Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

lwlw
Forum Master
Forum Master

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » wt sty 09, 2018 00:41

O, fajne miejsce na olej :bigok:

deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: deskjet » wt sty 09, 2018 00:45

sebekgolf pisze:
deskjet pisze:riccardoa, czyli jak kupię tuleje o nr 8N0407181B to będą pasować do obecnych wahaczy?
Wejdzie, tylko jaki sens dawać sztywniejsze tuleje jak sam wahacz będzie pracował.
Akurat na sztywności mi nie zależy, bardziej na trwałości a tu raczej trwalsze będą pełne tuleje... no i czy zwykłe czy pełne to cena praktycznie taka sama. W zmianę wahaczy nie będę się bawił.
Ostatnio zmieniony wt sty 09, 2018 00:47 przez deskjet, łącznie zmieniany 1 raz.

ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » wt sty 09, 2018 00:46

Panowie, ktoś z Warszawy (Bielan), okolic podjął by się po koleżeńsku wymiany klocków na tyle. Bo mam teraz trochę zapierdziel i nie wiem kiedy zjadę do domu żebym mógł to ogarnąć a sqrczybyk zaczął mi trzeć...?

Ewentualnie polecić kogoś kto po 17 by wziął auto na warsztat :los2:

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Auto: Bora
Silnik: ARL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: riccardoa » wt sty 09, 2018 06:58

sebekgolf pisze:Wejdzie, tylko jaki sens dawać sztywniejsze tuleje jak sam wahacz będzie pracował.
Tzn.co będzie się wyginał,czy jak sobie wyobrażasz jego pracę?

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forum Master
Forum Master
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » wt sty 09, 2018 09:53

Nie ma tej sztywności. Trochę pracuje jak to blacha tłoczona. Różnicę poczujesz jak wsadzisz pełne tuleje w ten wahacz a potem podmienisz wahacz na S3 i odpowiednio przelecisz po mocno nie równej drodze (i odpowiednie ciśnienie w oponach-konkretnie to odpowiednio wysokie). Lepsza precyzja prowadzenia po prostu. U mnie dochodzi jeszcze cała reszta zawieszenia z ustawionymi maksymalnymi negatywami jakie da się ustawić w tym zawieszeniu jeśli chodzi o przód. Obecnie największy problem sprawują mi opony zimowe bo jak ustawię w nich ciśnienie jakie potrzebowałbym na autostradzie, to źle się jeździ na innych drogach, a że dziennie jeżdżę i jednymi i drugimi to mam przy oponach 195/65/15 przód władowane 2,4 bara a z tyłu 195/55(albo 60 nie pamiętam) /16 2,2 bara.

Nie jest tragicznie na zwykłych drogach, na autostradach powyżej 170 ma tendencję do pływania po łukach. Na letnich 225/45/18 i 2,5 bar przód i 2,4 bar tył jedzie jak po szynach.

Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
marcinnxtdi
Użytkownik
Użytkownik

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: marcinnxtdi » wt sty 09, 2018 19:34

Panowie opłaca się za 600 zł poliftowe fotele elektryczne z pamięcią ?

Obrazek

Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Chrzanek` » śr sty 10, 2018 00:59

Panie i Panowie. Chcę zająć się przedzczepem lamp. Na myśli mam m.in. taką operację: posiadam (kupiłem) lampy xenon. Jest to trochę skladak. Ponieważ wnętrze jest oem, tylko obudowa lampy jest to co innego DEPO, (kupiłem świadomie). I teraz jest czas, żebym mógł coś z tym zrobić. Pomyślałem nad poszukaniem oem obudowy od xenona. Wiem, że to nie latwe, a już na pewno wersje EU, stąd też mój pomysł, aby poszukać obudowy UK. Ale potrzebuje podpowiedzi i ewentualnego wyprowadzenia z błędu. Sama obudowa chyba nie różni się między EU a UK, hmm? Z góry dziękuję za sugestie i odpowiedzi. :)

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Auto: Octavia 1Z3
Silnik: BXE

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » śr sty 10, 2018 20:06

Pany, sprawa jest. Czy ramiona wycieraczek aero konstrukcyjnie są lepiej zaplanowane od tych z końcówką w kształcie litery "U"? Nowe wycieraczki, a zbiera tak samo słabo albo i gorzej. Myślę nad zakupem poliftowych, czyli "aero", ale jak to nie rozwiązuje problemu to szkoda pieniędzy.

Awatar użytkownika
jakubek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Kontakt:

Post autor: jakubek » śr sty 10, 2018 21:49

Garrison pisze:Pany, sprawa jest. Czy ramiona wycieraczek aero konstrukcyjnie są lepiej zaplanowane od tych z końcówką w kształcie litery "U"? Nowe wycieraczki, a zbiera tak samo słabo albo i gorzej. Myślę nad zakupem poliftowych, czyli "aero", ale jak to nie rozwiązuje problemu to szkoda pieniędzy.
Przeważnie przyczyną tego co opisujesz jest slaba sprężyna w ramieniu.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Obrazek

Awatar użytkownika
mat06
-
-
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mat06 » śr sty 10, 2018 21:53

AERO z oryginalnymi piórami VW zbierają pięknie, szczególnie przy większych prędkościach. Polecam :bajer:

Obrazek

lwlw
Forum Master
Forum Master

Post autor: lwlw » śr sty 10, 2018 21:59

jakubek pisze:
Garrison pisze:Pany, sprawa jest. Czy ramiona wycieraczek aero konstrukcyjnie są lepiej zaplanowane od tych z końcówką w kształcie litery "U"? Nowe wycieraczki, a zbiera tak samo słabo albo i gorzej. Myślę nad zakupem poliftowych, czyli "aero", ale jak to nie rozwiązuje problemu to szkoda pieniędzy.
Przeważnie przyczyną tego co opisujesz jest slaba sprężyna w ramieniu.
Też mam ten problem :grrr: Sprężyna niby mocna jest, zastanawiam się czy szyba nie jest za bardzo porysowana :-( Nie wiem w którą stronę uderzyć...

Mattpl
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Mattpl » śr sty 10, 2018 22:06

marcinnxtdi pisze:Panowie opłaca się za 600 zł poliftowe fotele elektryczne z pamięcią ?
http://allegro.pl/fotele-golf-iv-kubelk ... 07860.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: G0 Karcio » śr sty 10, 2018 22:54

Za 500zł :-) . Brać i się nie zastanawiać nawet.

:wub: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=585220 :wub:

_________________________Kupię:__________________________
* RARYTASY do Golf IV, ktoś posiada to proszę o odzew, dogadamy się :hmm: .
* Golf IV/Jetta IV USA jeśli ktoś posiada na części to proszę o odzew.

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forum Master
Forum Master
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Post autor: sebekgolf » czw sty 11, 2018 08:42

Aero są lepsze, jednak zajebiście dużo zależy od tego jakie pióro wsadzisz. Trenowałem u siebie sporo. Najlepiej zbierały oryginały oraz Champion ( ale nie easyvision tylko jakiś inny, droższy). Inne marki jak np. Valeo albo krótko żyły, albo głośno pracowały. Raz mi się zdarzyło, że powyżej 160 na autostradzie przed oczami nie zbierało paska tylko nie pamiętam co to za wycieraczki były. Ogólnie jest przepaść do zwykłych, ale ważna jest też założona guma.

Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”