Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pt wrz 16, 2022 17:16

niedawno dorabiałem wtyczkę zasilającą do sterownika, to pasowała wtyczka od panelu szyb z drzwi kierowcy

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Auto: Volkswagen Golf

Post autor: kewinpol » sob wrz 17, 2022 12:57

Udało mi się kupić moduł PDC razem z wtyczką, ale faktycznie wtyczka z Climatronica wygląda identycznie i pewnie taka jest.

Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Post autor: Vwolf86 » sob wrz 17, 2022 19:06

No mówiłem vag dużo podobnych wtyczek stosuje wszędzie. Np do panelu telematik też wtyczki dobralem, są tam dwie wtyczki po 10 pin każda. I to są wtyczki popularne.

Golf 4 doposażony przeze mnie w: Climatronic, halogeny, DRL ze sterownikiem dedykowany do g4, elektryka szyb i luster- składanych i podświetlanych- prawe duże, szyby z pilota, tempomat, lusterko wsteczne fotochrom ambiente, lampka w8, kratki nawiewu podświetlane, podgrzewane dysze spryskiwaczy szyby, zbiorniczek płynu z czujnikiem stanu, schowek na okulary, klapa otwierana z pilota i przycisku- przez moduł komf i przekaźnik , czujniki cofania, podgrzewane fotele, prawy rygiel USA, radio mfd d, licznik fulfis, czarna podsufitka, dozór wnętrza, dekory szczotkowane Alu, kierownica multi trojramienna i ścieta (golf 7) , :bajer:

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia

Post autor: kewinpol » pn wrz 19, 2022 13:45

Panowie mam mentlik z tymi czujnikami, razem z sterownikiem PDC z Fabii 1 sprzedający dorzucił 2 czujniki z Octavii 1 o numerze: 1U0919275 i czy one są zamienne z tymi z Fabi 1: 1J0919275? Oba to czujniki Bosch, wyglądają identycznie, kostki te same. To samo co z wiązką, przykładowa wiązka z A4 B7 o numerze: 8E9971085 wygląda identycznie, ma te same wtyczki do czujników jak i do centralki, kosztuję połowę tego co z Fabi 1 czy Golfa 4, ale nie wiem czy podejdzie?

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Post autor: sebekgolf » pn wrz 19, 2022 21:58

kewinpol pisze:
pn wrz 19, 2022 13:45
Panowie mam mentlik z tymi czujnikami, razem z sterownikiem PDC z Fabii 1 sprzedający dorzucił 2 czujniki z Octavii 1 o numerze: 1U0919275 i czy one są zamienne z tymi z Fabi 1: 1J0919275? Oba to czujniki Bosch, wyglądają identycznie, kostki te same. To samo co z wiązką, przykładowa wiązka z A4 B7 o numerze: 8E9971085 wygląda identycznie, ma te same wtyczki do czujników jak i do centralki, kosztuję połowę tego co z Fabi 1 czy Golfa 4, ale nie wiem czy podejdzie?
Waść, podepnij i wypróbuj. Powiem ci tak, do A8 D3 zamek klapy tylnej kosztuje (albo przynajmniej kosztował jak ja potrzebowałem swój ogarnąć) prawie 800zł. Z bodaj Octavii zamek pasuje i kosztował nowy w ASO 170zł. Różnica była taka, że wtyczka pod delikatnie innym kątem przychodziła, co nie przeszkadza. Choć ja finalnie mój stary zamek zregenerowałem.

Na prawdę nie sądzę, aby robili inne wiązki i czujniki do Fabii i Octavii. To po prostu byłoby zbyt drogie w produkcji. Ja np. w moim A8 robię AFS II w oparciu o sterowniki z A6. Silniki masz np. różne oznaczenia w Skodzie a inne w VW czy Audi a generalnie są identyczne. Różnią się np. łapą pod alternator bo jest jakoś inaczej odsadzone.

Z resztą, sprzedałem jakieś 2 lata temu zderzak tylny do Passata B5FL wraz z czujnikami i wiązką. Wyglądało to identycznie jak z MK4.

Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia

Post autor: kewinpol » pn wrz 19, 2022 23:36

sebekgolf pisze:
pn wrz 19, 2022 21:58
kewinpol pisze:
pn wrz 19, 2022 13:45
Waść, podepnij i wypróbuj. Powiem ci tak, do A8 D3 zamek klapy tylnej kosztuje (albo przynajmniej kosztował jak ja potrzebowałem swój ogarnąć) prawie 800zł. Z bodaj Octavii zamek pasuje i kosztował nowy w ASO 170zł. Różnica była taka, że wtyczka pod delikatnie innym kątem przychodziła, co nie przeszkadza. Choć ja finalnie mój stary zamek zregenerowałem.

Na prawdę nie sądzę, aby robili inne wiązki i czujniki do Fabii i Octavii. To po prostu byłoby zbyt drogie w produkcji. Ja np. w moim A8 robię AFS II w oparciu o sterowniki z A6. Silniki masz np. różne oznaczenia w Skodzie a inne w VW czy Audi a generalnie są identyczne. Różnią się np. łapą pod alternator bo jest jakoś inaczej odsadzone.

Z resztą, sprzedałem jakieś 2 lata temu zderzak tylny do Passata B5FL wraz z czujnikami i wiązką. Wyglądało to identycznie jak z MK4.
Dzięki wielkie w takim razi kupuję to wiązkę z a4 b7 :)

Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

Post autor: Tygrysq » wt wrz 20, 2022 17:26

Ja już mogę podsumować koszty montażu pdc tył i przód: 8 koszyków po 50 zeta sztuka aso, 8 wtyczek do czujników po 25zł, 8 czujników golf 6 po 50zł z używki, sterownik czujników parkowania vw sharan 150zł, 2 razy buzzer po 30zł sztuka, wiązka tył vw Polo 6r, włącznik pdc front sharan na części 50zł i włącznik asr golf 4 tylko dla frontu 20zł, do tego wszystkie nowe piny do wtyczek i przewody. A że zajmuję się doposażaniem nowych vw tego nie liczyłem bo i sam zrobiłem wiązkę zderzaka przód główną wtyczkę do niej że zderzak ściągam jakby to było ori a i jeszcze klej 2 składnikowy z aso 50zł. Dużo chęci i samo zaparcia 🙂 Dla chętnych mogę wrzucić fotki mam kilka jak robiłem wiązki itd A i zapomniał bym kosztu tylnej dokładki ori pdc nie pamiętam i panel od golfa bifuel nowy classic parts 80zł z przesyłką

Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Kontakt:

Post autor: Chrzanek` » śr wrz 21, 2022 15:03

Tygrysq pisze:
wt wrz 20, 2022 17:26
Ja już mogę podsumować koszty montażu pdc tył i przód: 8 koszyków po 50 zeta sztuka aso, 8 wtyczek do czujników po 25zł, 8 czujników golf 6 po 50zł z używki, sterownik czujników parkowania vw sharan 150zł, 2 razy buzzer po 30zł sztuka, wiązka tył vw Polo 6r, włącznik pdc front sharan na części 50zł i włącznik asr golf 4 tylko dla frontu 20zł, do tego wszystkie nowe piny do wtyczek i przewody. A że zajmuję się doposażaniem nowych vw tego nie liczyłem bo i sam zrobiłem wiązkę zderzaka przód główną wtyczkę do niej że zderzak ściągam jakby to było ori a i jeszcze klej 2 składnikowy z aso 50zł. Dużo chęci i samo zaparcia 🙂 Dla chętnych mogę wrzucić fotki mam kilka jak robiłem wiązki itd A i zapomniał bym kosztu tylnej dokładki ori pdc nie pamiętam i panel od golfa bifuel nowy classic parts 80zł z przesyłką
Dawno temu ten panel bifuel zamawiałeś? :D

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

Post autor: Tygrysq » śr wrz 21, 2022 15:39

Chrzanek` pisze:
śr wrz 21, 2022 15:03
Tygrysq pisze:
wt wrz 20, 2022 17:26
Dawno temu ten panel bifuel zamawiałeś? :D
Może z miesiąc temu 🙂

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Kontakt:

Post autor: Qto » śr wrz 21, 2022 20:34

Możesz dać foto zamontowanych w aucie gadżetów...tych które nigdy w mk4 nie występowały?

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia

Post autor: kewinpol » czw wrz 22, 2022 23:24

Panowie całkowicie padł mi czujnik G62 i teraz pytanie czy opłaca się uderzać w oryginał, który w ASO kosztuje około 200 zł czy jakiś zamiennik, jeśli tak to jakiej firmy? Czy do 2.0 APK ori numer to: 059 919 501?

Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Post autor: Vwolf86 » czw wrz 22, 2022 23:35

kewinpol pisze:
czw wrz 22, 2022 23:24
Panowie całkowicie padł mi czujnik G62 i teraz pytanie czy opłaca się uderzać w oryginał, który w ASO kosztuje około 200 zł czy jakiś zamiennik, jeśli tak to jakiej firmy? Czy do 2.0 APK ori numer to: 059 919 501?
Ja brałem ze zlomowiska OEM. Pół roku już jeżdżę i okej.

Golf 4 doposażony przeze mnie w: Climatronic, halogeny, DRL ze sterownikiem dedykowany do g4, elektryka szyb i luster- składanych i podświetlanych- prawe duże, szyby z pilota, tempomat, lusterko wsteczne fotochrom ambiente, lampka w8, kratki nawiewu podświetlane, podgrzewane dysze spryskiwaczy szyby, zbiorniczek płynu z czujnikiem stanu, schowek na okulary, klapa otwierana z pilota i przycisku- przez moduł komf i przekaźnik , czujniki cofania, podgrzewane fotele, prawy rygiel USA, radio mfd d, licznik fulfis, czarna podsufitka, dozór wnętrza, dekory szczotkowane Alu, kierownica multi trojramienna i ścieta (golf 7) , :bajer:

Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Post autor: mat06 » pt wrz 23, 2022 13:22

kewinpol pisze:
czw wrz 22, 2022 23:24
Czujnik temperatury płynu chłodzącego to tylko OEM VW, zamienniki do niczego się nie nadają. Używka jeśli ma 20 lat, to też pewnie zaraz padnie, więc chyba bym się w to nie bawił.

Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Kontakt:

Post autor: Qto » pt wrz 23, 2022 14:37

Ja wiekszosc czujnikow kupuje w ASO...no chyba ze wiem kto produkuje dany czujnik dla Vw, to wtedy moge szukać pos sklepach. Zamienniki to loteria...przerabiałem to wlasnie na czujniku temperatury cieczy u siebie. Chociaz kiedyś potrzebowałem czujnik ABS na wczoraj, to wziąłem co w IC było...I działa juz 10 lat. Jakieś czujniki które kosztują chore pieniądze, to w uzywce bym szukał...g62 w uzywce to tylko jakbym miał leżeć na półce...żeby na szrot jechać czy coś to za dużo zachodu za coś co i tak może nie działać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”