golf mk7 R

Post autor: zwirek75 » wt maja 19, 2015 16:53

To, że lżejsze to zwykle jest lepiej - pewnie zawieszenie będzie lepiej wybierać.
Tylko jeżeli środek koła wypada nieco w innym miejscu niż fabryka, to takim autem się jeździ nieco inaczej.
To tak jakby zmniejszyć lub zwiększyć rozstaw kół. Kiedyś może nie byłoby problemu, ale teraz się zastanawiam jak zareaguje na to elektronika (esp/xds/dcc itp).
Dlatego pytam o doświadczenia :)



mario q.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: czw wrz 18, 2014 22:07
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Golf mk7 R

Post autor: mario q. » wt maja 19, 2015 18:21

Mam dystanse do zimówek 15mm i 10 do letnich na tyle i nie zauważyłem nic dziwnego.


Można powiedzieć R400 na giftach! :)

Awatar użytkownika
Pawel-7r
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: pn wrz 15, 2014 06:38
Kontakt:

Golf mk7 R

Post autor: Pawel-7r » wt maja 19, 2015 22:30

Wyglada lepiej, ale nieobawiająca sie ze odpadną przy tych mocach ...? Jak koleiny?


https://www.facebook.com/Golfr500/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
vahu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn cze 22, 2015 18:46

Re: Golf mk7 R

Post autor: vahu » wt sie 18, 2015 19:08

gluszcz pisze:Popielniczka,
Obrazek

Ten .:Ryj tez jest dobry ...

Obrazek
Panowie, kto produkuje takie dokładki i gdzie to można zakupić? Będę wdzięczny za info.


Jeżeli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego zanim odejdziesz to kupiłeś sobie zły samochód.

mario q.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: czw wrz 18, 2014 22:07
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Golf mk7 R

Post autor: mario q. » wt sie 18, 2015 20:30

RevoZport


Można powiedzieć R400 na giftach! :)

vwgolf6dsg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr gru 14, 2016 18:33

Golf mk7 R

Post autor: vwgolf6dsg » czw gru 15, 2016 18:34

Witam serdecznie chciałem sie doradzić doświadczonych użytkowników forum co zrobic w mojej sytuacji . Wiec zostałem od okola miesiąca czasu użytkownikiem Golfa 6 z silnikiem 1.6 tdi . Ze szkraynia automatyczna Dsg 7 stopniowa ze suchym sprzęgłem . Oczywiście przed
Zakupiłem został golf sprawdzony na stacji diagnostycznej jak i w warsztacie aby sprawdzic czy skrzynia Dsg nie ma jakis dolegliwość . Tak było do jakiego momentu . Auto oddałem do mechanika aby wymienić płyny eksploatacyjne plus rozrząd i jeden wtrysk który był padnięty po czym odebrałem autko i po jakos paru dniach Jeżdżenia skrzynia mnie zaskoczyła , od samego początku gdy poszczę gaz i pozwolę skrzyni schodzić z biegów jest to delikatnie odczuwalne ale
Zaskoczył mnie jeden fakt bo jak
Juz zejdzie do 2 biegu to od czasu do czasu po naciśnięciu gazu gwałtowniej badz nie jest szarpnięcie przy wrzucanym 3 biegu . Bardzo mnie martwi ten objaw bo jak dzwoniłem do serwisu to olej był wymieniany w skrzyni około rok temu a samochód ma
Potwierdzony przebieg 113tys prosze o rady i z gory dziekuje .



Skyler
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lip 26, 2018 08:59
Auto: Volkswagen Golf

Re: Golf mk7 R

Post autor: Skyler » śr wrz 19, 2018 12:10

Siema,
Takie pytanie odnośnie trybów jazdy w 7R. Tryb Race (pod względem silnika) różni się od trybu Normal tylko tym, że w trybie Race mamy dźwięk z głośników i skrzynia zmienia się w tryb S? Czy tryb Normal ze skrzynią przełączoną na biegi sportowe to to samo co tryb Race tylko bez sztucznego dźwięku? Mówimy tu oczywiście tylko o silniku, nie o zawieszeniu, kierownicy itp.



myszu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pn cze 23, 2014 17:20

Re: Golf mk7 R

Post autor: myszu » śr wrz 19, 2018 14:35

W trybie Race dynamiczniej pracuje przepustnica, szybciej upuszcza się cisnienie z układu doładowania, przez co czuć jakby samochód gwałtowniej reagował na pedał gazu. Do tego skrzynia zmienia się w tryb S, a soundactor głosniej buczy i otwierają się klapy w wydechu hatchbacka. Tryb normal ma pośrednią pracę upuszczenia doładowania, przepustnicy i zamknięte klapy wydechu. Tryb comfort daje łagodą pracę przepustnicy i powolne zejście z cisnienia doładowania.
W trybie normal jesli przełączysz skrzynie w tryb S, dzieje się dokładnie samo co w race, ale soundactor zostaje na poziomie normal.
vwgolf6dsg pisze:
czw gru 15, 2016 18:34
Golfa 6 z silnikiem 1.6 tdi .
Kolego pytaj na ogólnym forum, tu jest dział R, a R z takim silnikiem nie wystepowało



Skyler
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lip 26, 2018 08:59
Auto: Volkswagen Golf

Re: Golf mk7 R

Post autor: Skyler » pt wrz 21, 2018 07:36

myszu pisze:
śr wrz 19, 2018 14:35
W trybie Race dynamiczniej pracuje przepustnica, szybciej upuszcza się ciśnienie z układu doładowania, przez co czuć jakby samochód gwałtowniej reagował na pedał gazu. Do tego skrzynia zmienia się w tryb S, a soundactor głosniej buczy i otwierają się klapy w wydechu hatchbacka.
Z tego co tu napisałeś rozumiem, że za dynamiczną pracę przepustnicy (gwałtowniejsze reagowanie na gaz) i za otwarcie klap w wydechu odpowiada tryb
Race, a nie skrzynia w trybie S.
myszu pisze:
śr wrz 19, 2018 14:35
W trybie normal jesli przełączysz skrzynie w tryb S, dzieje się dokładnie samo co w race, ale soundactor zostaje na poziomie normal.
Natomiast z tego można zrozumieć, że za dynamiczną pracę przepustnicy i za otwarcie klap w wydechu odpowiada tylko tryb S, a tryb Race daje tylko dodatkowe dźwięki.

Rozumiem, że chodzi o to, że tryb S wrzucony w trybie Normal dynamizuje przepustnicę i otwiera klapy, a w trybie Race przepustnica pracuje dynamicznej i klapy są otwarte mimo tego, że wrzucilibyśmy skrzynie na tryb D?

Podsumowując:
Tryb Normal +D = normalnie reagująca przepustnica, zamknięte klapy wydechu i działanie silnika na niższych obrotach
Tryb Normal +S = szybko reagująca przepustnica, otwarte klapy wydechu i działanie silnika na wysokich obrotach
Tryb Race +D = szybko reagująca przepustnica, otwarte klapy wydechu, dodatkowe odgłosy i działanie silnika na niższych obrotach
Tryb Race +S = szybko reagująca przepustnica, otwarte klapy wydechu, dodatkowe odgłosy i działanie silnika na wysokich obrotach



Skyler
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lip 26, 2018 08:59
Auto: Volkswagen Golf

Re: Golf mk7 R

Post autor: Skyler » pn wrz 24, 2018 17:36

UP



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf R”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości