Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » śr kwie 26, 2023 13:18

Hej, jakiś czas temu zamontowałem ori czujniki parkowania: 1J0919275 oraz moduł: 6Y6919283. Z początku trochę walczyłem, żeby to działało wszystko, ale działało do czasu. Teraz mam tak, że czasem czujniki działają normalnie, a czasem jest tak, że wrzucam wsteczny i jest tylko ciągły sygnał i czujniki nie pikają. Co może być nie tak, że raz działają normalnie a raz ciągły sygnał i cisza? Błędów w komputerze brak, czytałem na forum skody, że niektórzy tak mieli, jak w module PDC były zimne luty, może to będzie to?



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » śr kwie 26, 2023 13:57

Wszystko może być. Nawet zalany wodą czujnik jeśli kupiłeś tani zamiennik i nie koniecznie musi walić błędem (miałem taki przypadek z Volvo). skoro zdarzają się zimne luty, to zacznij od tego.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » śr kwie 26, 2023 15:36

sebekgolf pisze:
śr kwie 26, 2023 13:57
Wszystko może być. Nawet zalany wodą czujnik jeśli kupiłeś tani zamiennik i nie koniecznie musi walić błędem (miałem taki przypadek z Volvo). skoro zdarzają się zimne luty, to zacznij od tego.
Czujniki akurat są ori używane, nie zamienniki. Może faktycznie po urlopie rozbiorę moduł i zobaczę do środka, bo takie czujniki są bezużyteczne.
Edit.
Mega pilna sprawa. Wyjeżdżamy w piątek rano golfem na wypad do Włoch. Przed chwilą wsiadam do auta I sprzęgło mega miękkie: 3/4 głębokości sprzęgła wcisnąłem bez jakiegokolwiek oporu, dopiero 1/4 przed końcem czuć opór. Chwilę pojeździłem, powciskałem sprzęgło i wróciło do normy. Rano dziewczyna jechała autem i mówiła, że nie zauważyła czegoś takiego. Rano od razu lecę do mechanika z tym, bo nie chce żeby we Włoszech nagle nie miał sprzęgła. Co to może być, końcy się sprzęgło, wcześniej nie miałem czegoś takiego?



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » czw kwie 27, 2023 00:18

Padający wysprzęglik albo dogorywająca pompka sprzęgła prędzej. Jak sprzęgło się kończy to przeważnie zaczyna się ślizgać. Plus taki, że jak zapowietrzy się wysprzęglik albo pompka, to jesteś to w stanie w miarę bezproblemowo odpowietrzyć na drodze. klucz chyba 10 potrzebny. Sprawdź jeszcze poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » czw kwie 27, 2023 08:23

sebekgolf pisze:
czw kwie 27, 2023 00:18
Padający wysprzęglik albo dogorywająca pompka sprzęgła prędzej. Jak sprzęgło się kończy to przeważnie zaczyna się ślizgać. Plus taki, że jak zapowietrzy się wysprzęglik albo pompka, to jesteś to w stanie w miarę bezproblemowo odpowietrzyć na drodze. klucz chyba 10 potrzebny. Sprawdź jeszcze poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku.
Co do sprzęgła to ostatnio zauważyłem, że zaczyna się slizgac sprzęgło na 5 biegu. Jak jechałem teraz do mechnika, to pedał sprzęgła twardy, a auto stało jakieś 10 godzin. Trochę się martwię czy mogę tak jechać, a u mechanika kolejka aut i nie wiadomo czy uda mu się zajrzeć do tego. W razie czego w którym miejscu odpowietrza się układa gdzie tego szukać? Płyń w normie i jeszcze takim miernikiem za 20 zł sprawdziłem ilość wody to jest niby ok.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » czw kwie 27, 2023 20:29

kewinpol pisze:
czw kwie 27, 2023 08:23
sebekgolf pisze:
czw kwie 27, 2023 00:18
Padający wysprzęglik albo dogorywająca pompka sprzęgła prędzej. Jak sprzęgło się kończy to przeważnie zaczyna się ślizgać. Plus taki, że jak zapowietrzy się wysprzęglik albo pompka, to jesteś to w stanie w miarę bezproblemowo odpowietrzyć na drodze. klucz chyba 10 potrzebny. Sprawdź jeszcze poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku.
Co do sprzęgła to ostatnio zauważyłem, że zaczyna się slizgac sprzęgło na 5 biegu. Jak jechałem teraz do mechnika, to pedał sprzęgła twardy, a auto stało jakieś 10 godzin. Trochę się martwię czy mogę tak jechać, a u mechanika kolejka aut i nie wiadomo czy uda mu się zajrzeć do tego. W razie czego w którym miejscu odpowietrza się układa gdzie tego szukać? Płyń w normie i jeszcze takim miernikiem za 20 zł sprawdziłem ilość wody to jest niby ok.
Leć po wężu od pompki sprzęgła w kierunku skrzyni. Przy samej skrzyni będzie wejście rurki układu sprzęgła do wysprzęglika (pewnie na zatrzask) i od góry będzie sześciokąt na klucz chyba 10 jak mnie pamięć nie myli. postępowanie przy odpowietrzaniu analogiczne do hamulców.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » pn maja 15, 2023 22:44

Hej, całe szczęście, że wypad udał się i nie było żadnych problemów, w sumie zrobione 3 tys. km bez problemu. Przed wyjazdem dolałem trochę płynu hamulcowego i będę obserwował czy problem się pojawi. W między czasie zabrałem się za silniczek obiegu zamkniętego i o ile sam silniczek jest sprawny to mocowanie tego cięgna się ułamało i rozpiął się cały mechanizm. Szukając drugiego silniczka naszła mnie myśl, większość silniczków nie ma na końcu tego białego elementu, jak ja wyciągnąłem swój silniczek też go nie miałem. Ten biały element jest potrzebny, jeśli tak to gdzie się go wpina? https://www.fotosik.pl/zdjecie/2cef82514a2008ff, https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/3173d5daa3651033



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » wt maja 16, 2023 11:00

Z jednej strony jest montowany na ośce (tak jak widzisz na zdjęciu które wrzuciłeś) natomiast w to wycięcie łezkowate wchodzi bolec z klapy powietrza jak mnie pamięć nie myli. Ogólnie ten silnik porusza dwoma klapami jednocześnie. Jedną wlotową (zaraz przy podszybiu) i drugą która przełącza obieg wewnętrzny-zewnętrzny


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » wt maja 16, 2023 12:06

sebekgolf pisze:
wt maja 16, 2023 11:00
Z jednej strony jest montowany na ośce (tak jak widzisz na zdjęciu które wrzuciłeś) natomiast w to wycięcie łezkowate wchodzi bolec z klapy powietrza jak mnie pamięć nie myli. Ogólnie ten silnik porusza dwoma klapami jednocześnie. Jedną wlotową (zaraz przy podszybiu) i drugą która przełącza obieg wewnętrzny-zewnętrzny
Rozumiem, że to bez znaczenia czy klimatyzacja manualna czy automatyczna? Bo jakoś nie widzę elementu na którym miałbym przymocować ten biały plastik.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » wt maja 16, 2023 14:56

Hmm, dobre pytanie czy w obu wersjach jest identycznie. Głowy sobie uciąć nie dam, bo manualnej nie miałem w MK4. Natomiast żona miała kiedyś Polo 9n z maualną klimą i z tego co pamiętam, przełączaniem obiegu wewnętrznego-zewnętrznego sterował silniczek ale nie jestem pewien czy to była identyczna konstrukcja ( w sensie dwie klapy). Auta już nie mamy więc nie mam jak sprawdzić.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » śr maja 17, 2023 00:10

sebekgolf pisze:
wt maja 16, 2023 14:56
Hmm, dobre pytanie czy w obu wersjach jest identycznie. Głowy sobie uciąć nie dam, bo manualnej nie miałem w MK4. Natomiast żona miała kiedyś Polo 9n z maualną klimą i z tego co pamiętam, przełączaniem obiegu wewnętrznego-zewnętrznego sterował silniczek ale nie jestem pewien czy to była identyczna konstrukcja ( w sensie dwie klapy). Auta już nie mamy więc nie mam jak sprawdzić.
Czyli najlepiej byłoby sprawdzić czy są dwie klapy. Może jutro znajdę chwilę i zobaczę czy są dwie tak jak piszesz.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » śr maja 17, 2023 11:31

Górną zobaczysz jak zdejmiesz filtr kabinowy. Przy czym ona nie zamykała na 100% wlotu. Była taka podcięta tak że około 20% wlotu powietrza było zawsze otwarte (przynajmniej u mnie w climatronicu tak jest).


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
jmw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: wt sie 18, 2015 17:40
Lokalizacja: Śląskie
Silnik: BCB

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: jmw » pt maja 19, 2023 20:06

Filtr paliwa po 70 tys. przebiegu.
Spalanie ok. 7,5l / 100km, czyli po przelaniu ok. 5250l.
PB 95 tankowane na różnych dużych sieciówkach.
Golf IV 1,6.
Filtron PP836/1.

ObrazekObrazekObrazek



jaqueti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz lip 05, 2020 21:20

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: jaqueti » sob maja 27, 2023 15:51

Panowie potrzebuję pilnie pomocy.
Zmieniam moduł centralnego 1C0962258J na moduł komfortu 1C0959799B i utknąłem w dwóch punktach.

1. Pin 22 wtyczki T23 - czerwono-czarny do bezpiecznika 14.
Tyle że ja na tym bezpieczniku mam tylko jeden kabel biało-zielony, drugi pin bezpiecznika jest pusty. To co mam się wpiąć w te wolne miejsce?

2. Kostki w słupku A mam dwie tu przy nogach kierowcy czarna i brązowa
Pin 6 w czarnej kostce zajęty przez brązowo-żółty. Co mam go wyciągnąć i zastąpić tym co idzie od MK pin 9 czy podpiąć się pod niego?
Pin 7 zrobiłem.
Pin 10 zrobiłem.
Co z jakimś zasilaniem do tej kostki, bo w pinie 8 kostki od wiązki drzwi mam kabel czerwono-jakiś (pewnie zasilanie), w kostce słupka ten pin mam wolny.
Co z tą brązową kostką ona zostaje bezużyteczna?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości