Kącik posiadaczy MK7

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: jaszczur » sob gru 28, 2013 19:44

dlaczego co i jak zapraszam do zapoznania się viewtopic.php?f=166&t=533377&p=6380904#p6380904" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: piteks » ndz cze 22, 2014 20:47

Po kliknięciu na link wyświetla się informacja:
"Wybrany temat nie istnieje" :-(


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

marcinvw1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pn paź 22, 2012 22:20

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: marcinvw1 » czw lip 03, 2014 16:17

widać mk7 nic nie dolega każdy smiga i nie ma na co narzekać :bigok:



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: Craash » pt lip 04, 2014 22:45

Oj dolega, dolega, ale narzekania są w innych tematach. :)


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
navwiedzony
777
777
Posty: 680
Rejestracja: wt mar 18, 2008 13:37
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Golf 7R
Silnik: CJXC

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: navwiedzony » czw wrz 18, 2014 10:08

volf_66 pisze:dzięki kolego za rady, u mnie powiem ze zestaw głośnomówiący działa bardzo dobrze, bo odbierałem telefony, no ale problem mam z tym importem kontaktów,
jeszcze jedno pytanie, moze znasz jakieś fajne nakładki na progi, bo widzę ze trzeba koniecznie je nakleić gdyż lakier się rysuje, niby jest tego dużo, ale nie chcę aby to była wiocha, ale coś z klasą,
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... fault-0905" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/nakladki-progi-vw-gol ... 87718.html" onclick="window.open(this.href);return false;

które wybrać??, w swoim byłym golfie 4, miałem oryginalne "Pacyfic" ,
pozdrawiam
Zatem c.d.
Jeśli chodzi o progi to jest tego niezły kawałek w MK7 (zwłaszcza w porównaniu do MK4) i ja też uważam, że warto je zabezpieczyć (w czwóreczce też miałem fabryczne nakładki na progi, więc ten problem odpadał). Z tym, że te nakładki na jedną płaszczyznę i tak nie za wiele dadzą ponieważ wiele miejsca pozostanie do swobodnego rysowania.
Ja po długich namysłach zdecydowałem się na takie rozwiązanie z ASO. Wg nich to folie ochronne. Obrazek Uploaded with fotem.pl

Obrazek Uploaded with fotem.pl

Zamawiałem na ślepo, bo nigdzie na żywo nie można było tego zobaczyć, ale nawet dają radę. Są trochę za krótkie (zwłaszcza z tyłu), ale przynajmniej zasłaniają nie tylko jeden "parapet".
Polecam również nakleić coś na tylny zderzak pod klapą, bo lakier w tych nowych furach jest słabiuteńki.

A tutaj masz link do katalogu VW z akcesoriami:
http://www.volkswagen.pl/content/medial ... _oa_13.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
PS. W katalogu te moje folie wyglądają na zdecydowanie dłuższe, a w dodatku są przyklejone inaczej niż to u mnie uczynili...


Były: mk3 GT Colour Concept; mk3 GTI TDI 20 Jahre; mk4 GTI TDI Exclusive; mk7 1.4 Highline z DSG

volf_66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 14:44
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: volf_66 » czw wrz 18, 2014 11:49

możesz podać namiary skąd zamówiłeś, znalazłem coś takiego http://allegro.pl/show_item.php?item=45 ... d00be2ff62" onclick="window.open(this.href);return false;
twoje wyglądają jak oryginalne z VW, (pytałem o cenę oryginalnych to 269zl w salonie, a pod klapę bagażnika 277zł) cena zwala z nóg, więc pewnie bedzie podróbka,



Awatar użytkownika
navwiedzony
777
777
Posty: 680
Rejestracja: wt mar 18, 2008 13:37
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Golf 7R
Silnik: CJXC

Re: Kącik posiadaczy MK7

Post autor: navwiedzony » czw wrz 18, 2014 12:22

Ja zamawiałem właśnie w ASO i to w dodatku jeszcze przed tą promocją, która teraz obowiązuje, więc mimo dobrych układów zapłaciłem za nie ciut więcej (a cena wyjściowa była wtedy 335 zł) :(


Były: mk3 GT Colour Concept; mk3 GTI TDI 20 Jahre; mk4 GTI TDI Exclusive; mk7 1.4 Highline z DSG

volf_66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 14:44
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: volf_66 » pt wrz 19, 2014 19:19

Dziś bylem w ASO, mówiąc szczerze trochę zniesmaczony wróciłem, miałem w sumie 3 sprawy, głośniki w tylnych prawych drzwiach nie grały, listwa chromowana w grillu spuchła i chrom odchodzi, no i pojawiły mi się samoczynnie komunikaty po niemiecku i zablokował się ekran w navi, nic nie działało, tylko grała jedna stacja radiowa, po zatrzymaniu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki , wszystko powróciło do normy.
w ASO okazało się, że jest zepsuty głośnik i trzeba go sprowadzić z Niemiec, zaktualizowali mi oprogramowanie, co ma załatwić sprawę komunikatów po Niemiecku.
A co chodzi o listwę chromową, pan powiedział że gość od gwarancji stwierdził, że auto musiało gdzieś dojechać zderzakiem do krawężnika czy jakiejś przeszkody która spowodowała niejako lekkie podniesienie zderzaka, a co za tym idzie niejako to zdarzenie spowodowało na krawędzi naderwanie warstwy chromu, a później niby już woda zrobiła swoje. Śmiać mi się chciało z jego teorii, a jego teoria opiera się na tym że pod zderzakiem kawałek plastiku (poziomy element podłogi) jest pęknięty na długości około 5 cm.
Jutro zrobię kilka zdjęć i podeślę. Może ktoś kto miał podobny problem z listwą powie jak sprawa wyglądała u niego. Bo z tego co widzę to jest po prostu coś skopane z ta listwą.

Jeszcze jedno pytanie ws. aktualizacji map, wziąłem ze sobą kartę SD 32 GB, klasy 10, z myślą że dadzą mi mapy, ale pan w ASO był zdziwiony ta sprawą, powiedział że mogą mi to zrobić (zaktualizować mapy) ale to będzie kosztowało około 150 zł, potwierdził, że ja sam mogę to zrobić używając swojego loginu i hasła???
tu mnie zdziwił, gdyż nie mam żadnego hasła do discovery pro

a, kupiłem te naklejki na progi za 269 zł, strasznie drogo za kawałek naklejki, ale cóż już to jakoś zniosę,



Awatar użytkownika
navwiedzony
777
777
Posty: 680
Rejestracja: wt mar 18, 2008 13:37
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Golf 7R
Silnik: CJXC

Re: Kącik posiadaczy MK7

Post autor: navwiedzony » sob wrz 20, 2014 22:34

volf_66 pisze:Dziś bylem w ASO, mówiąc szczerze trochę zniesmaczony wróciłem
Od nich zazwyczaj wraca się w takim stanie ;)
volf_66 pisze:no i pojawiły mi się samoczynnie komunikaty po niemiecku
Czyli jednak nie tylko w moim takie rzeczy się dzieją - u mnie też co któreś odpalenie auto do mnie szprecha zamiast mówić po polsku.
Daj znać czy aktualizacja oprogramowania dała jakiś rezultat.
volf_66 pisze:A co chodzi o listwę chromową, pan powiedział że gość od gwarancji stwierdził, że auto musiało gdzieś dojechać zderzakiem do krawężnika czy jakiejś przeszkody która spowodowała niejako lekkie podniesienie zderzaka, a co za tym idzie niejako to zdarzenie spowodowało na krawędzi naderwanie warstwy chromu, a później niby już woda zrobiła swoje. Śmiać mi się chciało z jego teorii, a jego teoria opiera się na tym że pod zderzakiem kawałek plastiku (poziomy element podłogi) jest pęknięty na długości około 5 cm.
Fajna teoria spiskowa, która ma jak rozumiem służyć temu żebyś za listwę i wymianę zapłacił, a nie było to zrobione na gwarancji, tak? Czy tak tylko gadali, a i tak na gwarancji Ci to zrobią?
volf_66 pisze:Jeszcze jedno pytanie ws. aktualizacji map, wziąłem ze sobą kartę SD 32 GB, klasy 10, z myślą że dadzą mi mapy, ale pan w ASO był zdziwiony ta sprawą, powiedział że mogą mi to zrobić (zaktualizować mapy) ale to będzie kosztowało około 150 zł, potwierdził, że ja sam mogę to zrobić używając swojego loginu i hasła???
tu mnie zdziwił, gdyż nie mam żadnego hasła do discovery pro
Przecież już Ci wszystko wyjaśniałem i pisałem co trzeba zrobić krok po kroku. Żeby zrobić aktualizację map nie potrzebowałem żadnego loginu czy hasła.
Tylko teraz tak mnie zastanowiło... Kiedyś np. do nawigacji MFD w instrukcji jej obsługi była strona z kodem, który przydawał się np. w razie odpięcia akumulatora by ponownie móc uruchomić navi. Sprawdziłem książeczki, które dostałem do siódemki i żadnego kodu do navi nigdzie nie widzę...


Były: mk3 GT Colour Concept; mk3 GTI TDI 20 Jahre; mk4 GTI TDI Exclusive; mk7 1.4 Highline z DSG

volf_66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 14:44
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK7

Post autor: volf_66 » ndz wrz 21, 2014 14:49

w kwestii listwy chodzi właśnie o to, że nie chcą zrobić tego na gwarancji, powiedzieli ze muszę za to zapłacić, jutro zadzwonię do nich i powiem aby mi dali na piśmie odmowę wykonania wymiany listwy na gwarancji, powiem ze pójdę do rzecznika praw konsumenta, do prawnika i jak coś to do sądu, może to poskutkuje.
Choć w sobotę rozmawiałem z pracownikiem ASO w Krośnie, gość był naprawdę normalny i ze zrozumieniem mi powiedział, że ogólnie jest problem z tymi listwami i ze do każdej sprawy trzeba podchodzić indywidualnie, ale obiecał zrobić notatkę jak trzeba, a o uznaniu lub nie decydują Niemcy w Wolfsburgu,

W kwestii aktualizacji oprogramowania nic to nie dało, w sobotę rano zaś były komunikaty po niemiecku, już wyłączenie zapłonu i wyjecie kluczyka nie pomogło, dopiero ustawienie języka na angielski a później na polski.



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: piteks » ndz wrz 21, 2014 19:07

To normalne, że serwisy za wszelką cenę chcą przerzucić koszty na klienta i każdą wątpliwość interpretują na swoją korzyść :grrr: .
Ciekawa sprawa z tym radiem, że zmiana softu nie pomogła :hmm: .


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

Awatar użytkownika
navwiedzony
777
777
Posty: 680
Rejestracja: wt mar 18, 2008 13:37
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Golf 7R
Silnik: CJXC

Re: Kącik posiadaczy MK7

Post autor: navwiedzony » pn wrz 22, 2014 07:47

volf_66 pisze:w kwestii listwy chodzi właśnie o to, że nie chcą zrobić tego na gwarancji, powiedzieli ze muszę za to zapłacić, jutro zadzwonię do nich i powiem aby mi dali na piśmie odmowę wykonania wymiany listwy na gwarancji, powiem ze pójdę do rzecznika praw konsumenta, do prawnika i jak coś to do sądu, może to poskutkuje.
Choć w sobotę rozmawiałem z pracownikiem ASO w Krośnie, gość był naprawdę normalny i ze zrozumieniem mi powiedział, że ogólnie jest problem z tymi listwami i ze do każdej sprawy trzeba podchodzić indywidualnie, ale obiecał zrobić notatkę jak trzeba, a o uznaniu lub nie decydują Niemcy w Wolfsburgu
piteks pisze:To normalne, że serwisy za wszelką cenę chcą przerzucić koszty na klienta i każdą wątpliwość interpretują na swoją korzyść :grrr:
Dokładnie, ale musisz być dzielny i nie dawać za wygraną.
volf_66 pisze:W kwestii aktualizacji oprogramowania nic to nie dało, w sobotę rano zaś były komunikaty po niemiecku, już wyłączenie zapłonu i wyjecie kluczyka nie pomogło, dopiero ustawienie języka na angielski a później na polski.
Kurcze, a myślałem, że będzie jeden problem mniej.
Tylko u mnie jest chyba z deka inaczej. Język na niemiecki zmienia mi się tylko na wyświetlaczu komputera pokładowego (tego licznikowego). Na Discovery Pro cały czas jest polski i w ustawieniach też widnieje polski.

Przy okazji zademonstruję kolejną bardzo denerwującą mnie rzecz w MK7. Szczeliny (w moim przekonaniu korytka na wszelkiego rodzaju syf) między uszczelkami a szybami drzwi. :banghead:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


A wracając jeszcze do tematu aktualizacji map w Discover Pro mam info od znajomego, który ma 7 GTI, że wczoraj właśnie przeprowadzał zabieg. Nie dość, że zrobił to na postoju bez włączonego zapłonu, to jeszcze zajęło mu to zaledwie godzinę i 10 minut.


Były: mk3 GT Colour Concept; mk3 GTI TDI 20 Jahre; mk4 GTI TDI Exclusive; mk7 1.4 Highline z DSG

volf_66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 14:44
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: volf_66 » pn wrz 22, 2014 09:18

Tylko u mnie jest chyba z deka inaczej. Język na niemiecki zmienia mi się tylko na wyświetlaczu komputera pokładowego (tego licznikowego). Na Discovery Pro cały czas jest polski i w ustawieniach też widnieje polski.

ja mam dokładnie tak samo jak ty, język niemiecki pojawia się miedzy zegarami, a na wyświetlaczu jest Discovery Pro jest polski,


Właśnie dzwoniłem do gościa w serwisie i zażądałem na piśmie uświadczenia, że serwis odmawia usunięcia usterki (wymiany listew chromowych) gdyż usterka jest wynikiem uderzenia mechanicznego i z tego względu niepodległa gwarancji,
ponadto powiedziałem gościowi że wracając z ASO wstąpiłem do lakiernika i powiedział mi ze teoria ich gwaranta jest śmieszna, powiedziałem że pójdę z tym do rzecznika praw konsumentów, następnie do prawnika a jak będzie trzeba to do sądu,
powiedziałem ze na forum wyczytałem że takich felernych listew jest bardzo dużo w golfach i że jest to wada fabryczna,
gość powiedział, ze przekaże te informację gwarantowi a on się ze mną skontaktuje jeszcze dziś,
zobaczymy czy to coś pomoże, ??

gość dzis nie zadzwonił :grrr:

Panowie jakie felgi i opony polecacie na zimę??
chce kupić jakieś alusy, gdyż miałem oryginalne felgi stalowe i po paru latach rdza je zjadała, myślę żeby kupić używane alusy 15 i opony a problem rdzy zniknie
Ostatnio zmieniony pn wrz 22, 2014 15:36 przez volf_66, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: piteks » pn wrz 22, 2014 19:20

Ja na zimę mam Ronal'e i gumy Continetal TS 850 rozmiar 205/55/R16. Można zobaczyć na forum nasze auta mk 7, na pierwszych stronach mojego golfa ;)


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości