Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

logiac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr gru 06, 2017 19:35

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: logiac » czw kwie 19, 2018 10:50

sebekgolf pisze:
czw kwie 19, 2018 10:30
logiac pisze:
śr kwie 18, 2018 22:30
Hej, dzisiaj założyłem nowe przewody zapłonowe Bremi 206F200, ale w zauważyłem, że jeden przewód ma uszkodzoną gumową osłonę.
Wygląda to tak:
Obrazek
Odpaliłem auto nic nie iskrzy, ale podejrzewam, że jak będzie wilgotno mogą być na tym kablu przebicia. W takim wypadku najlepiej będzie kupić taki kabel nowy, tylko nie wiem jakie on ma oznaczenie w tym komplecie. Jest to kabel na 3 świecy licząc od lewej. Czy będzie to kabel o oznaczeniu: 210E47?
Obrazek
Wymień ten przewód. Jest spore ryzyko że z czasem zacznie przebijać. Właśnie tak jak piszesz, kiedy będzie wilgotno.

Poprawiła się praca silnik teraz po wymianie kabli ? Masz dalej missfire w błędach sterownika ?
Kable zmieniałem wczoraj późnym wieczorem i za dużo nie mogę powiedzieć, ale miałem odpalone auto przez jakieś 15 minut na gazie i nie było żadnych oznak szarpania i kable też nie iskrzyły. Powiedź mi czy ten kabel mogę kupić pasujący do auta, ale z innej firmy, bo dostępność pojedynczych kabli bremi jest zerowa. Znalazłem dwa kable bremi z tego zestawu, które są dostępne, ale nie wiem czy to są kabel, które ja szukam czyli na 3 świecę. Wydaje mi się, że kabel którego potrzebuję to: BREMI 210E47, ale nie jestem pewny.



mich77bor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 15:50
Lokalizacja: DW

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mich77bor » czw kwie 19, 2018 11:19

kewinpol pisze:
śr kwie 18, 2018 23:04

Pomoże ktoś w odnalezieniu odpowiedniej zaślepki z tego foto, bo średnio mogę się połapać:

4D0803583G


Sprzedam nową półkę nad radio

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » czw kwie 19, 2018 12:43

logiac pisze:
czw kwie 19, 2018 10:50
sebekgolf pisze:
czw kwie 19, 2018 10:30
logiac pisze:
śr kwie 18, 2018 22:30
Hej, dzisiaj założyłem nowe przewody zapłonowe Bremi 206F200, ale w zauważyłem, że jeden przewód ma uszkodzoną gumową osłonę.
Wygląda to tak:
Obrazek
Odpaliłem auto nic nie iskrzy, ale podejrzewam, że jak będzie wilgotno mogą być na tym kablu przebicia. W takim wypadku najlepiej będzie kupić taki kabel nowy, tylko nie wiem jakie on ma oznaczenie w tym komplecie. Jest to kabel na 3 świecy licząc od lewej. Czy będzie to kabel o oznaczeniu: 210E47?
Obrazek
Wymień ten przewód. Jest spore ryzyko że z czasem zacznie przebijać. Właśnie tak jak piszesz, kiedy będzie wilgotno.

Poprawiła się praca silnik teraz po wymianie kabli ? Masz dalej missfire w błędach sterownika ?
Kable zmieniałem wczoraj późnym wieczorem i za dużo nie mogę powiedzieć, ale miałem odpalone auto przez jakieś 15 minut na gazie i nie było żadnych oznak szarpania i kable też nie iskrzyły. Powiedź mi czy ten kabel mogę kupić pasujący do auta, ale z innej firmy, bo dostępność pojedynczych kabli bremi jest zerowa. Znalazłem dwa kable bremi z tego zestawu, które są dostępne, ale nie wiem czy to są kabel, które ja szukam czyli na 3 świecę. Wydaje mi się, że kabel którego potrzebuję to: BREMI 210E47, ale nie jestem pewny.
Jeśli kabel był uszkodzony w pudełku, to wymień po prostu cały zestaw. Jeśli tobie się przerwało, to też możesz zaryzykować wymianę, najwyżej nie uznają i zostaniesz dalej z tym co masz. Co do podmiany na inny kabel, osobiście preferuję komplet jednego dostawcy/producenta, choć teoretycznie od różnych nie powinno być różnicy ( ale jak piszę, teoretycznie). Jeśli możesz kupić pojedynczo na inne świece, to po prostu sprawdź, czy długościowo wystarczy ci np. kabla z 4 świecy aby dosięgnąć od cewki do świecy. Jeśli tak to po prostu taki dokup i załóż. Jeśli nie, to możesz kupić dłuższy np. z 2 świecy, tylko będziesz musiał go jakoś sensownie przypiąć trytytkami np. do innych kabli zapłonowych tak, aby nie zrobić pętli i też działać będzie. Jeśli masz możliwość, to najlepiej nie doczepiać kabli zapłonowych do metalowych elementów silnika. Minimalizujesz wtedy ryzyko powstania przebicia w przypadku jak się kabel trochę zużyje po czasie i dodatkowo może się nieco wytrzeć od drgań i ocierania np. o jakąś blachę na silniku. Wtedy grubość izolacji w tym miejscu jest mniejsza i wzrasta ryzyko przebicia.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

logiac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr gru 06, 2017 19:35

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: logiac » czw kwie 19, 2018 12:54

Właśnie sam nie wiem, czy taki kabel już przyszedł czy ja go uszkodziłem.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » czw kwie 19, 2018 13:01

Próbuj reklamować. A nóż się uda.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

logiac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr gru 06, 2017 19:35

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: logiac » czw kwie 19, 2018 14:01

Dzisiaj w drodze do pracy znowu szarpało na luzie i dodatkowo jak dodawałem gazu to auto przerywało, co objawiało się tym że dodalem gazu i nic się nie działo po czym po chwili auto przyśpieszyło i znowu nic. Teraz nie wiem czy ten uszkodzony kabel czy jeszcze cos innego.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » czw kwie 19, 2018 17:08

Jak będzie wieczór, weź atomizer taki po płynie do szyb, nalej wody, odpal auto i popsikaj po kablach na odpalonym aucie. Zobaczysz czy jeszcze gdzieś nie ma przebić. Sprawdzałeś interfejsem czy masz dalej missfire ?


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

logiac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr gru 06, 2017 19:35

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: logiac » czw kwie 19, 2018 17:43

Dopiero jak wrócę z pracy to zobaczę.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » czw kwie 19, 2018 18:12

Zawór n75 w Passacie B7 różni się czymś od tego w Golfie IV? Czy może ciągle jest to to samo?



logiac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr gru 06, 2017 19:35

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: logiac » czw kwie 19, 2018 21:04

Hej, więc tak: spryskałem okolice kabli wodą z atomizera i to dość obficie i żadnych przebić nie widziałem, ale akurat auto w tym momencie nie szarpało jeśli ma to jakieś znaczenie. Jak ostatnio miałem auto pod PC to nie wykasowałem błędów, bo laptop mi się rozładował, więc zrobiłem to teraz. Odpaliłem auto ruszyłem parę razy na pół sprzęgle i auto nie ruszyło tak jak miało, bo trochę się dławiło i przerywało. Podłączyłem ponownie pod PC po kilku ruszeniach z myślą, że może jakieś błędy się pojawiły i nie myliłem się:
16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected
P0300 - 35-00 - -
16685 - Shareware Version. To Decode all DTCs
P0301 - 35-00 - Please Register/Activate
16687 - Shareware Version. To Decode all DTCs
P0303 - 35-00 - Please Register/Activate
Może mi się wydawało, ale w okolicy rury układu dolotowego słyszałem lekkie syczenie jakby gdzieś powietrze uciekało, ciężko było to zlokalizować, bo silnik dość głośno chodził.
Dodatkowo zauważyłem, że cyka mi zbiorniczek (filtr?) obok zbiornika z płynem wspomagania i płynu chłodzącego. Zrobiłem filmik:
http://dai.ly/x6i3d46
Ostatnio zmieniony pt kwie 20, 2018 10:06 przez logiac, łącznie zmieniany 2 razy.



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » czw kwie 19, 2018 22:30

mich77bor pisze:
czw kwie 19, 2018 11:19
kewinpol pisze:
śr kwie 18, 2018 23:04

Pomoże ktoś w odnalezieniu odpowiedniej zaślepki z tego foto, bo średnio mogę się połapać:

4D0803583G
Dzięki.
Zauważyłem, że brakuje mi śruby na podstopnicy i teraz patrzę na ten schemat:
Obrazek
to ma być uchwyt podstopnicy potem nakrętka 6 kątna, potem nakrętka zaciskowa podstopnica i śruba?



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: dany_47 » pt kwie 20, 2018 09:15

logiac pisze:
czw kwie 19, 2018 21:04
Hej, więc tak: spryskałem okolice kabli wodą z atomizera i to dość obficie i żadnych przebić nie widziałem, ale akurat auto w tym momencie nie szarpało jeśli ma to jakieś znaczenie. Jak ostatnio miałem auto pod PC to nie wykasowałem błędów, bo laptop mi się rozładował, więc zrobiłem to teraz. Odpaliłem auto ruszyłem parę razy na pół sprzęgle i auto nie ruszyło tak jak miało, bo trochę się dławiło i przerywało. Podłączyłem ponownie pod PC po kilku ruszeniach z myślą, że może jakieś błędy się pojawiły i nie myliłem się:
16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected
P0300 - 35-00 - -
16685 - Shareware Version. To Decode all DTCs
P0301 - 35-00 - Please Register/Activate
16687 - Shareware Version. To Decode all DTCs
P0303 - 35-00 - Please Register/Activate
Może mi się wydawało, ale w okolicy rury układu dolotowego słyszałem lekkie syczenie jakby gdzieś powietrze uciekało, ciężko było to zlokalizować, bo silnik dość głośno chodził.
Dodatkowo zauważyłem, że cyka mi zbiorniczek (filtr?) obok zbiornika z płynem wspomagania i płynu chłodzącego.
Cyka Ci aktywny węgiel [chyba tak sie to nazywa]. normalna rzecz.
A weź Ty zobacz czy podciśnienie z kolektora Ci gdzieś nie spadło albo nie strzelił któryś przewód


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pt kwie 20, 2018 09:35

dany_47 pisze:
pt kwie 20, 2018 09:15
logiac pisze:
czw kwie 19, 2018 21:04
Hej, więc tak: spryskałem okolice kabli wodą z atomizera i to dość obficie i żadnych przebić nie widziałem, ale akurat auto w tym momencie nie szarpało jeśli ma to jakieś znaczenie. Jak ostatnio miałem auto pod PC to nie wykasowałem błędów, bo laptop mi się rozładował, więc zrobiłem to teraz. Odpaliłem auto ruszyłem parę razy na pół sprzęgle i auto nie ruszyło tak jak miało, bo trochę się dławiło i przerywało. Podłączyłem ponownie pod PC po kilku ruszeniach z myślą, że może jakieś błędy się pojawiły i nie myliłem się:
16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected
P0300 - 35-00 - -
16685 - Shareware Version. To Decode all DTCs
P0301 - 35-00 - Please Register/Activate
16687 - Shareware Version. To Decode all DTCs
P0303 - 35-00 - Please Register/Activate
Może mi się wydawało, ale w okolicy rury układu dolotowego słyszałem lekkie syczenie jakby gdzieś powietrze uciekało, ciężko było to zlokalizować, bo silnik dość głośno chodził.
Dodatkowo zauważyłem, że cyka mi zbiorniczek (filtr?) obok zbiornika z płynem wspomagania i płynu chłodzącego.
Cyka Ci aktywny węgiel [chyba tak sie to nazywa]. normalna rzecz.
A weź Ty zobacz czy podciśnienie z kolektora Ci gdzieś nie spadło albo nie strzelił któryś przewód
Jak kolega pisze, jeśli słyszysz jakieś syczenie w okolicy dolotu to musisz sprawdzić czy przypadkiem coś się nie rozszczelniło.

Skoro psikałeś atomizerem i nigdzie iskrzy nie przeskakiwały, to znaczy że obecnie masz sprawne przewody zapłonowe ( nie mają przebicia). Choć osobiście ten jeden uszkodzony ze zdjęcia bym wymienił.

Dziwi mnie trochę to:

16685 - Shareware Version. To Decode all DTCs
P0301 - 35-00 - Please Register/Activate - Tu wskazuje że wypada zapłon na 1 cylindrze
16687 - Shareware Version. To Decode all DTCs
P0303 - 35-00 - Please Register/Activate - Tu wskazuje że wypada zapłon na 3 cylindrze

Masz może skądś podmienić cewkę zapłonową ? Nie ma kogoś w okolicy z takim silnikiem aby ją podmienić na próbę ? Może cewka się kończyć i robić takie problemy. Szkoda że nie masz silnika z 4 rozdzielonymi cewkami, bo bym wtedy podjechał kiedyś polówką od rodzicielki i by się podmieniło na próbę.

Więcej błędów nie wyłapało ?
Lambda się nie pojawiła ?
Rozumiem że testy robisz jeżdżąc na benzynie ?


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

logiac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr gru 06, 2017 19:35

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: logiac » pt kwie 20, 2018 10:11

Cewka też odpada, bo mechanik wymieniał ją jakieś 2 tygodnie temu, bo stara była pęknięta. Jak najlepiej zobaczyć czy jakiś wąż jest pęknięty, bo na słuch to ciężko. Tylko te błędy wywaliło, dzisiaj pojadę do pracy na benzynie i jak wrócę to zobaczę co wyłapie. Jeśli chodzi o lambdę to z tego co kojarzę, to ona już wcześniej mi się pojawiła, wykasowałem błąd i długo był spokój aż jakieś 2 tygodnie znowu wyskoczył. A czy problem może leżeć w pomieszanym podłączeniu kabli zapłonowych na cewce, chodzi mi o to, że odpowiedni cylinder nie będzie wpięty do odpowiedniej cewki ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość