Sposób na R-ke...

Forum entuzjastów Golfa R, R32

Moderatorzy: G0 Karcio, zlos, VIP

Awatar użytkownika
karpi78
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: czw paź 11, 2007 12:06
Lokalizacja: CCH
Kontakt:

Sposób na R-ke...

Post autor: karpi78 » pn paź 15, 2012 20:45

Obrazek
:jezor:



piter19722
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: czw mar 17, 2011 22:22
Lokalizacja: Raciborz

Re: Sposób na R-ke...

Post autor: piter19722 » pn paź 15, 2012 21:05

Karpi masz racje dalej nie trzeba komentowac obrazek wszystko mowi hihihi :)



Awatar użytkownika
mitusm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: sob mar 06, 2010 10:50
Lokalizacja: Myślenice/Limanowa

Re: Sposób na R-ke...

Post autor: mitusm » pn paź 15, 2012 22:53

antoś pisze:No ale fakt ze buda IV nie jest jakos specjalnie wyrafinowana, jednak nalezy pamietac ze BMW to auto o klase wyzsze. A jezdziles tez Cupra?
Jeździłem cuprą i mk4 2.8, e36 produkowane od 1991r o ile się nie mylę.
Wiary na bmw wcale nie zmieniłem i dalej uważam vw za świetne samochody, ale wyjście z nawrotu na 2-gim biegu z kontrą i wyprzedzającym mnie tyłem dużo bardziej mi podeszło niż walka z kierownicą i szalejącymi przednimi kołami w cuprze.



Awatar użytkownika
Rybak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: czw lis 18, 2010 19:54
Lokalizacja: Szczecin

Sposób na R-ke...

Post autor: Rybak » wt paź 16, 2012 01:13

karpi78 pisze:Obrazek
:jezor:
Karpi,Ty jesteś po prostu As :rotfl:



Awatar użytkownika
sebastianss1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 17, 2012 16:59

Sposób na R-ke...

Post autor: sebastianss1 » wt cze 25, 2013 13:54

czytam te posty nie moge mitusm jezdzileś cupra jaką . 1.9 tdi aral co pisze cupra , cupra 2.8 vr6 , czy prawdziwa cupra R .Tych aut tak samo jak golfa r nie ma na lewo i prawo a na allegro to sa ale jakies skleijki tego auta lub angliki przekładane ze zderzakami od cupry . Mam cupre r ma 270 daje rade ale marzy mi sie golf r oczywiście musi być zmodzony bo seria to nie chciałbym jezdzić .Uważam że R maja coś w sobie ale jak już pisałem musza być porobione.Stosunek masy cupra r ma 1230kg a golf r 1500kg . Bmw e36 to wogole już porażka czym ty bokiem chcesz jezdzić 2.5 , 2.8 to wogole nie chce sie krecić bokiem sa slabe a buta to nie ma max 200 km jak to było nowe .Chyba że wsadziśz turbo i pomodzisz to dobrze .Jedynie co M3 sie fajnie lata ale to inaczej kosztuje .


sebek

Damus899
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: sob kwie 20, 2013 13:39
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Sposób na R-ke...

Post autor: Damus899 » śr cze 26, 2013 18:22

sebastianss1 pisze:czytam te posty nie moge mitusm jezdzileś cupra jaką . 1.9 tdi aral co pisze cupra , cupra 2.8 vr6 , czy prawdziwa cupra R .Tych aut tak samo jak golfa r nie ma na lewo i prawo a na allegro to sa ale jakies skleijki tego auta lub angliki przekładane ze zderzakami od cupry . Mam cupre r ma 270 daje rade ale marzy mi sie golf r oczywiście musi być zmodzony bo seria to nie chciałbym jezdzić .Uważam że R maja coś w sobie ale jak już pisałem musza być porobione.Stosunek masy cupra r ma 1230kg a golf r 1500kg . Bmw e36 to wogole już porażka czym ty bokiem chcesz jezdzić 2.5 , 2.8 to wogole nie chce sie krecić bokiem sa slabe a buta to nie ma max 200 km jak to było nowe .Chyba że wsadziśz turbo i pomodzisz to dobrze .Jedynie co M3 sie fajnie lata ale to inaczej kosztuje .
Przeczytalem caly temat i doszedlem do podobnych wnioskow co do jazdy owa cupra r , a co do e36 to stare struchle tak jak sebastian powiedzial e 36 2.5 wiecej pali paliwa niz zapierd***. A drugi wniosek taki ze jak chcesz polatac bokiem to po co gadanie o cuprze r? i porownywanie cupry r do e 36? za 20 tys nie do kupienia moim zdaniem dobra cupra r.



Awatar użytkownika
sebastianss1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 17, 2012 16:59

Sposób na R-ke...

Post autor: sebastianss1 » śr cze 26, 2013 21:25

Damus899 wiesz ale może kolega mitusm chce wyprzedzać bokiem cupre r hehe pewnie jakiegoś 1.6 w laminacie albo psełdo body kit cupra r , tak samo jak golfa 1.4 w body r32 . Co do ceny niech lepiej wejdzie na mobile de i popatrzy po ile takie auta stoja a nie bierzę ceny z du... y . Na allegro sa ale jakieś przekładańce i ulepy z 3 aut jeden lub 180 po programie i body udajaca R albo po dzwonach tygodnia. Ja też kupie golfa R za 20 tyś ale jakiego ...........

Co do sposobu na R-ke jest jeszcze pare aut np Astra opc , reno megan RS3 czy ford fokus RS , nissan 350 z .Tym ostatnim to można już bokiem sobie polatać .:)


sebek

Awatar użytkownika
mitusm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: sob mar 06, 2010 10:50
Lokalizacja: Myślenice/Limanowa

Sposób na R-ke...

Post autor: mitusm » śr sty 15, 2014 07:20

...dawno tu nie zaglądałem, a widzę że panowie zagotowali trochę.
Pisząc że nie rozpoznaję pod maską TDI od 1.8T :rotfl:, tylko tyle mogę odpowiedzieć.
A wracając do tematu, co powiecie na to:

http://www.autocentrum.pl/prezentacje/s ... la-bestia/" onclick="window.open(this.href);return false;



mateusz92
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw maja 12, 2011 19:38

Re: Sposób na R-ke...

Post autor: mateusz92 » śr lut 19, 2014 19:42

Zawsze dziwiły mnie te przypychanki między właścicielami danych marek , bo do niczego to nie prowadzi.Moim zdaniem prawdziwy pasjonat samochodów doceni zalety modeli i BMW i VW.Opinie ,że BMW e36 z silnikiem 2.8 nie jedzie nie jest prawdą ,znajomy ma takie auto w serii i całkiem fajnie to jeździ ,ogólnie auto fajne tylko strasznie zwieśniaczone przez młodzików w moim wieku.Jednak ja kocham VW i wiem ,że tam pracują ludzie z głową i pasją.Miałem golfa III VR6 totalna seria ,to było poprostu cudowne auto ,brzmiało wspamiale.To nie była wyścigówka tylko auto ,któremu nie brakowało mocy.Z 2.8 174 konie to nic specjalnego.Podobnie z R32 z 3.2 silnika 250 koni szału nie robi nie jest to najszybsze auto ,które powinno się katować, ale za to na drodze zdziwi nie jednego.Piszę to tylko po to ,że VR6 i R32 się kocha albo nienawidzi.Ja kocham te modele za dźwięk,dynamikę i skormny wygląd i nie muszę nikomu nic udawadniać wyścigami auto jest dla mnie i ma mnie cieszyć a nie ludzi do okoła.Powinniśmy więcej szacunku nabrać do tych samochodów bo są to perełki.Nie piszę to po to ,żebyście bardziej szanowali swoje R32 bo to moje marzenie i w przyszłości będę chciał kupić takie auto od któregoś z Was w dobrym stanie ,chociaż może i trochę też dlatego. :pub:



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Sposób na R-ke...

Post autor: lolo_golf » śr lut 19, 2014 20:46

mateusz92 pisze:Zawsze dziwiły mnie te przypychanki między właścicielami danych marek , bo do niczego to nie prowadzi.Moim zdaniem prawdziwy pasjonat samochodów doceni zalety modeli i BMW i VW.Opinie ,że BMW e36 z silnikiem 2.8 nie jedzie nie jest prawdą ,znajomy ma takie auto w serii i całkiem fajnie to jeździ ,ogólnie auto fajne tylko strasznie zwieśniaczone przez młodzików w moim wieku.Jednak ja kocham VW i wiem ,że tam pracują ludzie z głową i pasją.Miałem golfa III VR6 totalna seria ,to było poprostu cudowne auto ,brzmiało wspamiale.To nie była wyścigówka tylko auto ,któremu nie brakowało mocy.Z 2.8 174 konie to nic specjalnego.Podobnie z R32 z 3.2 silnika 250 koni szału nie robi nie jest to najszybsze auto ,które powinno się katować, ale za to na drodze zdziwi nie jednego.Piszę to tylko po to ,że VR6 i R32 się kocha albo nienawidzi.Ja kocham te modele za dźwięk,dynamikę i skormny wygląd i nie muszę nikomu nic udawadniać wyścigami auto jest dla mnie i ma mnie cieszyć a nie ludzi do okoła.Powinniśmy więcej szacunku nabrać do tych samochodów bo są to perełki.Nie piszę to po to ,żebyście bardziej szanowali swoje R32 bo to moje marzenie i w przyszłości będę chciał kupić takie auto od któregoś z Was w dobrym stanie ,chociaż może i trochę też dlatego. :pub:
W tym co piszesz jest sens :pub:



Awatar użytkownika
bruzdi29
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 21:58
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Skoda Superb 2010 combi PLATINUM
Silnik: CFGB

Re: Sposób na R-ke...

Post autor: bruzdi29 » pn lut 24, 2014 11:00

mitusm pisze:A wracając do tematu, co powiecie na to:

http://www.autocentrum.pl/prezentacje/s ... la-bestia/" onclick="window.open(this.href);return false;
Miałem okazję jeździć taką tylko 1.6, szału wiadomo nie było ale jeśli chodzi o wnętrze to spoko, wykończenia i zastosowane materiały godne bawarii
Jest tylko jedno ale ... straszne maleństwo, a wewnątrz to już zupełnie - może jestem w błędzie ale przypominało mi clio II jeśli chodzi o przestrzeń w nogach dla tylnych pasażerów itp :goof:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=400126" onclick="window.open(this.href);return false; TEMAT AKTUALIZOWANY ! 09.08.2013 !
1.9 TDI AHF 110 KM ---> 140 KM :) na eibach-ach

Kupię :
Tunel środkowy przedni
Sprzedam części do mkIV :
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=119&t=544829" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Mr Coffee
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 17:31
Kontakt:

Sposób na R-ke...

Post autor: Mr Coffee » wt mar 25, 2014 12:27

Żeby nie zakładać nowego tematu. Miał ktoś do czynienia z Volvo S60 R (01-06)? Myślę, że fajna i tańsza alternatywa do jazdy na co dzień dla Golfa R.
5 cyl, 300KM i 4x4 (chyba nawet też haldex). Masa nie aż taka tragiczna jak na tą klasę auta przystało bo około 1630kg. Ciekawe jak z eksploatacją czy rzeczywiście jest aż tak droga jak się słyszy?
Dźwięk też niczego sobie :bigok:



Awatar użytkownika
mitusm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: sob mar 06, 2010 10:50
Lokalizacja: Myślenice/Limanowa

Sposób na R-ke...

Post autor: mitusm » pt cze 06, 2014 07:14

O silniku w volvo więcej się pewnie dowiesz na forum focusa ST/RS bo u nich ten sam siedzi.
Co do całego auta to wszystko zależy od konkretnej sztuki, auto trwałe o ile dbane, ale potrafi zaskoczyć ceną cześci.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf R”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości