Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » pt lis 09, 2018 23:26

Hej, ostatnio zakupiłem skórzane boczki na tył do wersji 3d i w gratisie dostałem wygłuszenie o numerach: 1J6864708B oraz 1J6864707B. Patrząc na schemat z etki nie wiem, gdzie dokładnie mają być te wygłuszenia, ale wydaje mi się, że wypełniają pustą przestrzenny pomiędzy blachą a boczkiem z tyłu?



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: dany_47 » sob lis 10, 2018 00:02

Daj foto tych wypełnien to Ci powiem.
Kupiłem teraz MK4 3D i zerkalem pod boczki tylne co tam jest więc chyba rozpoznam.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka



Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » sob lis 10, 2018 01:22

dany_47 pisze:
sob lis 10, 2018 00:02
Daj foto tych wypełnien to Ci powiem.
Kupiłem teraz MK4 3D i zerkalem pod boczki tylne co tam jest więc chyba rozpoznam.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Tak te wygłuszenie wygląda:
Obrazek
Obrazek



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: dany_47 » sob lis 10, 2018 16:15

Ono nie jest pod samym boczkiem jak dobrze kojarzę. Ono jest za boczkiem na granicy z bagażnikiem. Jakby bezpośredni pod mocowaniem półki tylnej.


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » sob lis 10, 2018 19:22

dany_47 pisze:
sob lis 10, 2018 16:15
Ono nie jest pod samym boczkiem jak dobrze kojarzę. Ono jest za boczkiem na granicy z bagażnikiem. Jakby bezpośredni pod mocowaniem półki tylnej.
Masz możliwość robienia zdjęcia, bo jakoś nie widzę tego. Chyba, że to wygłuszenie montuje się od strony bagażnika, a nie wnętrza?



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: dany_47 » sob lis 10, 2018 19:24

Nie chce tego znów rozbierać bo zawsze coś mi pęknie. Ale pod samym boczkiem masz podobne styropianowe ale z wycięciem pod głośnik który tam nie koniecznie musi być :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka



Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » ndz lis 11, 2018 22:56

dany_47 pisze:
sob lis 10, 2018 19:24
Nie chce tego znów rozbierać bo zawsze coś mi pęknie. Ale pod samym boczkiem masz podobne styropianowe ale z wycięciem pod głośnik który tam nie koniecznie musi być :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Spoko.
Hej, z jakiej firmy najlepiej kupić przednią dokładkę 25th z laminatu, bo niestety dostać ją z ABS jest nie możliwe.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pn lis 12, 2018 21:43

Najlepiej to ori używki szukać...
Qto pisze:
ndz wrz 30, 2018 21:06
Zmieniłem dziś łączniki stabilizatora na takie z 4M...podczas operacji zastanawiałem się którędy ma iść przewód hamulcowy - pomiędzy amorem a łącznikiem czy za łącznikiem. Udało się znaleźć jakieś foto gdzie widzę, że w 4M na amorze jest uchwyt który trzyma przewód. Mógłby ktoś zmierzyć średnicę amora w miejscu gdzie jest uchwyt do tegoż przewodu?
Komplet uchwytów około 100zł...głupio gdyby miały nie pasować pod mój amor :blush:
a więc tak...uchwyt pasuje na mój amorek ale niestety przewodu nie idzie zapiąć - 4M ma inne przewody hamulcowe...i na takie będę musiał zmienić chcąc doprowadzić całość do ładu. Także chwilowo temat odpuszczam

Mam natomiast kolejny problem...czasami nie działa centralny z pilota. Po prostu...raz działa raz nie...im zimniej tym częściej nie działa. Jakieś pomysły?
Ja próbuję to połączyć z drugą usterką jaka czasami się zdarza...a więc bywa tyk, że po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki nie zapala się oświetlenie wnętrza. Nie wiem jednak gdzie szukać wspólnego mianownika tych dwóch usterek. Komfort sygnał ze stacyjki dostaje po CAN...stacyjka jest nowa, kostka stacyjki też...jednak nie chodzi tu "plusy" które pojawiają się na zapłonie bo kiedy jest włączony zapłon to normalnie nie działa central i zamykanie/otwieranie szyb z pilota...a u mnie szyby działają zawsze bezproblemowo więc "plus po stacyjce" musi znikać prawidłowo. Także coś z komunikacją komfortu...z licznikiem? ...ale co?
Wiem, że awaria zamka kierowcy może skutkować podobnym problemem z centralnym zamkiem...ale już nie z brakiem oświetlenia po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki. Dodatkowo były błąd w komforcie... U mnie błędów brak a każde otwarcie którychkolwiek drzwi zawsze jest prawidłowo sygnalizowane na FISie i zapala oświetlenie wnętrza. Dlatego problem zamków raczej odrzucam...



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » pn lis 12, 2018 22:32

Qto pisze:
pn lis 12, 2018 21:43
Najlepiej to ori używki szukać...
Tylko znaleźć taką ori używkę, jest niemożliwe. Szukałem już dłuższy czas i nigdzie nie ma.
Jakie macie doświadczenie z tymi dokładkami z laminatu, której firmy najlepiej kupić?



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pn lis 12, 2018 22:59

Qto pisze:
pn lis 12, 2018 21:43
Najlepiej to ori używki szukać...
Qto pisze:
ndz wrz 30, 2018 21:06
Zmieniłem dziś łączniki stabilizatora na takie z 4M...podczas operacji zastanawiałem się którędy ma iść przewód hamulcowy - pomiędzy amorem a łącznikiem czy za łącznikiem. Udało się znaleźć jakieś foto gdzie widzę, że w 4M na amorze jest uchwyt który trzyma przewód. Mógłby ktoś zmierzyć średnicę amora w miejscu gdzie jest uchwyt do tegoż przewodu?
Komplet uchwytów około 100zł...głupio gdyby miały nie pasować pod mój amor :blush:
a więc tak...uchwyt pasuje na mój amorek ale niestety przewodu nie idzie zapiąć - 4M ma inne przewody hamulcowe...i na takie będę musiał zmienić chcąc doprowadzić całość do ładu. Także chwilowo temat odpuszczam

Mam natomiast kolejny problem...czasami nie działa centralny z pilota. Po prostu...raz działa raz nie...im zimniej tym częściej nie działa. Jakieś pomysły?
Ja próbuję to połączyć z drugą usterką jaka czasami się zdarza...a więc bywa tyk, że po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki nie zapala się oświetlenie wnętrza. Nie wiem jednak gdzie szukać wspólnego mianownika tych dwóch usterek. Komfort sygnał ze stacyjki dostaje po CAN...stacyjka jest nowa, kostka stacyjki też...jednak nie chodzi tu "plusy" które pojawiają się na zapłonie bo kiedy jest włączony zapłon to normalnie nie działa central i zamykanie/otwieranie szyb z pilota...a u mnie szyby działają zawsze bezproblemowo więc "plus po stacyjce" musi znikać prawidłowo. Także coś z komunikacją komfortu...z licznikiem? ...ale co?
Wiem, że awaria zamka kierowcy może skutkować podobnym problemem z centralnym zamkiem...ale już nie z brakiem oświetlenia po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki. Dodatkowo były błąd w komforcie... U mnie błędów brak a każde otwarcie którychkolwiek drzwi zawsze jest prawidłowo sygnalizowane na FISie i zapala oświetlenie wnętrza. Dlatego problem zamków raczej odrzucam...
Co do zamka to może być długa droga żeby dojść co jest nie tak. Ja osobiście kupę czasu straciłem nim doszedłem do tego czemu w Polówce żony czasem stop nie chce świecić i wywala błąd chyba EPC na zegarach. Były 3 podmiany czujnika stopu i temat powracał. W końcu zacząłem grzebać w instalacji z miernikiem jak problem powrócił i się okazało że gubił się styk na jednej nóżce przekaźnika świateł stopu :panna:

Może u ciebie problem jest podobny i po prostu gdzieś styk się gubi. Musiałbyś chyba lecieć miernikiem po kablach jak problem występuje, albo podpiąć w kilku miejscach jakieś ledy jako informacja czy napięcie dochodzi i tak się "przesuwać" w stronę modułu komfortu.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

myszazro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: ndz maja 28, 2017 11:22
Lokalizacja: Zwierzyniec
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: myszazro » wt lis 13, 2018 00:18

Podobnie miałem u siebie że nieraz lampki nie działały pomogło przelutowanie komfortu



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: dany_47 » wt lis 13, 2018 09:13

Qto, ja też obstawiam w pewnym sensie uwalony moduł komfortu. Bo to on fizycznie zapala i gasi oświetlenie w aucie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka



Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » wt lis 13, 2018 10:59

Z tym że u mnie lampki nie włączają się po wyciągnięciu kluczyka że stacyjki...jak otwieram drzwi to już się zapalają. Ręcznie też można je zawsze włączyć.
Dziś w drodze do pracy pojawił się nowy błąd na liczniku...szybkie sprawdzenie i błąd dotyczy komunikacji z komfortem :hmm: ciekawe tylko dlaczego wcześniej nie było błędu... teraz pozostaje nadzieją że to tylko coś we wtyczce przy liczniku . Dam znać jak rozwiąże problem...teraz jak mam błąd to chociaż chce mi się szukać.



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: dany_47 » wt lis 13, 2018 13:51

no ale mimo wszystko to moduł komfortu je zapala, czy otwarcie drzwi czy wyjęcie kluczyka :)
tym bardziej, że teraz wywaliło Ci błąd komunikacji to wiesz że gdzieś tam leży błąd.
u mnie w module komfortu była śniedź na paru stykach, warto zajrzeć w kostkę ewentualnie sprawdzić czy piny w module nie mają zimnych lutów...
a tez przerabiałem uszkodzenie modułu tylko ja wtedy nie moglem nic zrobić. ani centralny, ani szyby, ani oświetlenie, nic nie działało.


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości