Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1175
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: piotrek233 » pt maja 22, 2015 11:15

Jakie ciśnienie pompować 9j 215/40/18 i 9,5J 215/40/18 ?



Awatar użytkownika
yogi_ziom
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: wt cze 19, 2012 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: yogi_ziom » pt maja 22, 2015 11:59

ja mam 3.0

Panowie, płyn ATE DOT4 TYP200 będzie ok? Bo szykuję się do swapa i od razu nowy płyn musi wpaść.


Kupię: Wkład dojazdówki 18"

Sprzedam: 3SDM 0.01 18" 5x100 8,5J i 9,5J + Nexen N'Fera SU1

MK4 GTI TDI -> Mój szaraczek :)

Awatar użytkownika
Robson91
VW Baron
VW Baron
Posty: 3352
Rejestracja: pn cze 11, 2012 11:51
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Robson91 » pt maja 22, 2015 12:05

yogi_ziom pisze:ja mam 3.0
Nie za dużo ?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533635" onclick="window.open(this.href);return false; powoli do przodu...

Obrazek

Awatar użytkownika
yogi_ziom
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: wt cze 19, 2012 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: yogi_ziom » pt maja 22, 2015 12:09

Robson91 pisze:Nie za dużo ?
Nie wiem. Tyle mi chłopaki nabili przy montażu. Dobrze się jeździ.
Boje się, że jak spuszczę do 2.8 to będzie nie halo :kac:


Kupię: Wkład dojazdówki 18"

Sprzedam: 3SDM 0.01 18" 5x100 8,5J i 9,5J + Nexen N'Fera SU1

MK4 GTI TDI -> Mój szaraczek :)

Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: macabra_ » pt maja 22, 2015 12:15

Jedni mówią, że za dużo, inni, że ok :jezor: Ja też mam 3.0 nabite i jeździ mi się dobrze więc tak zostawiłem :jezor:



Awatar użytkownika
KonradzikIV
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2722
Rejestracja: pn gru 17, 2007 15:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: KonradzikIV » pt maja 22, 2015 15:44

Dystanse 5x100 40mm Alu sprzedam jakby komuś potrzebne


Obrazek

Awatar użytkownika
FisheR
...
...
Posty: 3579
Rejestracja: ndz cze 15, 2008 22:40
Lokalizacja: Pelplin>Silent Hill
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: FisheR » pt maja 22, 2015 16:06

yogi_ziom pisze:ja mam 3.0

Panowie, płyn ATE DOT4 TYP200 będzie ok? Bo szykuję się do swapa i od razu nowy płyn musi wpaść.
Mam motula rbf660


MK IV TDI 4MOTION :dol:
Obrazek

Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: btard » pt maja 22, 2015 22:01

Ktoś poleci jakiś odpowiednik niebieskiego kleju do gwintów? Szukam alternatywy dla Loctite 243, ale nie wiem czy jest sens :bajer:



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » pt maja 22, 2015 22:30

Mam pytanie do kogoś bardziej obeznanego w temacie zamków. Mikrostyki czy co mam uszkodzone w drzwiach kierowcy jeśli:
- po otwarciu drzwi na ogół nie zapala się oświetlenie wnętrza, ale kopertówka świeci zawsze
- jeśli przekręcę kluczyk w pozycję zapłon przy otwartych drzwiach oświetlenie wnętrza zaczyna działać zawsze
- jeśli nie przekręcę kluczyka zdarza się, że zamochód się zamknie z powrotem po 30s (swoją drogą znajomy w passacie zamknął sobie tak kluczyki), a jeśli drzwi będą otwarte to włączy się alarm po 30s
- brzęczyk świateł działa zawsze
- dioda w drzwiach miga prawidłowo po zamknięciu zawsze



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pt maja 22, 2015 22:57

lwlw, objawy masz co najmniej dziwne
skontroluj czy nie masz jakiejś rzeźby, może gdzieś jest dołożona druga krańcówka i nie jest prawidłowo podpięta.
Jeśli wszystko wygląda ok to ja bym rozebrał zamek i potraktował go standardową procedurą...czyszczenie, poprawa lutów, sprawdzenie poprawności działania krańcówek - w Twoim przypadku sprawdziłbym wszystkie i dodatkowo dokładnie obejrzał ścieżki na płytce...bo takich objawów jeszcze nie spotkałem



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » pt maja 22, 2015 23:12

Qto, wiedzialem, że na Ciebie można liczyć :bigok:
Hm, dziwne powiadasz... rzeźby nie ma na 99%, jak ściągałem boczek (szyba nie chodziła OK jak go kupiłem 2 lata temu) to wygląda wszystko na oryginał. Często jest tak, że nie ma żadnego problemu, a czasem po otwarciu lampka nie świeci i lubi się zamknąć jak nie przekręcę kluczyka. Upewnię się jeszcze co do kopertówki, ale na 99% jest jak pisałem. Bo chyba to jest najbardziej dziwne? Czy to, że brzęczyk niezgaszonych świateł działa? Nie zdarzyło się ani razu żeby nie zadziałał. Na pewno pomaga przekręcenie kluczyka - wtedy zawsze wnętrze się rozjaśnia jeśli nie zaświeciło przy otwarciu drzwi. Nie wiem - może ten lekki spadek napięcia powoduje, że stykom zamka "lepiej" :grin:

Ścieżki na płytce mogą być jakimś tropem, bo z tą szybą to miałem tak, że pęknięte było mocowanie silniczka przy jednej śrubie - jak dla mnie to ktoś musiał bardzo porządnie drzwiami trzepnąć. Dałem śrubę i nakrętkę z dużą podkładką i tyle, działa już dwa lata. A z tym zamkiem to było ok na początku, stopniowo się pogarsza.

Dzięki :pub:
Ostatnio zmieniony pt maja 22, 2015 23:20 przez lwlw, łącznie zmieniany 1 raz.



Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Maggot » pt maja 22, 2015 23:19

http://allegro.pl/kierownica-skorzana-v ... 59863.html

orientuje się ktoś, czy podejdzie do mk4 bez problemu, czy coś jeszcze potrzebuję ?



Awatar użytkownika
Peran
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: sob gru 20, 2014 14:05
Lokalizacja: LBL

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Peran » pt maja 22, 2015 23:43

lwlw pisze:Qto, wiedzialem, że na Ciebie można liczyć :bigok:
Hm, dziwne powiadasz... rzeźby nie ma na 99%, jak ściągałem boczek (szyba nie chodziła OK jak go kupiłem 2 lata temu) to wygląda wszystko na oryginał. Często jest tak, że nie ma żadnego problemu, a czasem po otwarciu lampka nie świeci i lubi się zamknąć jak nie przekręcę kluczyka. Upewnię się jeszcze co do kopertówki, ale na 99% jest jak pisałem. Bo chyba to jest najbardziej dziwne? Czy to, że brzęczyk niezgaszonych świateł działa? Nie zdarzyło się ani razu żeby nie zadziałał. Na pewno pomaga przekręcenie kluczyka - wtedy zawsze wnętrze się rozjaśnia jeśli nie zaświeciło przy otwarciu drzwi. Nie wiem - może ten lekki spadek napięcia powoduje, że stykom zamka "lepiej" :grin:

Ścieżki na płytce mogą być jakimś tropem, bo z tą szybą to miałem tak, że pęknięte było mocowanie silniczka przy jednej śrubie - jak dla mnie to ktoś musiał bardzo porządnie drzwiami trzepnąć. Dałem śrubę i nakrętkę z dużą podkładką i tyle, działa już dwa lata. A z tym zamkiem to było ok na początku, stopniowo się pogarsza.

Dzięki :pub:
Przejrzyj jeszcze czy nie masz poprzelamywanych przewodow pomiedzy drzwiami i slupkiem.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » sob maja 23, 2015 00:09

w przypadku elektryki szyb sygnał otwarcia drzwi z zamka wychodzi jeden i idzie analogowo do kopertówki i do modułu przy silniczku szyby...dalej idzie cyfrowo do komfortu i dalej z komfortu znowu analogowo do licznika i do lampek w podsufitce. Można wnioskować, że komfort robi problemy i nie daje sygnału na oświetlenie wnętrza - pytanie dlaczego reaguje na zapłon (był na forum przypadek gdzie gość miał rzeźbę w wiązce przy komforcie i oświetlenie było podłączone właśnie pod zapłon...ale u Ciebie "na ogól" się nie zapala...a nie "zawsze")
...no i w tym wypadku komfort nie zamykałby auta, skoro dociera do niego sygnał otwarcia drzwi :crazy:
...dziwne



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości