Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pt cze 24, 2022 21:20

Qto pisze:
pt cze 24, 2022 14:31
Qto pisze:
pt mar 25, 2022 23:24
Od zakupu auta mam problemy z dwoma zamkami.

Nie miałem za dużo do czynienia z elektryczną klamką bagażnika (sedan i kombi...tutaj akurat chodzi o Borę sedan) dlatego też nie bardzo wiem jak ugryźć problem. Klamka nie za każdym razem działa...i jak nie działa, to mogę próbować ze 100x - nie zadziała. Dopiero zabawa pilotem może przywrócić życie klamce, czasami wystarczy raz nacisnąć otwieranie na pilocie czasami z 5x lub więcej...tutaj pewności nie mam, ale chyba otwieranie auta z panelu kierowcy też budzi klamkę. Ktoś ma jakiś pomysł? Mam wszystkie możliwe części na podmianę...ale od czego zacząć? Zakładam, że jakby ktoś przede mną wymienił komfort na taki od HB to problemy byłyby przez cały czas (i trochę inne) aczkolwiek eepromu nie sprawdzałem - mam możliwość sprawdzenia i mam też drugi komfort z identycznego auta.
Minęło kilka miesięcy...dzisiaj rano podmieniłem komfort i póki co bagażnik otwiera się za każdym razem czyli możliwe że na poprzednim komforcie były zimne luty. Na obecnym z kolei nie działa syrena alarmu.
W dawcy była syrena z własnym zasilaniem, tak samo jak w obecnym aucie. Wrzucam stary komfort i działa.
Raczej odrzucam tu opcje że coś z eepromem nie gra...ale może ktoś pamięta gdzie się zmieniało rodzaj syreny? ...bo jeszcze jest opcja że wrzuciłem jakiś inny komfort niż ten o którym myślę bo leży ich trochę u może jednak coś nie gra
Sprawdź kodowanie rejonu świata (chyba w horn to było) bo on też wpływa na działanie alarmu.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » sob cze 25, 2022 19:21

Sprawdzę...dzięki. Aczkolwiek wydaje mi się że adaptacje przeleciałem wszystkie właśnie żeby się upewnić że wsio jest włączone.

W ogóle wie ktoś o co chodzi z alarmami samochodwymi w UK? VAGi mają osobne kodowanie na UK - nie chodzi tu o jednostki, o to po której stronie jest kiera tylko stricte o alarm. Np renówki nie znajdziecie w UK z fabrycznym alarmem. Alarmy w nowych renówkach są montowane krótko po zjechaniu auta z promu...I to nie może być francuski wymysł tylko w UK (zakładam że jakieś kwestie prawne) jest coś nie halo. Różnica taka ze Niemce potrafią to softwarowo przeskoczyć...a francuzy maja później czujniki przy słupkach jak w chińskim alarmie.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » sob cze 25, 2022 22:08

Qto pisze:
sob cze 25, 2022 19:21
Sprawdzę...dzięki. Aczkolwiek wydaje mi się że adaptacje przeleciałem wszystkie właśnie żeby się upewnić że wsio jest włączone.

W ogóle wie ktoś o co chodzi z alarmami samochodwymi w UK? VAGi mają osobne kodowanie na UK - nie chodzi tu o jednostki, o to po której stronie jest kiera tylko stricte o alarm. Np renówki nie znajdziecie w UK z fabrycznym alarmem. Alarmy w nowych renówkach są montowane krótko po zjechaniu auta z promu...I to nie może być francuski wymysł tylko w UK (zakładam że jakieś kwestie prawne) jest coś nie halo. Różnica taka ze Niemce potrafią to softwarowo przeskoczyć...a francuzy maja później czujniki przy słupkach jak w chińskim alarmie.
Jest dokładnie tak jak piszesz (regulacje prawne). Tak samo osobne kodowanie jest na USA jak mnie pamięć nie myli. Różnica jest w głośności alarmu, nie wiem czy nie coś jeszcze.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » ndz cze 26, 2022 19:03

sebekgolf pisze:
sob cze 25, 2022 22:08
Różnica jest w głośności alarmu, nie wiem czy nie coś jeszcze.
u mnie w A6 alarmu praktycznie nie słychać, takie delikatne pikanie jest...ale np Tesla w UK jak odpali alarm to pół osiedla obudzone :los2: Na prawdę nie wiem o co chodzi

Sprawdziłem dzisiaj te adaptacje i wsio jest ok, sprawdziłem nawet eeprom i wartości są takie same w obydwóch komfortach.
W sterowniku zapisany jest błąd:
01134 - Alarm Horn (H12) 49-00 - No Communications
Wiązka i syrena sprawne bo na poprzednim komforcie działa...także problem chyba leży w samym module...no nic, musi tak zostać bo otwieranie bagażnika ważniejsze niż alarm a nie mam teraz czasu na zabawy.

W Climatronicu znalazłem fajne błędy:
V70, V71, V85, V68 - wszystkie uszkodzone wg błędów. Wszystkie działają także temat zostawiam :los2:



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pn cze 27, 2022 08:33

Qto pisze:
ndz cze 26, 2022 19:03
sebekgolf pisze:
sob cze 25, 2022 22:08
Różnica jest w głośności alarmu, nie wiem czy nie coś jeszcze.
u mnie w A6 alarmu praktycznie nie słychać, takie delikatne pikanie jest...ale np Tesla w UK jak odpali alarm to pół osiedla obudzone :los2: Na prawdę nie wiem o co chodzi

Sprawdziłem dzisiaj te adaptacje i wsio jest ok, sprawdziłem nawet eeprom i wartości są takie same w obydwóch komfortach.
W sterowniku zapisany jest błąd:
01134 - Alarm Horn (H12) 49-00 - No Communications
Wiązka i syrena sprawne bo na poprzednim komforcie działa...także problem chyba leży w samym module...no nic, musi tak zostać bo otwieranie bagażnika ważniejsze niż alarm a nie mam teraz czasu na zabawy.

W Climatronicu znalazłem fajne błędy:
V70, V71, V85, V68 - wszystkie uszkodzone wg błędów. Wszystkie działają także temat zostawiam :los2:
Odnośnie tych błędów climatronica. Sprawdź, czy klapy na odwrót nie działają. Wiązka UK/kontynentalny jest symetrycznie odbita, silniczki też (w sensie info zwrotne z potencjometrów i samo zasilanie silniczków jak mnie pamięć nie myli) :grin:


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pn cze 27, 2022 10:01

Tak wiem, to auto jest fabrycznie z prawą kierą i nic nie tykałem z klimą. Pierwsze co sprawdziłem w schematach to zasilanie - jest wspólne. Kiedyś pamiętam klapa temperatury przestała działać (innych nie sprawdzałem)...może wtedy złapało błędy. Teraz po skasowaniu nie sprawdzałem czy wróciły...działa, to na UJ drążyć temat :los2:

Kiedyś myślałem że ponaprawiam v71 w moich europejskich mk4 używając części z angoli...a tu każda jedna część jest lustrzanym odbiciem :los2:



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pn cze 27, 2022 23:28

Qto pisze:
pn cze 27, 2022 10:01
Tak wiem, to auto jest fabrycznie z prawą kierą i nic nie tykałem z klimą. Pierwsze co sprawdziłem w schematach to zasilanie - jest wspólne. Kiedyś pamiętam klapa temperatury przestała działać (innych nie sprawdzałem)...może wtedy złapało błędy. Teraz po skasowaniu nie sprawdzałem czy wróciły...działa, to na UJ drążyć temat :los2:

Kiedyś myślałem że ponaprawiam v71 w moich europejskich mk4 używając części z angoli...a tu każda jedna część jest lustrzanym odbiciem :los2:
Mnie ostatnio rozje...o sterowanie nawiewem z mojej A8 .... od w sumie 6 lat jak mam to auto, zawsze z jednej kratki środkowej leciało powietrze, nawet jak się zamknęło pokrętłem do końca. Jakoś nigdy nie miałem siły rozebrać tego i zajrzeć co jest grane. Ostatnio siedziałem w aucie i prowadziłem rozmowę dość długą na postoju no i zacząłem się bawić kratką w międzyczasie aż w końcu wziąłem długopis i zacząłem podważać zapadki. W końcu udało się wysunąć kratkę. Jakież było moje zdziwienie, jak się okazało, że pokrętło na kratce nie steruje klapami tylko... potencjometrem. Klapami sterował silniczek. Wszystko działało, błędów nie było, tylko bolec odpowiedzialny za przesuwanie żaluzji nie trafił poprzednikowi jak coś gmerał w widelec od sterowania żaluzji i jeździł w powietrzu :helm:


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » śr cze 29, 2022 16:47

Gdyby żaluzje zblokowało, to by wywaliło błąd...a tak sama żaluzja za lekko chodzi żeby wywaliło błąd kiedy silniczek z nią joe współpracuje...ale mogliby dołożyć czujniki położenia :los2:



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » wt lip 05, 2022 00:16

Hej podczas wymiany oleju na dnie miski znalazlem takie czarne kawałki plastiku: https://m.fotosik.pl/zdjecie/e6979341cd1e0bb1? Co to mogło się posypać? Przyjrzałem się też bliżej wypadającym zapłoną na LPG po włączeniu klimatyzacji. Sprawdziłem wypadanie zapłony na VCDS i wygląda następująco: Grupa 15: 0/5/4 i grupa 16: 1. Jeśli dobrze rozumie, to na 2,3 i 4 cylindrze wypada zapłon? Co może być przyczyną, myślałem, że listwa wtryskowa i filtry do wymiany, ale nie pomogło. Była robiona też regulacja lpg, po wymianie listwy. Na benzynie po włączeniu klimatyzacji licznik pokazuje cały czas 0.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » ndz lip 17, 2022 21:08

kewinpol pisze:
wt lip 05, 2022 00:16
Hej podczas wymiany oleju na dnie miski znalazlem takie czarne kawałki plastiku: https://m.fotosik.pl/zdjecie/e6979341cd1e0bb1? Co to mogło się posypać? Przyjrzałem się też bliżej wypadającym zapłoną na LPG po włączeniu klimatyzacji. Sprawdziłem wypadanie zapłony na VCDS i wygląda następująco: Grupa 15: 0/5/4 i grupa 16: 1. Jeśli dobrze rozumie, to na 2,3 i 4 cylindrze wypada zapłon? Co może być przyczyną, myślałem, że listwa wtryskowa i filtry do wymiany, ale nie pomogło. Była robiona też regulacja lpg, po wymianie listwy. Na benzynie po włączeniu klimatyzacji licznik pokazuje cały czas 0.
Panie... plastikowych elementów które mogą się ukruszyć jest całe mnóstwo. Jesteś pewien że to plastik? Może ukruszyła się uszczelka spod korka wlewu oleju lub tamtych okolic i wpadła do silnika, a że stara i wygrzana to już mocno stwardniała?

Co do wypadania zapłonu, na LPG zawsze łatwiej wyleci zapłon niż na benzynie bo potrzebujesz mocniejszą iskrę żeby przebić na świecy. Dlatego tak ważne jest, żeby układ zapłonowy pracował poprawnie. Inaczej będzie właśnie wypadanie zapłonów. A powodów może być masa. Od świec, przez kable WN ( o ile w twoim silniku są), przez cewki, po źle wyregulowaną instalację lpg, Listwę LPG wymieniałeś (tak wnioskuję z twego opisu). Zapłony wypadają na wolnych obrotach czy w czasie jazdy też? Podaj więcej konkretów.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Vwolf86 » pn lip 18, 2022 17:47

Siemka. Chcę montować czujniki tył do g4. Posiadam 4 łapy na każdy czujnik które się wspawuje w zderzak. Dokladki do zderzaka już nigdzie nie ma do kupienia dla wersji HB. Myślę je dać na te listwy górne bo nawet dziury są w zderzaku pod czujniki. I teraz tak:
- czy moduł i czujniki komplet z Fabii mk1 będzie działał w g4?
- Czy same główki czujników można prysnąć na srebrny kolor i też będą działać?
- Czy jest możliwość dołożenia do takiego modułu czujniki na przód?


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » wt lip 19, 2022 23:42

sebekgolf pisze:
ndz lip 17, 2022 21:08
kewinpol pisze:
wt lip 05, 2022 00:16
Hej podczas wymiany oleju na dnie miski znalazlem takie czarne kawałki plastiku: https://m.fotosik.pl/zdjecie/e6979341cd1e0bb1? Co to mogło się posypać? Przyjrzałem się też bliżej wypadającym zapłoną na LPG po włączeniu klimatyzacji. Sprawdziłem wypadanie zapłony na VCDS i wygląda następująco: Grupa 15: 0/5/4 i grupa 16: 1. Jeśli dobrze rozumie, to na 2,3 i 4 cylindrze wypada zapłon? Co może być przyczyną, myślałem, że listwa wtryskowa i filtry do wymiany, ale nie pomogło. Była robiona też regulacja lpg, po wymianie listwy. Na benzynie po włączeniu klimatyzacji licznik pokazuje cały czas 0.
Panie... plastikowych elementów które mogą się ukruszyć jest całe mnóstwo. Jesteś pewien że to plastik? Może ukruszyła się uszczelka spod korka wlewu oleju lub tamtych okolic i wpadła do silnika, a że stara i wygrzana to już mocno stwardniała?

Co do wypadania zapłonu, na LPG zawsze łatwiej wyleci zapłon niż na benzynie bo potrzebujesz mocniejszą iskrę żeby przebić na świecy. Dlatego tak ważne jest, żeby układ zapłonowy pracował poprawnie. Inaczej będzie właśnie wypadanie zapłonów. A powodów może być masa. Od świec, przez kable WN ( o ile w twoim silniku są), przez cewki, po źle wyregulowaną instalację lpg, Listwę LPG wymieniałeś (tak wnioskuję z twego opisu). Zapłony wypadają na wolnych obrotach czy w czasie jazdy też? Podaj więcej konkretów.
Zapłon wypada tylko na LPG i gdy uruchomi się klimatyzację i tylko czuć to na wolnych obrotach jak i słychać strzały w wydechu. Jak się jedzie nie ma żadnego przerywania czy czegoś takiego. Cewka zapłonowa podmieniana na nową z beru dalej to samo, kable na inne nowe to samo, te co mam aktualnie są owinięte jakąś taśmą dodatkową, która ma eliminować ewentualne przebicia. Świece zapłonowe irydowe, przebieg może z 40 tyś km. Jak auto przełączy się na LPG i nie jest jeszcze nagrzane i doda się gazu na postoju, to tak jakby przerywało/dusiło się, przy wyższych obrotach tego nie ma jak i gdy silni się nagrzeje.



Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1048
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mat06 » śr lip 20, 2022 18:24

Vwolf86 pisze:
pn lip 18, 2022 17:47
Siemka. Chcę montować czujniki tył do g4. Posiadam 4 łapy na każdy czujnik które się wspawuje w zderzak. Dokladki do zderzaka już nigdzie nie ma do kupienia dla wersji HB. Myślę je dać na te listwy górne bo nawet dziury są w zderzaku pod czujniki. I teraz tak:
- czy moduł i czujniki komplet z Fabii mk1 będzie działał w g4?
- Czy same główki czujników można prysnąć na srebrny kolor i też będą działać?
- Czy jest możliwość dołożenia do takiego modułu czujniki na przód?
Z Fabii I wszystko będzie pasować, na forum jest już dedykowany temat: https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=321950

Ja mam natomiast inne pytanie. Zerwał mi się gwint w nakrętce przyspawanej do podłużnicy, do której przykręca się belkę zderzaka. Tyle dobrze, że tam od tyłu jest dojście, więc dołożyłem kolejną nakrętkę i skontrowałem śrubę. Mocowanie wygląda na solidne, ale pytanie - może tak zostać, czy mimo wszystko trzeba będzie usunąć starą nakrętkę i przyspawać nową?


Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » śr lip 20, 2022 19:07

Może zostać, tylko przy ponownym demontażu będzie wkurzać. Jak się boisz ze się odkręci to daj nakrętkę samokontrującą



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości